Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Desmit pilvērtīgas dzīves noteikumi

Šerijas Kārteres - Skotas grāmatā "Tavs dzīves ceļš uz panākumiem", ilustrējot ar patiesiem dzīvesstāstiem, izskaidrots, kā iepazīt sevi, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un gūt panākumus jebkuros apstākļos.

Šerijas Kārteres - Skotas grāmatā "Tavs dzīves ceļš uz panākumiem", ilustrējot ar patiesiem dzīvesstāstiem, izskaidrots, kā iepazīt sevi, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un gūt panākumus jebkuros apstākļos.
Viens no desmit pilnvērtīgas dzīves noteikumiem - katram ir sava panākumu definīcija.
Panākumi var būt gan jēdziens, gan pieredze, gan mirklis, gan attīstība. Daži par panākumiem uzskata vērienīgus sasniegumus, citi - ikdienas veiksmes, vēl daži to, ka laimējies dzīvē atrast savu īsto vietu. Daži uzskata, ka gūt panākumus nozīmē dzīvot saskaņā ar vērtībām un sirdsapziņu. Daudziem mērķis ir izveidot romantiskas attiecības vai noturīgu laulību. Ir cilvēki, kuriem panākumu kritērijs ir invaliditātes radīto grūtību pārvarēšana, šķēršļu pārvarēšana, vēl citi piepildījumu rod jaunu rekordu uzstādīšanā sportā, finansēs vai zinātnē.
Lai palīdzētu saviem klientiem formulēt vēlmes, psiholoģe uzdod vingrinājumu, kas palīdz noskaidrot, kas katram ir patiesais piepildījums. Viņa piedāvā nepabeigtus teikumus, kur nākas papildināt domu līdz galam. Piemēram: "Es uzskatu, ka panākumus guvušie cilvēki ir ...", "Es jūtos tā, it kā būtu guvis panākumus, kad...", "Par panākumu simboliem es uzskatu...", "Ja man būtu jāuzraksta pašam savs ideālais nekrologs, kas balstītos uz faktu, ka es savā dzīvē esmu guvis panākumus, tas skanētu šādi...".
Vēl autore iesaka uzrakstīt savu dzīvesstāstu. Vispirms- līdz pat šim brīdim, un vislabāk to rakstīt pagātnē un trešajā personā. Uzrakstīto nerediģējiet. Ja vēlēsieties, to varēsiet izdarīt vēlāk. Kad uzrakstītais beidzot jūs apmierinās, nolieciet šo papīru viegli pieejamā vietā un sāciet plānot stratēģiju, kā uzrakstīto realizēt.
Ir vēlēšanās sasniegt
Panākumi ir process, kas sākas cilvēka iekšienē. Tās ir kāpnes, kuru pirmo pakāpienu veido iekšēja pamošanās. Tāpēc otrais noteikums ir - pirmais solis, lai gūtu panākumus, ir vēlēšanās tos sasniegt. Kad piedzīvojat pirmo vēlēšanās dzirksti, jūs iesaistāties panākumu gūšanas spēlē. Pavaicājiet sev: ja jau visi vēlas gūt panākumus, kāpēc tad visi tos nav guvuši? Tāpēc, ka ne visi apzinās, ka panākumus gūst tikai tie, kuriem pietiek drosmes un pārliecības pateikt: "Es to gribu." Daudzi cilvēki rīkojas nepieciešamības spiesti. Būtiska atšķirība starp nepieciešamību un vēlēšanos ir tā, ka nepieciešamību nosaka kaut kā trūkums, bet vēlmes rada piepildījums.
Visbiežāk sastopamais iemesls, kāpēc netiek gūti panākumi, ir paškaitnieciskums. Protams, iespējamas arī neveiksmes un nelabvēlīgi apstākļi, taču, ja tos sāk uzskatīt par galvenajiem cēloņiem vienmēr, kad kaut kas neizdodas, tad jūs tiekat ierauts nebeidzamā nepatiesu iemeslu un citu vainošanas mutulī. Ja starp to, ko jūs gribat dabūt, un to, ko tiešām dabūjat, ir liela neatbilstība, tad tā ir zīme, ka jums vajadzētu mazliet padomāt, lai atklātu šo šķēršļu patieso iemeslu.
"Es nekad nevarētu...", "Es neesmu pelnījis..." , "Man nevajadzētu...", "Es uz to neesmu spējīgs..." Vai kādreiz esat tā teicis? Daudzi cilvēki ir tā ieprogrammēti, ka ir izveidojuši šādus ierobežojošus uzskatus par sevi, un tie ietekmē uzvedību. Tā tas ir gan mīlestībā, gan biznesā. Jūsu uzskati pašam par sevi kļūst par patiesību, jo cilvēka uzskati un rīcība ir savā starpā nesaraujami saistīti. Ja uzskatāt, ka neesat pelnījis to, ko gribat, tad arī to nedabūsiet. Ja ticat, ka gūsiet panākumus, tad gūsit tos.
Vajag uzticēties sev
