Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domā par mediķu piesaisti nākotnē 66

“Alūksnē nav unikālas situācijas saistībā ar ārstu nodrošinājumu, jo šobrīd tas ir aktuāli ļoti daudziem novadiem,” atsaucoties uz “Alūksnes Ziņu” 5.februāra rakstu “Lielu briesmu priekšā”, saka SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa.
“Šobrīd valstī ir daudz atšķirību, ja salīdzina primāro veselības aprūpi, kur ietilpst arī ģimenes ārsti, un sekundāro: ārstus – speciālistus un slimnīcas. Piemēram, mēs Alūksnes slimnīcā plānojam darbu uz priekšu un domājam, kādus speciālistus nākotnē vajadzēs. Slimnīcā ārsts jau laikus pasaka, ka pēc gada darbu pārtrauks, un rosina meklēt citu speciālistu. Ambulatorajā sistēmā tā diemžēl nenotiek – tur joprojām netiek veikta plānošana, kādi ārsti varētu nestrādāt, bet šādai sistēmai vajadzētu būt arī starp ģimenes ārstiem. Protams, ir pēkšņas situācijas, piemēram, piespiedu dzīvesvietas maiņa, veselības problēmas, bet pārējo var saplānot,” saka M.Kauliņa.

Vairāk brīvās pieejas
Ģimenes ārsti ir individuālā darba veicēji, kuri, kā tas bija līdz šim, veicot rezidentūru, var paši izvēlēties savu prakses vietu. “Viņus nekas nereglamentēja – tāpat bija arī pārējiem ārstiem. Tādēļ ir situācija, ka, piemēram, aptuveni 100 jaunie ģimenes ārsti gaida Rīgā, kad atbrīvosies kāda esošā ģimenes ārsta prakses vieta, lai varētu strādāt Rīgā noteiktā adresē, bet gaidot piestrādā kaut kur citur. Ir bijis, kad Alūksnes novadā darbu uzsāka jauni ģimenes ārsti un visiem nebija pilnas prakses. Lai ģimenes ārsta praksi atvērtu, jābūt 700 pacientiem, bet 1800 pacienti ir rekomendējoši optimāls skaits – tas nav galīgais cipars. Katrs ģimenes ārsts pieraksta praksē tik pacientu, cik vēlas,” norāda M.Kauliņa.
Lai atslogotu ģimenes ārstus, Veselības ministrijas līmenī vajadzētu risināt jautājumu par to, lai paplašinātu brīvi pieejamo speciālistu skaitu. Šobrīd bez ģimenes ārsta nosūtījuma var apmeklēt, piemēram, okulistu un ginekologu. M.Kauliņa domā, ka brīvā pieeja varētu būt arī pie kardiologa un neirologa. “Tā kā valstī pediatru prakses vairs neatzīst, ģimenes ārstiem ir diezgan liels slogs ar bērniem, kuru pieņemšana un izmeklēšana nav tik vienkārša kā pieaugušo, tādēļ šis varētu būt viens no risinājumiem,” saka M.Kauliņa.

