Dievs dzīvi izmainīja nepilna gada laikā

Ir pagājuši divi gadi, kopš Mairita mainīja dzīvesvietu. Uz jautājumu: “Kāpēc?”, viņa atbild - nebija iespējams dzīvot kopā ar savu vīru. Mairita negrib sūdzēties par šo cilvēku, vienīgi - viņš stipri dzēris.

Ir pagājuši divi gadi, kopš Mairita mainīja dzīvesvietu. Uz jautājumu: "Kāpēc?", viņa atbild - nebija iespējams dzīvot kopā ar savu vīru. Mairita negrib sūdzēties par šo cilvēku, vienīgi - viņš stipri dzēris. Bijis ļoti sirsnīgs, labs vīrs un tēvs... pirms sāka dzert.
"Kolēģes Alūksnē ilgu laiku to nezināja, domāja, ka man ir ļoti laba ģimene, jo ārēji neko neizrādīju. Kad nejauši uzzināja, bija ļoti izbrīnītas.
Pēc dzīvesvietas maiņas uzreiz nebija darba. Piepelnījos, strādājot gaterī. Reizēm bija pavisam grūti ar iztikšanu, dažreiz pat maizes nebija." Jāpiebilst, ka Mairitai ir divas meitas pusaudžu vecumā.
"Pēc neilga mēneša dabūju darbu konditorejas cehā ar minimālo algu. Bija pagājuši divarpus mēneši, kad saņēmu ziņu - nomiris vīrs. Jātaisa bēres. Aizņēmos naudu, jo neviens nepalīdzēja. Pagasts iedeva 50 latus zārkam. Meitenēm bija ļoti žēl tēva, pati biju ārkārtīgi nervoza.
Tā pagāja gads. Reiz, ejot pilsētā pa ielu, pienāca kāda sieviete un uzsāka sarunu. Laikam jau mans izskats liecināja, ka jūtos ļoti nomākta. Viņa vaicāja, vai es ticot Dievam. Atbildēju apstiprinoši, ka mamma arī ir ticīga, ka agrāk gāju uz dievkalpojumiem, bet ne ilgi, jo vīrs neļāva. Izrādījās, ka sieviete pašreiz ir ceļā uz dievkalpojumu. Ilgi nedomājot, gāju līdzi.
Dievkalpojumā ļoti raudāju, sapratu, ka jāatjauno attiecības ar Dievu, jānožēlo grēki.
Izmisusi, bēdīga sirds nav lepna sirds. Tā ilgojas un meklē mieru, dziedināšanu, iepriecinājumu. Tad tu, cilvēk, nonāc Dieva tuvumā un piedzīvo to, cik Dievs ir labs...
Sāku lasīt Bībeli, klausījos kasetes, dziedāju līdzi slavēšanas dziesmas. Sākumā nemācēju lūgties, nezināju īstos vārdus, tāpēc vienkārši slavēju. Vēlāk sapratu, ka ar Dievu var sarunāties kā ar vislabāko draugu, jo Jēzus tas arī ir. Viņam var visu uzticēt, draugam - ne vienmēr. Tās ir personiskās attiecības ar Dievu.
Par katru pirkumu es lūdzu Dievu, un viņš izkārto tā, ka varu nopirkt lētāk. Piemēram, bija nepieciešamas kurpes. Aizgāju uz tirgu, tur - tieši kā vajag, bet maksā 12 latus. Pārdevējs saka: "Zini, pēdējais pāris, tāpēc atdodu lētāk - par 7 latiem."
Dzīvojot Alūksnē, saņēmu mazliet vairāk par minimālo algu. Ēdām reizēm labāk, reizēm sliktāk, bet neko nevarējām atļauties nopirkt, taču tagad tā vairs nav. Dievs svētī manas naudas lietas. Es dodu desmito tiesu, ziedoju citu vajadzībām un daru to ar prieku. Esmu pateicīga, jo apgādnieks ir viņš.
Tagad esmu mierīga, nenervozēju. Dzīvi pieņemu citādāk. Kādreiz, kad saslima bērns, biju uztraukusies, bet tagad ne, jo zinu, ka Dievs ir ārsts. Agrāk - zāles, uztraukumi, tagad - lūgšana.
Vecākajai meitai ir 17 gadu, ārsti apstiprināja astmu sākuma stadijā. Bija laiks, kad visur līdzi bija jānēsā zāļu aerosols. Es un draudze lūdzāmies, pēc aptuveni četriem mēnešiem meitene tika dziedināta. Paldies Dievam! Zāles vairs nevajag, analīzes ļoti labas. Kā katra mamma lūdzu par bērniem, lai atbrīvo no sliktiem draugiem, tā arī notika.
Man pašai ļoti sāpēja mugura, nevarēju pieliekties, darbā caurvējš, tiku dziedināta.
Tuvojās dzimšanas diena. Gaidīju ciemiņus, bet neērti, jo istabai bija nepieciešams remonts. Līdz svētkiem bija palikušas vēl trīs dienas, kad atnāca kāds no draudzes (mēs sakām - brāļi un māsas Kristū, un tādi arī esam - viena tēva bērni). Viņš mācījās kursos, tur iedotas trīs brīvas dienas. Ienāca, apskatījās un teica: "Zini, es tev izremontēšu istabu." Nebēdājos, vai pietiks līdzekļu, zināju - viss nokārtosies.
Lai gan strādāju konditorejas cehā, tomēr labāk patīk darbs ar papīriem, tādēļ iestājos grāmatvežu maksas kursos. Nebaidījos - ja tas no Dieva, tad finanses būs. Pa naktīm strādāju, dienā mācījos. Veicās ar pasniedzēju - ļoti pretimnākoša, sirsnīga. Tagad esmu bilancspējīga grāmatvede.
Vai kāds ir pārsteigts par sevi vai citiem, ja gribas būt kopā ar labāko draugu vai mīļoto cilvēku? Tieši tāpat ir ar Dieva klātbūtni. Tādēļ man katra diena sākas ar slavēšanu, lūgšanu, Dieva vārda lasīšanu. Ir svarīgi atvēlēt laiku tikai viņam.
Esiet drosmīgi un dariet stipras savas sirdis jūs visi, kas cerat uz to Kungu!"