Ir būtiski uzticēties sev. Lai dzīvotu piepildītu dzīvi, ir jāpazīst pašam sevi un jāciena sava patiesība. Uzticēšanās pašam sev ir nepieciešama arī ikreiz, kad atklājat, ka dzīves ceļš nav nemaz tik gluds, kad mostas šaubas par sevi, kad citi jūs uzskata par "traku" tikai tāpēc, ka gribat to, ko gribat, kā arī ikreiz, kad esat grūtas izvēles priekšā un satopaties ar grūtībām un šķēršļiem. Ja uzticaties pats sev, spējat izvēlēties labāko rīcību, jo paļaujaties uz iekšējo balsi, kas vienkārši zina, kas ir labāk. Reizēm sev vispiemērotāko atrodam, tikai vairākkārt mēģinot un kļūdoties.
Reizēm mēs nesaprotam vai arī aizmirstam, ka kļūdas nepastāv, ir tikai mācības. Izdarot izvēli, ir jārīkojas tā, kā tobrīd šķiet pareizi, tad jāiet pa šo ceļu vai nu uz panākumiem, vai uz jums nolemto mācību. Būs brīži, kad pārdomāsit izvēlētā ceļa īstumu vai pat pilnībā nomainīsit ceļa mērķi. Tas nenozīmē, ka jau sākumā izdarījāt nepareizu izvēli. Tas drīzāk nozīmē to, ka rīkojaties gudri, ja pēc jaunas informācijas iegūšanas maināt sākotnējo plānu.
Mērķi nosaka gājienu
Mērķi ir pakāpieni jūsu ceļā. Mērķi nosaka katru gājienu uz personiskā panākumu šaha galdiņa. Sasniedzot kādu no mērķiem, jūs pavirzāties tuvāk saviem iztēlē radītajiem panākumiem. Mērķi ir ceļa stabi, kas rada motivāciju un palīdz sasniegt finišu. Mērķi var būt gan niecīgi, gan nozīmīgi, pats galvenais ir atlicināt laiku to formulēšanai. Ja mērķu nav, cilvēks vienkārši cer, ka kaut kas notiks.
Visi mērķi atbilst pieciem kritērijiem. Tie ir konkrēti, izmērāmi, sasniedzami, reāli un ar noteiktu izpildes laiku. Lai mērķi būtu realizējami, tiem jābūt gudriem. Ja mērķis nav gudrs, tas nemaz nav mērķis, bet tikai nodoms. Sapņi mīt prātā; mērķi pastāv realitātē. Sapņi dod cerības; mērķi - rezultātus. Sapņi norāda uz panākumiem rītdien, bet mērķi dod taustāmus sasniegumus jau šodien. Svarīgi ir gan vieni gan otri, taču mērķi ir kā aizdedze automašīnai, tie palīdz izkustēties no vietas.
Ko sēsi, to pļausi
Rezultātus ietekmē jūsu rīcība. Itin viss ap jums ir jūsu rīcības sekas: sasniegumi, attiecības ar cilvēkiem, kas sagādā visvairāk prieka, jūsu īpašums un pieredzētais. Visi zina parunu: "Ko sēsi, to pļausi." Lai gūtu panākumus, tas ir īpaši svarīgi. Jūs pats nosakāt, kas notiek jūsu dzīvē un cik lielas ir jūsu iespējas gūt panākumus. Panākumus gūst ne tikai tie, kas pēc tiem tiecas, bet arī tie, kas paši dodas pie tiem un tos rada.
Izdevības radīsies
Dzīvē būs tādi brīži, kad jums tiks sniegtas jaunas iespējas, un tad katram pašam jāpieņem lēmums par savu izvēli. Dzīvē ir divu veidu izdevības: acīmredzamās un slēptās. Acīmredzamās ir, piemēram, ilgi kārotais paaugstinājums amatā; jauna, interesanta darba piedāvājums; gaidīts bildinājums. Šīs izdevības nav iespējams nepamanīt. Otra tipa izdevības nav tik uzkrītošas un virspusējas. Ir arī tādas, kuras pašam jācenšas atrast.
Pasaule nemitīgi mainās. Ikreiz, kad notiek kādas pārmaiņas, jums rodas kāda izdevība. Ir jābūt vērīgam, lai saskatītu šīs izdevības. Tās pastāv un gaida, kad jūs tās pamanīsit. Iespējams, tās nav gluži tādas, kā esat iztēlojies vai uz kurām cerējāt, bet tās pastāv.
Mācies no neveiksmes
Kaut ko vērtīgu var iemācīties no katras neveiksmes. Kad cilvēku piemeklē neveiksme, viņš ir izvēles priekšā. Var pakrist un tā arī palikt guļam, bet var arī analizēt šo vilšanos, neatkāpties no savas apņemšanās un atgriezties uz sava izvēlētā ceļa. Var arī plānot ko citu, tā mācoties no notikušā un attīstoties. Pirmā reakcija uz šķietamu reakciju parasti ir noliegums, gluži tāpt kā reaģējot uz lielām bēdām- pirmā instinktīvā vēlēšanās ir paslēpties un atteikties no sevis un iespējām tikt tur, kur vēlējies nokļūt. Pareizā izvēle ir- atgūties un nepadoties. Apņēmība nozīmē domās būt uzticīgam rezultātiem, nolemt izdarīt visu, lai šo mērķi sasniegtu. Apņēmīgie cilvēki aiz sevis atstāj jaunas pēdas - meklē jaunas iespējas. Panākumus guvušie velti netērē laiku, apspriežot šķēršļus, viņi tos pārvar.