Valsts norīkos darbā
Pirms ekonomiskās krīzes Latvijā bija programma “Cilvēkresursu nodrošinājums veselības aprūpē”, bet krīzes dēļ tai pārvilka krustu un nevienu no valdības puses neinteresēja, kas notiek. Programmā bija atrunāts, cik kādu ārstu vajag, noslodze, kā jānotiek paaudžu maiņai, un citas būtiskas nianses.
“Slimnīcas katru gadu deva savus pieprasījumus par to, kādi speciālisti nepieciešami, bet ambulatorajā aprūpē šāda plānošana nenotika un datus neapkopoja. Diemžēl arī caur Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju, ko vada daktere Līga Kozlovska, šāda plānošana nenotiek. Šobrīd valstī ir tādi likumi, kādi ir, un nevaram ārstam likt noteiktu laiku strādāt kādā vietā. Jā, agrāk Latvijā bija noteikti iecirkņi un iecirkņa ārsts. Ja šis ārsts gāja prom, viņa vietā uzreiz tika norīkots nākamais. Es arī kādreiz biju iecirkņa ārsts – manā pārziņā bija Torņa ielas iedzīvotāji. Veselības ministrs Guntis Belēvičs ir ar jauniem uzstādījumiem, saprot esošo situāciju, jo stāvoklis ir katastrofāls daudzās medicīnas iestādēs, tostarp arī Rīgā. Rezultātā ir izstrādāti jauni Ministru kabineta noteikumi par rezidentūru – to izstrādes darba grupā arī man bija iespēja piedalīties. Tie paredz, ka jau ar 2016.gadu ārsti-rezidenti, kuri studējuši par valsts finansējumu, tiks norīkoti darbā pēc nepieciešamības pa visu Latviju atbilstoši sadalījumam pa slimnīcām un plānošanas reģioniem. Rezidentiem, kuri neakceptēs piedāvātās vietas, būs valstij jāatmaksā rezidentūras studiju maksa,” saka M.Kauliņa.

Iesniedz speciālistu sarakstu
Arī M.Kauliņa Veselības ministrijai nosūtījusi informāciju par ārstu skaitu, kurus pēc rezidentūras beigšanas SIA “Alūksnes slimnīca” varētu nodrošināt ar darbu attiecīgajā specialitātē, apakšspecialitātē vai papildspecialitātē laika periodā no 2016. līdz pat 2022.gadam.
Ne tikai ambulatorajā veselības aprūpē, bet arī stacionārajā vērojama paaudžu maiņa starp medicīnas darbiniekiem. “Pieprasījumā norādīts, ka visvairāk - desmit - jaunus speciālistus mums vajadzēs 2018.gadā. Tas ir laiks, kad nāks jaunais internists, neirologs, kas jau ir noslēguši līgumus ar Alūksnes slimnīcu, sāks strādāt ķirurgi un traumatologs, kurus jau zinām, kā arī plānota pārējo speciālistu vajadzība. Tādēļ nav tā, ka sēž, neko nedara un neplāno!” saka M.Kauliņa.

Nav jāšturmē ārstu kabineti
M.Kauliņa sazinājusies ar Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļas vadītāju Sigitu Alhimoviču un L.Kozlovsku, lai pārrunātu situāciju mediķu nodrošinājumā Alūksnes un Apes novados. “Šobrīd nevajag biedēt cilvēkus. Ģimenes ārste Dagnija Ģērmane vēl strādā līdz 15.aprīlim un pieņem savus pacientus. Viņas pacientiem nav jau šobrīd visiem jāpierakstās pie cita ģimenes ārsta! Šādos gadījumos darbojas pārejas laiks – tāpat kā tad, ja ģimenes ārsts aiziet atvaļinājumā: ārsts informē Nacionālo veselības dienestu, kurš ārsts viņa prombūtnes laikā pieņems pacientus. Šāds princips darbojas arī uz to laiku, kamēr šajā praksē atrod ārstu, kurš strādās. Nav jātaisa ažiotāža, jāšturmē ārstu kabineti, lai pierakstītos,” skaidro M.Kauliņa.
Ir uzrunātas divas ģimenes ārstes nākt darbā uz Alūksni, kuras šobrīd jau praktizē citur. “Viena pieļauj iespēju, ka laikā, kamēr sagaidīs prakses vietu tur, kur vēlas, kādu laiku varētu pastrādāt Alūksnē, bet otra vēl domā, jo tas viņai un ģimenei nozīmētu dzīvesvietas maiņu. Diemžēl nav mums plauktā brīva ģimenes ārsta, ko uzreiz paņemt un ielikt vajadzīgajā laikā un vietā, – tas iedzīvotājiem jāsaprot,” saka M.Kauliņa. Kad D.Ģērmane ar 15.aprīli slēgs savu praksi, ģimenes ārsts Jānis Stabingis ir apņēmies savā praksē pierakstīt vēl jaunus pacientus.

