Dodas uz prokuratūras 15.gadadienas pasākumu

Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Sliņķis un prokurore Sanita Ribaka nedēļas nogalē bija Rīgā, kur Nacionālajā teātrī risinājās Latvijas Republikas prokuratūras 15.gadadiena.

Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Sliņķis un prokurore Sanita Ribaka nedēļas nogalē bija Rīgā, kur Nacionālajā teātrī risinājās Latvijas Republikas prokuratūras 15.gadadiena.
"Pasākumā apsveikumus izteica gan ģenerālprokurors Jānis Maizītis, gan Ministru prezidents Aigars Kalvītis, kā arī tika nolasīts Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas rakstiskais apsveikums, jo viņa pati diemžēl nevarēja ierasties. Varējām klausīties skaistu koncertu, kurā uzstājās Kārlis Zariņš, Latvijas Nacionālais vīru koris un Dita Krenberga. Pasākumā tika sumināti arī prokuratūras darbinieki, kas darbā sasnieguši labākos rādītājus. Šajā reizē Alūksnes rajona prokuratūra atzinības rakstus nesaņēma, bet tas nenozīmē, ka tā slikti strādā," saka V.Sliņķis.
V.Sliņķim prokuratūrā pavadītie darba gadi profesionālā jomā kā juristam ir bijuši ļoti piesātināti. "Kopš 1990.gada 26.septembra, kad dibināta prokuratūra, ir mainījusies likumdošanas bāze. 1999.gadā tika pieņemts Krimināllikums, bet šā gada 1.oktobrī stāsies spēkā jaunais Kriminālprocesa likums. Manuprāt, juristiem, kas specializējušies krimināltiesībās, tas būs diezgan liels izaicinājums - apgūt un ieviest praktiskajā darbībā jauno likumu. Uzskatu, ka tie trīs prokurori, kas pašlaik strādā Alūksnes rajona prokuratūrā, ir spējīgi šo likumu apgūt praktiski," viņš saka.
Pašlaik Alūksnes rajona prokuratūrā strādā trīs prokurori. Prokurore Sanita Ribaka nesen ir izturējusi pārbaudījumus, lai kļūtu par pilntiesīgu prokurori.
"Jāuzsver, ka ir mainījusies kārtība, kādā persona var kļūt par prokuroru - tā ir kļuvusi sarežģītāka nekā pirms 15 gadiem, kad no izmeklēšanas iestādēm personas varēja pāriet darbā uz prokuratūru. Tagad pretendenti, kam ir augstākā juridiskā izglītība, kārto testu un eksāmenu, pēc kura rezultātiem lemj, vai viņš varēs stažēties. Savukārt pēc tam vēl ir jākārto kvalifikācijas eksāmens. Esam gandarīti, ka S.Ribaka to ir izgājusi un šogad vasarā veiksmīgi nokārtojusi šo kvalifikācijas eksāmenu," klāsta V.Sliņķis.
Viņš atzīst, ka Alūksnes rajonā vajadzētu vairāk prokuroru un pauž cerību, ka drīzumā šis jautājums tiks atrisināts.
"Ir grūti atrast jau praktizējošus prokurorus, kas vēlētos strādāt Alūksnes rajonā, jo - lai kā man to negribētos atzīt, mēs tomēr atrodamies nomaļus, kaut vai salīdzinot ar Gulbeni. Pašlaik līdzīgās prokuratūrās kā Alūksnes rajonā ir pieci prokurori. Ceru, ka arī mums drīzumā būs ceturtais prokurors, jo tas būtu minimālais šīs profesijas pārstāvju skaits Alūksnes rajonā," saka V.Sliņķis.

Citu datumu laikraksti