Visvērtīgākais kapitāls
Resursu menedžments nodrošina maksimālus rezultātus. Jūsu visvērtīgākais kapitāls ir laiks, enerģija, attiecības ar cilvēkiem un finanses. Ja ar to prātīgi rīkojaties, tad iespēja gūt jaunus panākumus pieaug. Vēl ir arī netverami resursi- talants, spējas un izturība.
Ir kāds sens stāsts par nabadzīgu vīru, kurš atradis vienu dolāru. Paskatījies uz to un nodomājis: "Es esmu izslāpis un nosalis, nopirkšu sev tasi kafijas." Taču, brīdi padomājis, viņš iztēlojās, ko tik visu viņš varētu iesākt ar šo viena dolāra banknoti. Pēkšņi ieraudzījis zemē zīmuli un izdomājis: "Ja es nopirkšu pāris zīmuļus, tad varēšu tos pārdot un man jau būs divi dolāri." Tā izlēmis, viņš vairākas reizes pircis un pārdevis zīmuļus un arvien šo scenāriju atkārtojis. Stāsta morāle: savus resursus iespējams vai nu iztērēt, vai arī izmantot tos apdomīgi. Visu izsaka darba organizācija un laika plānošana. Savu ieguldījumu prasa arī cilvēcisko attiecību kopšana. Cilvēki jūsu dzīvē ir lielākā bagātība. Viņi var sniegt atbalstu, padomu un daudz ko vērtīgu iemācīt. Vienmēr turiet doto vārdu, novērtējiet un uzslavējiet citus cilvēkus, izdariet kaut ko citu labā, cieniet citus, protiet piedot, cieniet cilvēcisko citos, pievērsiet uzmanību sīkumiem, izsakieties skaidri un saprotami.
Jāsaglabā līdzsvars
Jebkuri panākumi nes jaunus izaicinājumus. Jebkuri sasniegumi vai nu nedaudz, vai radikāli maina realitāti. Jūsu uzdevums ir saglabāt līdzsvaru brīdī, kad spēles noteikumi mainās. Kādreizējās rūpes pagaist, taču var parādīties jaunas rūpes un tādas problēmas, par kādām iepriekšējos apstākļos nemaz nevarēja iedomāties. Var atklāties, ka turpmāk būs jāiemācās tikt galā ar vēl lielāku stresu, jauniem noteikumiem un uzdevumiem. Lai veiksmīgi tiktu galā ar pārmaiņām, tās jācenšas prognozēt jau iepriekš.
Process nebeidzas
Panākumi ir process, kas nekad nebeidzas. Ja esat piepildījis savus karjeras mērķus, varbūt gribēsies pievērsties personiskākiem mērķiem. Ja esat nodrošinājis patīkamu sadzīvi, varbūt tagad parādās vairāk izdevības pievērsties veselībai. Izaugsme ir nebeidzams process.
"Katrs ir spējīgs attīstīties. Lai cik daudz jūs būtu iemācījies, vienmēr varat savas zināšanas paplašināt. Lai cik daudz jūs būtu sasniedzis, varat sasniegt vēl vairāk. No dzīves visvairāk gūst tie, kas pieņem visas jaunās izevības un nemitīgi meklē jaunas izaugsmes iespējas."

Citu datumu laikraksti

 • Nākotnes nauda jeb Dalība 2.pensiju līmenī

  Lai gan masu medijos ir bijis šķietami daudz informācijas par dalību 2.pensiju līmenī, ir cilvēki, kas nav tai pievērsuši uzmanību, it kā tas viņus...

 • Aicina uz teātra svētkiem Dikļos

  Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina Dikļu pagasts Valmieras rajonā.Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina...

 • Vārds un tā īpašnieks ietekmē viens otru

  Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena.Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena. Ar tās palīdzību iespējams noteikt cilvēkam piemērotāko profesiju,...

 • Tauriņam pa pēdām

  Maigonis Tauriņš ieāva kājas garos gumijas zābakos, jakas kabatā iestūķēja baltā papīrā ietītu sviestmaizi un uzmeta galvā zaļu naģeni. - Ilgi būsi?...

 • Palīdzēs atrast nozagtus suņus

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde palīdzēs atrast īpašniekiem nozagtus suņus, kas, iespējams, atrodas Talsu rajona Ģibuļu pagasta...

 • Jauniešus pārņem datorspēļu trakums

  Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit gadus dažādas spēles ir pieejamas bērniem un ne tikai.Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit...