Domes priekšsēdētājs atvainojas par saviem izteikumiem

Laikrakstā “Alūksnes Ziņas” vērsās Alūksnes pilsētas domes deputāts, kādreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Fricis Svars.

Laikrakstā "Alūksnes Ziņas" vērsās Alūksnes pilsētas domes deputāts, kādreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Fricis Svars. Viņš saņēmis no domes priekšsēdētāja Viktora Litaunieka vērtējumu par savu darbu pašvaldības iepirkumu komisijā.
Atgādinām lasītājiem, ka 20.oktobra domes sēdē, pamatojot neuzticības izteikšanu E.F.Svaram, V.Litaunieks uzsvēra, ka uz viņu "krīt ēna par nelikumīgu izsoļu rīkošanu" pašvaldības iepirkumu komisijā. E.F.Svaru šāds apvainojums aizskāra, tādēļ viņš vērsās Alūksnes domē ar iesniegumu. Tajā viņš lūdza izveidot kompetentu komisiju, kas izvērtētu E.F.Svara darbību, esot pašvaldības iepirkumu komisijas vadītājam.
"Katra cilvēka tiesības un pienākums ir aizstāvēt savu godu un cieņu. 7.decembrī esmu saņēmis atbildi uz savu iesniegumu. Tajā minēts, ka izvērtējot nav atklāti manu darbību kompromitējoši fakti. Esmu gandarīts, ka V.Litaunieks man ir sniedzis atbildi un atvainojas. Negrasos vērsties tiesā, lai savu godu aizstāvētu, bet vēlos, lai tie vēlētāji, kas par mani balsojuši, zina patieso informāciju. Gribētos, lai šis gadījums būtu kā skola jaunajiem politiķiem - lai viņi ņemtu vērā, ka internetā gūto informāciju nevar uztvert kā vienīgo un patieso. Katram ir jābūt pašam savam viedoklim un faktu materiālam, lai pamatotu savas domas," saka E.F.Svars.
V.Litaunieka sniegtajā atbildē uz E.F.Svara iesniegumu teikts, ka, veicot Alūksnes pilsētas domes pastāvīgās komisijas "Pašvaldības iepirkuma komisija" darbības pārbaudi, informācija, ka šīs komisijas darbība E.F.Svara vadībā būtu bijusi nosodāma un "metusi ēnu" uz viņa personību, netika iegūta, tāpēc V.Litaunieks atvainojas par saviem izteikumiem Alūksnes pilsētas domes 2005.gada 20.oktobra sēdē, kur izteica šādas aizdomas, pamatojoties uz internetā paustajām lasītāju domām.
"Es uzskatīju, ka kādreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks E.F.Svars var ietekmēt daudzas lietas, bet tomēr izrādās, ka iepirkuma procesā iepirkuma komisijas vadītāja ietekme nav nemaz tik liela. Veicot pārrunas ar E.F.Svaru un gūstot papildu informāciju, nolēmu, ka es labāk atvainošos, jo viņš tomēr nevarēja ietekmēt to, ko, manuprāt, vajadzēja darīt citādāk," komentē V.Litaunieks.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...