Slimnīcā ir dežūrpediatrs
Lai rastu risinājumu saistībā ar to, ka nupat novadā darbu pārtrauca pediatres Rūta Merkuševa un Inese Priedīte, slimnīca, sazinoties gan ar Veselības ministriju, gan Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļu, rada risinājumu: slimnīcā no šā gada pieejams valsts apmaksāts dežūrpediatrs.
“Vecāki var vest pie dežūrpediatra savus bērnus uz bezmaksas konsultācijām, šis speciālists var izrakstīt nepieciešamos medikamentus – šo iespēju daudzi arī izmanto. Darbdienās līdz pulksten 18.00 Uzņemšanas nodaļā pacientus pieņem pediatre Līvija Eriņa, arī divas sestdienas viņa ir jau organizējusi pieņemšanas. Turklāt tas ir laiks, kad ģimenes ārstu pieņemšana ir jau beigusies. Drīzumā trešdienās un ceturtdienās slimnīcā mazos pacientus atkal pieņems arī pediatre I.Priedīte, bet kā pediatrs-speciālists, nevis prakses pediatrs, jo I.Priedīte savu ārsta praksi pediatrijā slēdza. Viņas pieņemšanas laiki tiks precizēti,” skaidro M.Kauliņa.

No pagastiem – uz pilsētu
Šobrīd ir salīdzinoši maz ģimenes ārstu, kuri Alūksnes novada teritorijā organizē pacientu pieņemšanu ne tikai pilsētā, bet arī pagastos. M.Kauliņa domā, ka ģimenes ārstiem vajadzētu izvērtēt, kāds ir noslogojums pagastā, un šo braucienu lietderību, ņemot vērā, ka pilsētā parasti gaida gara rinda.
“Turklāt uz vietas pagastā ikdienā ir feldšeris, kurš arī var, piemēram, izrakstīt medikamentus. Varbūt ir lietderīgāk pacientus no pagastiem, piemēram, ar autobusiem, kas ved skolēnus, aizvest pie ārsta uz pieņemšanu pilsētā, kur uzreiz var veikt arī nepieciešamās analīzes, izmeklējumus, iegādāt izrakstītos medikamentus,” saka M.Kauliņa. ◆

prognoze
Alūksnes slimnīcas sniegtā informācija Veselības ministrijai par ārstu skaitu, kurus pēc rezidentūras beigšanas SIA “Alūksnes slimnīca” varētu nodrošināt ar darba vietu attiecīgajā specialitātē, apakšspecialitātē vai papildspecialitātē no 2016. līdz 2022.gadam

◆ Anesteziologs, reanimatologs: pa vienam 2017., 2019., 2022.g.
◆ Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts: viens 2018.g.
◆ Ginekologs, dzemdību speciālists: pa vienam 2019., 2022.g.
◆ Internists: pa vienam 2016., 2018., 2022.g.
◆ Endokrinologs: viens 2018.g.
◆ Kardiologs: viens 2022.g.
◆ Ķirurgs: pa vienam 2018., 2022.g.
◆ Neirologs: viens 2018.g.
◆ Oftalmologs: viens 2017.g.
◆ Otolaringologs: viens 2018.g.
◆ Pediatrs: pa vienam 2016., 2020.g.
◆ Psihiatrs: viens 2018.g.
◆ Radiologs diagnosts: viens 2018.g.
◆ Traumatologs, ortopēds: pa vienam 2018., 2022.g.
◆ Endoskopists (metode): viens 2018.g.
◆ Ģimenes ārsti Alūksnes plānošanas teritorijā: divi 2016., pa vienam 2017., 2019., 2021.g.

