Deju kolektīvi gatavojas svētkiem

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatē Alūksnē vairāk nekā 40 punktus no 50 iespējamiem ieguva pieci kolektīvi, katrā grupā pa vienam.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatē Alūksnē vairāk nekā 40 punktus no 50 iespējamiem ieguva pieci kolektīvi, katrā grupā pa vienam.
Tiem tāpat kā vēl trim kolektīviem ar vērtējumu vairāk nekā 39 punkti iespēja dejot svētku lielkoncertā "Ritums" ir garantēta.
"Vērtējums liecina, ka gatavošanās svētkiem ir veiksmīga. Tiesa, kas brauks uz svētkiem, uzzināsim 2.maijā. Visus uzteica par tautas tērpiem. Alūksnes pilsētas, Jaunalūksnes pagasta, tāpat citas pašvaldības piešķīra finansējumu jaunu tērpu šūšanai, kā arī tērpu sakārtošanai. Rajonā ir 45 skolēnu deju kolektīvi, bet atlases skatē piedalījās 29. Daļa neizturēja pirmo atlases kārtu rajonā vai arī vadītāji atzina par labāku dejot vienā vecuma grupā," stāsta Alūksnes rajona skolu deju kolektīvu virsvadītāja Inga Meirāne.
Katrs kolektīvs dejoja obligāto un izlozes deju. Gan kolektīvu vadītāji, gan žūrijas komisijas locekles Baiba Šteina un Olga Freiberga atzīst, ka repertuārs ir grūts. Organizatori nespēj uzņemt Rīgā visus, kas ir sagatavojuši svētku repertuāru. Turpmāk par to vajadzēs domāt, bet šajos svētkos dejos apmēram puse kolektīvu.
"Interneta mājas lapā ir atlases skates rezultāti, izņemot Vidzemes novadu, kur skates turpinās. Redzams, ka Rīgā un Rīgas rajonā nav daudz kolektīvu, kam vērtējums ir virs 40 punktiem. Tātad mūsu dejotāji nav sliktāki," secina I.Meirāne.
Viņa pieļauj, ka tie varētu būt nedaudz augstāki, ja alūksniešus nevērtētu pēc Jēkabpils un Preiļu rajona dejotājiem, tur iegūts pat maksimālais 50 punktu vērtējums. Alūksnes rajons, kas ir starp mazākajiem ar nelielu iedzīvotāju skaitu, tomēr izceļas ar lielu dejotāju daudzumu. Ziemeru pamatskolas četri kolektīvi, tātad 80 bērni, Pededzes pamatskolas trīs kolektīvi bija atlases skates dalībnieki.
Žūrijas komisija atzinīgi vērtēja skates organizāciju un tās norisi. "Desmit punktu sistēmā mēs saņemtu visus, tā atzina komisija. Alūksnes tautas namā ir šauras telpas, bet visi kolektīvi bija disciplinēti, tāpēc skate ritēja raiti un skaisti. Tie bija svētki," saka I.Meirāne.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...