Deviņus gadus ilgais starpbrīdis

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai katra mēneša beigas ir ļoti saspringtas - žurnālistiski pārpildītas. Pilnā sparā notiek ikmēneša avīzes salikšana, sakārtošana un izdošana. Un tā jau deviņus gadus!

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai katra mēneša beigas ir ļoti saspringtas - žurnālistiski pārpildītas. Pilnā sparā notiek ikmēneša avīzes salikšana, sakārtošana un izdošana. Un tā jau deviņus gadus!
Jā, avīze dzimusi pirms deviņiem gadiem, oktobrī, kā skolotāja A.Puļļas idejas īstenojums. Pakāpeniski tā attīstījusies no rokrakstītas par avīzi datorsalikumā. Šajos gados nomainījušies galvenie redaktori, konsultanti. Katrs ir devis savu erudīciju, interesi, laiku avīzes tapšanas procesam un attīstībai. Mainījies arī ziņu daudzums, rubrikas, informācijas pasniegšanas veidi. Katrs gads ir nesis jaunas vēsmas, idejas, kā avīzīti padarīt gaidītu un interesantu. Prese - īpaši jau skolas - tik niansēta, ka jādomā, kas saistītu skolēnus, auditoriju, kurai avīzīte ir domāta. Bez šaubām, arī citiem, kas lasa. Mūsu skolas avīzi lasa arī pagasta cilvēki. Protams, ka nekad vienādi mīļš nebūsi visiem. Redakcijas kolektīvs pozitīvi attiecas pret kritiku un rod risinājumus, kā mazināt pieļautās kļūdas, ņemot vērā aizrādījumus.
Lieliska sadarbība pēdējos trīs gados bija izveidojusies ar meitenēm, kuras šogad absolvēja skolu un nu mācās augstskolās. Domāju, ka komunikācijas prasmes lieti noderēs! Intervējot Latvijā un pagastā populārus cilvēkus, ir iegūta liela pieredze savstarpējās sarunās, piemēram, kas jājautā, ko nevajag jautāt, lai kā arī gribētos pajautāt. Skolas žurnālisti ir intervējuši J.Straumi, E.Veidemani, E.Pāvulu, G.Kalniņu, Lauri un Rūtu Reinikus, Gunti Veitu no "Credo", vairākas reizes grupu "Tranzīts", grupu "Sestā jūdze", M.Naumovu, M.Freibergu, duetu "Romeo" un citus.
Vārdam "starpbrīdis" nozīme ir - atpūta, vai ne? Lasot skolas avīzi, var arī atpūsties, bet atpūsties pilnvērtīgi ar avīzi var tikai tad, ja rakstītais tajā ir profesionāli pasniegts. Kolektīvs cenšas teorētiski un praktiski apgūt žurnālistikas darba metodes.
Avīze turpina kādreiz O.Vācieša sākto literārās jaunrades atspoguļošanu skolā. Tagad tas ir literārais pielikums "Starp sliekšņiem un jumtiem", kurā tiek publicēti jauno autoru darbi! Jauno autoru darbus pirmie iepazīst skolas cilvēki, pēc tam - rajona preses lasītāji.
Jaunajā mācību gadā tiek veidota jauna rubrika "Muskulis", kur divi jaunie žurnālisti J.Kūms un A.Dandens iepazīstina ar sporta aktivitātēm skolā. Mums ir labas sporta tradīcijas!
Daudziem tomēr šķiet, ka darbs skolas avīzes redakcijā ir tikai tāds plezīrs. Nointervē kādu, uzraksti kaut ko - bet, tikai cilvēki, kuri ar to ir saistīti, zina, cik darbietilpīgs process ir avīzes nonākšana tīkamā veidolā līdz lasītājam.
Jau trešo gadu avīzes redakcija saviem lasītājiem rīko ballīti. Tiesa - mazliet godināti tiek arī paši redakcijas darbinieki, jo tā ir dzimšanas dienas ballīte. Katru gadu tai ir dots citādāks nosaukums - "Ābolkūku ballīte", "Ievārījumballīte", šogad - "Speķa pīrādziņu ballīte", kas notika 21.oktobrī. Dažādos konkursos un atrakcijās lasītāji un viesi varēja gūt pozitīvu lādiņu noskaņojumam un iegūt balvas. Mums pašiem ir viena ļoti nozīmīga dāvana, ko pasniedza skolas direktore - diktofons. Tuvākajā laikā atvērsim arī avīzes biroju.
Gadi rit, bet avīze kļūst jaunāka, modernāka, atraktīvāka. Cienījams vecums avīzei? Laikam gan! Ja iedomājas, ka šo gadu laikā daudzas lielās avīzes ir beigušas savu gaitu, tad mēs varam būt lepni un priecīgi, jo esam noturējušies. Un turēsimies!
Visam avīzes kolektīvam gribu novēlēt - burājumu pilnā sparā uz priekšu!

Citu datumu laikraksti

 • Nezina, pa kuru laiku aizskrējusi dzīve

  Veclaicenietis Viktors Plaums zina, kāda vērtība ir smagam un grūtam darbam, cik salda garša ir maizes kumosam.Veclaicenietis Viktors Plaums zina,...

 • Mudina bērnus lasīt grāmatas

  Lai veicinātu bērnu lasītprieku un vēlmi apmeklēt Jaunalūksnes pagasta Kolberģa bibliotēku, tajā rīko interesantus lasīšanas maratonus.Lai veicinātu...

 • Kaķi un suņi vairs nedrīkst ceļot bez pasēm

  Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu,...

 • Divas taisnības - viena vēsture

  Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

 • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

  Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

 • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

  Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...