Komentāri 66

x

Nu redz cik lepni paziņo deputāte: Atbilstoši šobrīd valstī spēkā esošajiem likumiem pašvaldību pienākums nav gādāt par mediķu nodrošinājumu.
Sanāk, ka faktiski pašvaldībām vispār nav pienākumu, ko jūs iedzīvotāji iedomājaties? Tiklīdz saasinās kāds jautājums, tā ir viena, jau zināma atbilde - pašvaldībai nav pienākuma!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 07:26

ita

Varbūt vispirms izlasi kārtīgi pirms raksti.Ko?

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 07:56

ita

Varbūt vispirms izlasi kārtīgi pirms raksti.Ko?

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 07:56

y

Pašvaldībai nav pienākums ne par ko. Ceļi - neizbraucami, medicīna - nepieejama . Leiputrija!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 08:35

nafig-ta

vajadzīga tāda pašvaldība!?

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 23:58

Aizdomīgais

Pašvaldības deputāte un vienlaicīgi pašvaldības uzņēmuma valdes priekšsēdētāja... To gadījumā nesauc par interešu konfliktu un korumpētu stāvokli? Ko par to saka KNĀBis?

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 08:45

Ute

....šai kundzītei vienalga ,kādā partijā būt ,galvenais ir krēsls,kas garantēs solīdu pensiju......

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 08:48

to utei

Protams vajag mediķus kārtīgi sakost,lai nebūtu kurš ārstē! Varēsi urīnterapiju pielietot saslimstot!
Paldies Dievam,ka mums ir tik zinoša daktere! Nav sirds vainu dēļ jādodas uz Rīgu!Arī slimnīca ir sakārtota!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 11:19

to >to utei

Ljoti jau nu piejama taa dakteriite - meeneshiem rindaa jaagaida, jo noteikti tiesho aarsta darbu nav laika veikt .....

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 19:19

ute utēm

Atmiņa Jums veca Viena partija + TPartija + un visur bija klāt Meldža.No nav tur nekā godīga. Vienu vai 2 dakterīšus pa ES nevar atrast,tad ir jautājums vai grib un vai vajag????

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 20:29

xc

Varbūt nav jādomā bet ir jādara? Tā būs vairāk labuma visiem. Domāt varēs tad, kad visi darbi būs padarīti. Kaut kur informatīvajā telpā nesen uzpeldēja VM doma, ka tie kas studējuši par valsts līdzekļiem, iet runa par ārstiem, pieci gadi būšot obligāti jānostrādā reģionos. Ja nevēlās, tad ja nemaldos 24 tūkstoši ir jāatmaksā valstij. atpakaļ. Tad nu šie jaunie dakteri sola streikot un nezin ko. Ja nevar strādāt Rīgā, tad laidīsies prom uz ārzemēm. Tāda ir tā mūsu medicīna un ārstu attieksme pret tiem kuri dzīvo ārpus Rīgas.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 09:13

cxv

Vecā ilgi sēdējusi un domājusi! Ja nemaldos, pati arī pensijas vecuma

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 09:17

???

Un kā tad ar šo:
Likumā par pašvaldībām
15. pants. Pašvaldībām ir šādas autonomās funkcijas

6) nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu;

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 09:24

Jancis

Pamodās ,kur bija agrāk .Augstprātība ir izcilākā īpašība ar ko var palepoties .

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 11:29

novadnieks

Man neinteresē citi novadi, jo tie man ģimenes ārstu aprīlī nesagādās. Alūksnes novada deputātiem būtu jāuztraucas par saviem iedzīvotājiem. Rodas sajūta, ka kundzīte tikai dezinformē un sakūda iedzīvotājus. Ne kāds dežūrārsts viņai normāli nedarbojās.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 13:03

iedzīvotājs

Ar šitādiem deputātiem Alūksnei vispār nav nākotnes! Priekš Miera ielas tupika mediķi nav vajadzīgi, bet ja negrib tautu apmērdēt, tad tos mediķus vajag šodien un uzreiz un jau sen bija jāgādā, nevis jāaizbildinās ar savu nevarēšanu. Arī slimnīcā nav normālu ārstu, ja grib nomirt, tad droši var doties tur "ārstēties".