Citu datumu laikraksti

 • Var izraisīt mazo degvielas tirgotāju bankrotu

  Ja valdība pieņems jaunus noteikumus par degvielas rezervēm, tad tie ietekmēs visu Latvijas degvielas tirgu, bet sevišķi mazo un vidējo degvielas...

 • “Kabeļu tilts” uz Olimpiādi

  Alūksnes iedzīvotājiem “kabeļu tiltu” uz Olimpiskajām spēlēm Atēnās piedāvā “Telia MultiCom”. Tā ir šīsvasaras sporta tematikai veltītā...

 • Kājām mēro 240 kilometrus

  Alūksnes svētceļinieku grupa bija starp 32 grupām, kas Aglonas bazilikas laukumā iegāja, skanot baznīcas zvaniem.Alūksnes svētceļinieku grupa bija...

 • Bojā iet cilvēks

  Alūksnes rajonā šķembu bāzē Virešu pagastā trešdien notikusi divu smago automašīnu sadursme, kurā cieta trīs cilvēki, bet viens gāja bojā.Alūksnes...

 • Pagastā gatavojas jubilejas sporta spēlēm

  Mālupes pagasta padome rīko 10. Alūksnes rajona pašvaldību sporta spēles. Tām sporta laukums pie pamatskolas ir gandrīz sakārtots.Mālupes pagasta...

 • Pieturās parādās grafīti

  Šogad pirmajā pusgadā pārgalvīgi autobraucēji, zagļi un huligāni valsts autoceļu aprīkojumam nodarījuši zaudējumus 135 000 latu apmērā, tas ir par 23...