Deputāti par prioritāti izvirza izglītību

Šonedēļ notika Trapenes pagasta padomes sēde, kurā galvenā tēma bija izglītības problēmas un pamatskolas perspektīva. “Esam priecīgi, ka Trapenes pamatskola ieguvusi akreditāciju uz lielāko termiņu - sešiem gadiem.

Šonedēļ notika Trapenes pagasta padomes sēde, kurā galvenā tēma bija izglītības problēmas un pamatskolas perspektīva.
"Esam priecīgi, ka Trapenes pamatskola ieguvusi akreditāciju uz lielāko termiņu - sešiem gadiem. Lielāka uzmanība sliktās demogrāfiskās situācijas dēļ būtu jāpievērš, kā mācību iestādei nākotnē piesaistīt skolēnus no apkārtējiem pagastiem," laikrakstu informē Trapenes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Liberts.
Viņš bilst, ka nākamajā mācību gadā vēl ne, bet turpmāk būs problemātiski nokomplektēt 1.klasi. "Vēlamies izstrādāt specifisku novirzienu, kā piesaistīt skolēnus no tuvākas apkaimes - Ilzenes, Virešiem, Gaujienas, arī Zeltiņiem, lai neveidotos situācija, ka kādas klases nebūtu vai skolu nāktos likvidēt. Ar telpām skola ir nodrošināta, tajās var iekārtot arī internātu," uzsver pašvaldības vadītājs.
Deputāti nolēma piešķirt 20 pagasta iedzīvotājiem GMI pabalstu 18 latu apmērā, vienas daudzbērnu ģimenes bērni turpmāk saņems brīvpusdienas. "Uzdevām sociālo jautājumu komitejai līdz nākamajai pagasta padomes sēdei apsekot visas daudzbērnu ģimenes, lai apsvērtu, kā tām palīdzēt,"" norāda J.Liberts.
Kultūrkapitāla fonds atbalstījis ieceri sakārtot Linarda Laicena piemiņas istabu un piešķīris šim mērķim 500 latus. "Šī piemiņas istaba pagastā darbojas kopš padomju gadiem, tāpēc iecerēts mainīt tās vizuālo izskatu," uzsver J.Liberts.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...