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 18:46

iedzīvotājam

Nu, nu drusku uzmanīgāk ar vārdiem "Arī slimnīcā nav normālu ārstu, ja grib nomirt, tad droši var doties tur "ārstēties ". Runā tad par savu konkrēto pieredzi nevis sauc visus uzreiz par nederīgiem. Es mūsu slimnīcā esmu salāpīts kopā vairākas reizes un pats personīgi neko sliktu nevaru teikt!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 20:28

:(

Pilnīgi piekrītu.Un lai cik skumji tas nebūtu, bet Alūksnes slimnīca tieši tāda attieksme ir pret cilvēkiem. Un tik bezsirdīgu un iedomīgu kundzīti kā šī nebiju vēl dzīvē sastapusi.Saku to no personīgās pieredzes.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 21:03

UZSAUKUMS TAUTAI

Ar steigu šitā dome jātriec ellē-ratā. Ir vēl laiks palicis, 3 mēneši, lai tauta savāku parakstus un patriektu šitos neliešus. Pietiekoši daudz pierijušies mūsu sviedru un asaru un tik turpina parazitēt.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 19:16

www.

Paldies dakterīt,ka Jūs cīnaties, un domājat par mūsu veselību.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 21:09

to www.

ticu, ka atsevišķiem personāžiem ir pamats teikt arī tā...

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 09:15

Malēnietis

Cinisma kalngals - pateikt, ka ģimenes ārstiem, kuriem ir prakses arī laukos, vajadzētu padomāt, vai nebūtu lietderīgāk sasēdināt visus ārstēties gribošos skolēnu autobusā un vest uz Alūksni! Tagad daudziem cilvēkiem ģimenes ārsta prakse ir turpat pagastā un tuvāk mājām, bet piedāvātajā variantā puse dienas beigta. Ko jaunā māmiņa ar zīdaini darīs pa to laiku, kamēr autobuss gaidīs, kad visi atvestie būs "izgājuši dakterus"? Kā vispār līdz kaut kam tādam var aizdomāties?

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 21:47

alūksnietis/malenīts

Vai viena daļa vēl nav aizrijusies ar saviem žultainajiem naida pilnajiem komentāriem?
Vai mēs spējam saskatīt tikai slikto un negatīvo?
Beidziet tracināt tautu!
Dr.Kauliņa ir cīnijusies un cīnīsies par Alūksniešu labklājību,palīdziet viņai un beidziet vienzeiz gānīties.Visa vaina ir nepareizajā valsts politikā.
Kā saka-miers baro nemiers posta.
Veselības nozarē haoss sākās ar feldšeru/vecmāšu punktu likvidēšanu,kāpēc par to neviens neuztraucas,vai viss ir tik ātri aizmirsts?Meklēsim vainu ministrijās,tikai pēctam še uz vietas!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 23:21

to alūksnietis/malenīts

Un kas tad veido to valsts politiku, ja ne partiju deputāti?! No paša augša un līdz pašai apakšai... Vispirms Tautas partija, tad Vienotība...nu ka tik pie siles un kleksēt ar lielo karoti, bet tauta mirst ārā acīmredzami.... Šodienas avīzēs vai 2 lapas ar bēru sludinājumiem....Kauna nav, jums "varoņi"? Vairāk vajadzētu kustināt šiem "kungiem"un "kundzēm" savas smadzenes un pleznas nevis tukši mutes virināt! Un nevajag vainot tautu, kas te izsaka pelnītu kritiku.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 23:46

to alūksnietis/malenīts atbilde

...bet ko ta pats vēlēji tos neīstos deputātus?...vajadzēja domāt,runāt aģitēt par Jums pareizi domājošiem/darošiem cilvēkiem....tagad ir vien jāsadzīvo ar ievēlētajiem un GUDRI viņiem palēdzēt ar saviem darbiem un pat padomiem...kā saka no visām ķibelēm var ārā izkļut gudri domājot,bet ne stulbi kritizējt...Tā kā palīdzēsim vien esošajiem deputātiem(ja ne savādāk,tad ar pazitīvu domu enerģiju-tač palīdzot arī tas).Liksim kopā smadzenes un spirināsimies vien pa dzīvi tālāk! VĒL TAČ ESAM DZĪVI,ja jau komentēlam.........

