Deju kopa gatavojas skatei un jubilejai

Vidējās paaudzes tautas deju kopas “Jaunanna” vadītāja Aiva Vilciņa ar dejotājiem strādā 15. gadu. Šajā laikā kolektīvs izvirzījies pirmajā vietā Alūksnes rajona B grupas deju kolektīvu skatē.

Vidējās paaudzes tautas deju kopas "Jaunanna" vadītāja Aiva Vilciņa ar dejotājiem strādā 15. gadu. Šajā laikā kolektīvs izvirzījies pirmajā vietā Alūksnes rajona B grupas deju kolektīvu skatē.
"Gandarījums ir, ja darbu novērtē. Otro gadu saņemšu piemaksu, bet tas nenozīmē, ka bez tās strādātu sliktāk. Ar dejotājiem esmu kopā ne tikai mēģinājumos un svētkos, tie ir manējie vienmēr. Turklāt viņi aktīvi iesaistās pagasta dzīvē, lai gan ir dažāda darba darītāji: skolotājas, mājsaimnieces, uzņēmēji, meža un gatera strādnieki. Tas ir apbrīnojami, ka zemnieks arī sējas laikā atrod laiku mēģinājumiem. Svētku laikā pat uz nedēļu atstāja saimniecību," stāsta A.Vilciņa.
Ziemas mēneši dejotājiem ir karstākais darba laiks. Pavasarī būs skate, tai gatavo obligāto un izvēles dejas. Aiva bija kursos un ļāva dejotājiem no jaunapgūtajām dejām izvēlēties. Iepatikās "Vidiņi jūras". "Manas meitenes nav gados jaunas, bet tādas jūtas. Nekad nevarētu pateikt, ka viņām ir trīs četri bērni. Turklāt spēj izdejot dejas, kas paredzētas jauniešu kolektīviem. Vīriem tā varbūt ir nedaudz par strauju, bet arī patīk," atzīst A.Vilciņa. Skatei gatavo arī "Pierīgas dančus". No pagājušā gada repertuārā atstātas trīs, no jauna apgūtas četras dejas.
Alūksnes deju skolotāja Inguna Dovgāne uzrakstīja horeogrāfiju estrādes jeb diskodejai, lai būtu kaut kas jauns Valentīndienas sadanča skatītājiem. Ciemos brauks Malienas un Kolberģa kolektīvs, uzstāsies pagasta pamatskolas dejotāji. Skolēniem būs dziesmu un deju svētki, bet pieaugušajiem pašdarbniekiem šogad to nav.
"Domājam pieteikties starptautiskā deju festivālā, tas notiks Valkā. Varētu braukt uz Slovākiju, bet tur vajadzīga 40 minūšu deju programma. Diemžēl tādu nevaram sagatavot," secina vadītāja. Annas dienā dejotāji svinēs jubileju. Uz to aicinās draugu kolektīvus. "Ceru, ka dejosim vēl ilgus gadus. Tas nozīmē, ka no vidējās kļūsim par vecākās paaudzes kolektīvu," vēlas A.Vilciņa.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...