Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par palīdzību sievietēm menopauzes vecumā

Trešdien Gulbenes, Alūksnes un Balvu rajona ginekologiem, ģimenes ārstiem un aptieku darbiniekiem notika reģionāls seminārs, kurā mediķi runāja par galvenajām problēmām sievietes dzīvē premenopauzes un arī menopauzes periodā.

Trešdien Gulbenes, Alūksnes un Balvu rajona ginekologiem, ģimenes ārstiem un aptieku darbiniekiem notika reģionāls seminārs, kurā mediķi runāja par galvenajām problēmām sievietes dzīvē premenopauzes un arī menopauzes periodā.
"Veselības veicināšanas centrs sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Ginekologu asociāciju, Latvijas Menopauzes asociāciju un farmāciju kompāniju "Gedeon Richter" realizē sievietes veselības un dzīves kvalitātes veicināšanas programmu KONTIA," stāsta reģionālā veselības veicināšanas koordinatore Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonā Ingrīda Sniedze.
Projekta KONTIA mērķis ir informēt sabiedrību un veselības aprūpes speciālistus par problēmām premenopauzes un menopauzes laikā, kā arī par iespējamo palīdzību sievietēm šajā dzīves periodā.
Seminārā uzmanību akcentēja tam, ka jebkurai sievietei ir svarīgi sevi izprast menopauzes periodā, kas aizņem vienu trešdaļu no sievietes dzīves, ar to kvalitatīvi sadzīvot, bet mediķiem prast atrast vienotu pieeju ar to saistīto problēmu risinājumā.
Latvijas Ginekologu asociācijas priekšsēdētāja, viena no populārakajām ginekoloģēm Latvijā Dace Matule atminējās, ka padomju gados sievietēm bijis daudz grūtāk risināt ar menopauzi saistītās problēmas, jo tad uzskatīts, ka valstī nav ne seksa, ne sievietēm klimaksa, tāpēc viņām nācies dzīvot "informācijas trūkuma un fizioloģisko pārmaiņu krustcelēs".
D. Matule akcentēja, kādi ir menopauzes simptomi, ka tie var izpausties individuāli. Pirmās sūdzības var parādīties jau 30 līdz 35 gadu vecumā. Viņa minēja faktus no veiktajiem pētījumiem par to, kā hormonaizvietojošā terapija ietekmē sievietes veselību un kad tā jāsāk lietot.
"Menopauze nav risks saslimt ar vēzi, risks ir sievietes gadi, kad var saslimst ar vēzi," norādīja imunoloģe Simona Doniņa. Viņa runāja par biežāk sastopamajām onkoloģiskajām saslimšanām, ar ko slimo sievietes.
Pirmajā vietā ir krūts vēzis, seko ādas, dzemdes, kuņģa, olnīcu, taisnās zarnas un dzemdes kakla vēzis.
Viņa aicināja sievietēm īpašu vērību pievērst pašizmeklēšanai un ikgadējām profilaktiskajām apskatēm.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...