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 07:07

veiksmes stāsts

Nevajag! Daktere Kauliņa ir labs vadītājs, kas prot veiksmīgi lietas sakārtot! Mēs esam daudz zaudējuši, ka viņa nav iecelta par Alūksnes novada vadītāju! Citur dakteri novadus labi vada!Būtu ES nauda jēdzīgākos projektos! Iespējams cilvēkiem būtu darba vietas! Kam man tāds tilts uz nekurieni ja nav darba? Dome kuļ visādus utopiskus sapņus! Kur būs te daudzie mediķi, kas strādās Lujāna drupu sanatorijā? Galvenais, lai nauda iztērēta un vienmēr pietrūkst, lai lietu novestu līdz galam!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 11:07

to veiksmes stāsts

Bet Kauliņa turpina akli balsot par traktorista un vistkopja " veiksmes stāstiem" , kas piepilda šo kampēju kabatas. Nez kapēc tā?

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 18:48

atbildei

Es savulaik gribēju palīdzēt, bet mani šitie "gudrīši" pasūtīja trīs mājas tālāk, jo savējie bija jāiekārto amatos, un tagad tā nozare nolaista podā....

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 18:58

to: atbildei

izskatās, ka iet runa par Alūksnes muzeju!!!
Ko ta tieši gribēji palīdzēt, ceru, ka nav noslēpums?

pirms 4 gadiem, 2016.02.28 00:08

kate

Kauna nav nolikt slimnīcu. Brauciet, kuram nepatīk un meklējiet privātās klīnikas .Paldies mūsu daakteriem ,kuri cīnījās par to,laislimnīcabūtu. Slimnīca ir. Ir izremontēta, personāls normāls. Vispār ,kāda būsi pats ,tāds būs arī pret tevi . Nu pretīgi paliek. Kā kaut kur par slimnīcu tā riešana. Vispār jau nevienam nebija liegts tikt gan par deputātu ,gan dr.Kauliņas, tikai laikam smadzenēs viena kroka un tā pati no cepures, tāpēc tāda nenovīdība pret visu. Bet nu tiešām ,tie kuriem nepatīk mūsu mediķi , laiks būtu padomāt par privāto dakteri Rģā vai ārpus valsts robežām.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 08:04

oluksnīts

Paldies Kate!Piekrītu Tev liela vaina ir mūs pašos,jābūt pieklājīgiem un nedaudz pacietīgie,kāds būsi pats,tāds būs tavs DAKTERIS!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 08:16

katei

Esmu jau padomājis!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 09:11

oluksnīts

Alūksnieši"patrioti"tie kuru bērni ir izmācījušies par dakteriem!Cik no viņiem ir atgriezušies mājās(Alūksnē),viens un plus vēl pāris medmāsiņas.Paši vien bēgam no savām mājām un problēmām.
Kurš rīdzinieks nāks uz provinci,nu retais,ja jau savējie nē.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 08:12

informācija

Nu cik esmu saskāries un ja pareizi saprotu, tad slimnīcā uzņemšanā strādā tas dakteris,kas ir no Rīgas, aizmirsu kā bija viņa uzvārds.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 17:29

suņu miestā negrib strādāt

neviens , jo neviens jauns medicīnas speciālists tapat nebūs gana labs, tiks noriets no matu galiņiem līdz papēžiem, tāpēc arī nav neviens , kas vēlas atgriezties un Alūksnē strādāt!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.28 00:12

