Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome saņem pils ekspertīzes slēdzienu

Cesvaines dome 21.janvārī saņēmusi ugunsgrēkā cietušās pils ekspertīzes beigu atzinumu no SIA Kalnozols celtniecība”.

Cesvaines dome 21.janvārī saņēmusi ugunsgrēkā cietušās pils ekspertīzes beigu atzinumu no SIA Kalnozols celtniecība". Par to informē SIA "Kalnozols celtniecība" direktors Ojārs Bite.
Viņš pauda, ka Cesvaines domes priekšsēdētājs Vilnis Špats vairākkārt masu medijiem paudis nepatiesu informāciju par SIA "Kalnozols celtniecība" Cesvaines pilī veikto ekspertīzi.
"Kalnozols Celtniecība" uzsver, ka jau 16.decembrī pēc firmas piedāvājuma domei notika pils apsekošana. Īsi pirms Jaungada Cesvaines domei iesniegts "iepriekšējs ekspertīzes atzinums par Cesvaines pils nesošo būvkonstrukciju stāvokli no ekspluatācijas drošuma viedokļa", kurā bija arī ieteikumi neatliekami veicamajiem darbiem, konservācijas pasākumiem un atjaunošanas darbiem perspektīvā.
Savukārt V.Špats laikrakstam pauda, ka uzticas saviem būvvaldes speciālistiem, kas uzskatīja, ka pirms ekspertīzes beigu atzinuma nekādus pils konservācijas darbus nevar veikt.
Cesvaines arhitekte Ināra Ketlere saka, ka SIA "Kalnozols celtniecība" domei iesniedza būvekspertīzes slēdzienu, taču pagaidu jumta uzlikšanai pilij ar to vien ir par maz. "Nepieciešamas vēl būvkonstrukciju ekspertīzes slēdziens. Arī to solījusi veikt SIA "Kalnozols celtniecība". Par to vienosimies līgumattiecībās tuvākajā laikā," saka I.Ketlere. Viņa klāstīja, ka pagaidām vienīgi pils koka kāpnes ir pārklātas ar plēvi. Pagaidu jumta izveidē darbi vēl nevar sākties un nav sākušies.
"Nav jāstrīdas, bet jādzīvo un jāstrādā . Pietiks meklēt vainīgos, ko masu mediji visu laiku dara sakarā. Būtu atbraukuši un paskatījušies, kas te notiek. Cilvēki katru dienu strādā," saka V.Špats.
Viņš pauda aizvainojumu par apgalvojumiem masu medijos, ka dome bijusi nolaidīga pils glābšanā. "Mēs varējām pielikt pilij uzrakstu, ka tas ir valsts īpašums, kas netiek apsaimniekots, un viss. Pils pašvaldībai nepieder līdz šai dienai. Bet mēs tērējam budžeta līdzekļus, apsaimniekojam, tīrām, apsildām pili," saka V.Špats.
Viņš teica, ka ir sarūgtināts par to, ka cesvainiešu uztraukums par pils glābšanu "nāk pašiem atpakaļ kā bumerangs".
Cesvainiešu mērķis esot sakārtot pili tā, lai no 1.septembra tur vienā ēkas daļā varētu mācīties skolēni.
"Cenu aptauja par telpu remontu pašvaldības administratīvajā ēkā ir izgāzusies. Piedāvājums bija nepieņemams (dārgs). Ģimnāzijā joprojām mācās divās maiņās. Gribam, lai nākamajā mācību gadā skolēniem vienā maiņā. Varbūt pēc medijos saceltās ažiotāžas valdība mums nepiešķirs prasītos 295 000 latus," saka V.Špats.
Viņš pauda, ka absurds esot Cesvaines domei adresētais pārmetums, ka saziedotā "nauda ir, bet to netērē" pils glābšanai. "100 000 latu - tā nav nekāda nauda. To var iztērēt vienā dienā. Bet vajag iztērēt gudri," uzsver V.Špats.

Citu datumu laikraksti

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...