to suņu miestā negrib strādāt

Nemuldi stulbi! Ja kāds normāli strādā, tad tauta prot novērtēt godīgi darītu darbu. Arī Kauliņas kundze slimnīcas labā ir daudz paveikusi, nu vismaz patīkami uzturēties tājās telpās(ar šausmšm visi atceramies padomjlaikā nolaisto slimnīcu) , tika jāsaprot, ka telpas vien cilvēkus neārstē, pirmkārt, jābūt piesaistītiem labiem speciālistiem un tai pašā padomjlaikā gan speciālisti, gan attieksme pret pacientiem bija daudz labāka, cilvēcīgāka.

pirms 4 gadiem, 2016.02.28 21:45

Saule

Alūksnē slimnīcā ir pieejami ļoti daudzi pakalpojumi, ārsti zinoši un ieinteresēti.Ģimenes ārsti noveco visā LV, nevajag par visu gānīties un apsaukāt visus kas vēlās problēmu risināt.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 08:34

Saulei

Tikai par to jau arī runa, ka vajag vēlēties laicīgi un, ka ar vēlēšanos nepietiek - vajag risināt. Es arī varu sēdēt un kaut ko vēlēties... Vai man par to kāds maksās? Un vai no tā būs kādas izmaiņas un labums?

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 09:22

:(

Tie ārsti ir ieinteresēti, bet tikai kur ieinteresēti, pelnīt, izrakstīt receptes, lai saņemtu apmaksātus bonus.s no zāļu komp. jā tas gan tiesa, bet kā ar pacienta analīzi, aprunāšanos, slimības vēstures izpēti....jā tur gan intereses nav:(

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 15:56

to :(

Ja ar tas ģimenes ārsts gribētu labi strādāt, viņš nevar to darīt ar pacientu skaitu 2000!!! Tos visus pat ģīmī ārsti nepazīst, kur nu vēl zināt katra kaites un atcerēties slimības vēstures! Tā nav normāla situācija, ja kas, tikai nevienam tas neinteresē un paši mediķi arī turpina klusēt par šo nenormālību.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 18:55

???

Ko jūs visi cepjaties par slimnīcu, dakteriem, ārstēšanu? Runa iet par to, ka daudziem iedzīvotājiem nav un drīzumā vēl vairākiem nebūs ģimenes ārsti, un viena no pašvaldības funkcijām ir nodrošināt iedzīvotājiem veselības aprūpes pieejamību. Tad lai bildē redzamā deputāte, kura ir vistiešākā nozīmē ar to saistīta, un visi citi lēmēji arī, veic savus tiešos pienākumus un nodrošina iedzīvotājiem to, kas viņiem pienākas. Nepietiek ar to vien, ka mēs saplānojam un gudri nolemjam, ir reāli jādara. Un tādēļ gribētu, lai pašvaldības atbildīgie par šo jautājumu nosauc vismaz 5 reālas darbības, kas ir darīts (nevis plānots vai lemts), tātad reāli pasākumi, kas ir izdarīti, lai kāds jauns ārsts šeit atnāktu.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 09:22

par Marutu

Patriekt tos domes naudas šķiedējus un ievēlēt par domes vadītāju cilvēku, kas var sakārtot lietas veiksmīgāk, kā viens otrs domes vecis!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 11:11

to ???

LABĀKAIS KOMENTĀRS !!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 11:18

ha-ha-ha

Tu jau dzirdēji, ka TV žurnālistam atbildīgais kungs skaidroja, ka tas nav pašvaldības, bet valsts uzdevums. Interesanti, kas tad ir vietējie deputāteļi, ja ne daļa valsts varas? Atradīs visādus aizbildinājumus, lai tik nebūtu jāstrādā. Kā vienmēr un visur...

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 11:30

Lasītaja

Piekdienas laikrakstā lasīju attīstības plānu 2016.-2020. kādi ārsti vajadzīgi, sapratu, ka pārsvarā tikai 2018. būs vajadzīgi, neirologs, kura tagad jau nav, insulta slimniekus ārstē terapeiti, speciālists- kardiologs, bet nevis tikai tāds, kurš EKG nolasa, nav regulāri atbildes, jo citi pienākumi dāmai. Tad es vairs nebrīnos par vīzijām nākotnē, kas mūs alūksniešus sagaida.

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 11:43

kauniesLasītāja

kaunies un no visas sirds

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 12:30

?

Par ko kaunēties ?
Vai par to, ka raksta patiesību ? Kardiologs jau nu gan ir ārsts, kuram būtu jābūt pieejamam uzreiz , pie vajadzības ! Sirds tomēr ir dzīvības garants - ja tas nobrūk , tad arī ceļš uz Miera ielu garantēts. Ja uz kardiologu jāgaida vairāk par mēnesi, tad atvainojiet - varu līdz vizītei arī neizvikt ....

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 13:03

vai ne?

Esmu ievērojis,kad Alūksnē,kur pie vadības grožiem ir sievietes visi darbi un projekti virzas daudz ātrāk kā vīru vadītajos uzņēmumos.Mūsu sievās spēks!

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 12:34

Citu datumu laikraksti

 • Karstais kartupelis - “Simone”

  Karstais kartupelis - “Simone”  15

  Šonedēļ Alūksnes novada domē gan tautsaimniecības, gan finanšu komitejas sēdēs skatīja SIA “Eiro-Āzijas investīciju aģentūra” iesniegumu par biomasas...

 • Ir sava stāvvieta

  Ir sava stāvvieta

  Pagājušajā nedēļā pašvaldības aģentūra “Spodra” uzstādīja jaunu ceļa zīmi “Vieglo taksometru stāvvieta”, kas apzīmē astoņas taksometru stāvvietas...

 • Šķirotos atkritumus izved pārāk reti

  Šķirotos atkritumus izved pārāk reti

  Ko darīt, ja gribi dzīvot, saudzējot dabu, bet nav kur likt sašķirotos sadzīves atkritumus? Ar šādu jautājumu “Alūksnes Ziņu” redakcijā vērsušies jau...

 • Atbildīgs darbs – būt aktierim

  Atbildīgs darbs – būt aktierim

  Tieši pirms nedēļas Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvoja Valtera Sīļa režisētā Māra Bērziņa godalgotā romāna “Svina garša” iestudējums...

 • “Veclaicenē” – ierobežojumi

  “Veclaicenē” – ierobežojumi

  Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” dabas aizsardzības plāna sabiedriskās apspriešanas sanāksme bija ļoti kupli apmeklēta. Gan...

 • Lielu briesmu priekšā

  Lielu briesmu priekšā

  Alūksnes novadā arvien pieņemas spēkā satraukums par ģimenes ārstu trūkumu, jo jau šobrīd ir brīva prakses vieta un ar aprīļa vidu savu praksi slēgs...

 • Skaisti runāt ir jāmāk

  Skaisti runāt ir jāmāk

  Šonedēļ Alūksnē norisinājās skatuves runas konkurss Alūksnes un Apes novadu posmā. Kopumā tajā piedalījās 130 audzēkņi, un konkursa noslēgumā tā...

 • “Keksi” Alūksnē sola tikai rokenrolu

  “Keksi” Alūksnē sola tikai rokenrolu

  Alūksnes Kultūras centrā 11.februārī pulksten 19.00 gaidīs rokenrola cienītājus, jo šajā dienā  lielo zāli pieskandinās grupa “Keksi” ar savu...

 • Jauna grāmata

  Jauna grāmata

  Izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā laista Keneta Slavenska grāmata “`Dž.D.Selindžers Dzīve”. Džeroms Deivids Selindžers, viens no populārākajiem un...