Dramatiskie kolektīvi sacenšas skatē un gūst labus rezultātus

Alūksnes rajona dramatisko kolektīvu skatē šogad piedalījās seši kolektīvi no Annas, Veclaicenes, Zeltiņiem, Jaunannas, Jaunalūksnes pagasta Bejas un Jaunlaicenes.

Alūksnes rajona dramatisko kolektīvu skatē šogad piedalījās seši kolektīvi no Annas, Veclaicenes, Zeltiņiem, Jaunannas, Jaunalūksnes pagasta Bejas un Jaunlaicenes. Piecus kolektīvus žūrija jau ir novērtējusi, bet jaunlaiceniešu sniegumu vēros sestdien.
Kolektīvi no Alsviķiem, Mārkalnes un Malienas skatē nestartēja objektīvu iemeslu dēļ, savukārt Liepnas un Apes kolektīvi skatē šogad vēl nepiedalījās, jo tikai nesen ir uzsākuši darbību.
"Kolektīvu sniegumu vērtēja trīs grupās. A grupā startēja Alūksnes Tautas teātris "Slieksnis", bet viņi sevi veiksmīgi parādīja Rīgā, Dailes teātrī, un guva panākumus, tāpēc rajona skatē nepiedalījās. B grupā šogad startēja Zeltiņu amatierteātris "Kontakts" (režisore Gunita Paleja) un saņēma I pakāpes diplomu. Kolektīvs rādīja Skuju Frīda lugu "Bailes no sievas". Žūrijas komisija ieteica šim kolektīvam nākamgad startēt A grupā. Tas ir ļoti labs novērtējums," stāsta Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras darbā Sanita Eglīte.
Viņa norāda, ka C grupā I pakāpes diplomu saņēma Veclaicenes dramatiskais kolektīvs (režisore Maija Bleiferte), kas rādīja Andreja Eglīša darbu "Svētdienas mierā". "II pakāpes diplomu šajā grupā ieguva Jaunannas drāmas ansamblis (režisore Lilita Pleša), kas rādīja Jāņa Jaunsudrabiņa darbu "Ansis Auns", kā arī Annas dramatiskais kolektīvs (režisore Ausma Līviņa), kas rādīja Baibas Jukņevičas darbu "Ak, šī jaukā lauku dzīve!". Savukārt III pakāpes diplomu C grupā saņēma Bejas drāmas kolektīvs (režisore Guna Igošina), kas izrādīja Vēsmas Kokles - Līviņas darbu "Viena vasara ozolos"," klāsta S.Eglīte.
Viņa uzsver, ka tika piešķirtas arī atsevišķas nominācijas. Par veiksmīgāko vīrieša lomas atveidotāju atzina Jāni Prangeli no Veclaicenes, veiksmīgākā sieviešu lomas atveidotāja - Iveta Zaķe no Zeltiņiem, veiksmīgākais otrā plāna vīriešu lomas atveidotājs - Imants Zvirgzdiņš no Jaunannas, veiksmīgākā otrā plāna sieviešu lomas atveidotāja - Silva Zariņa no Zeltiņiem. Atzinību par veiksmīgāko skatuves iekārtojumu, kā arī izrādes tērpu risinājumu saņēma Zeltiņu pagasta amatierteātris "Kontakts", bet nominācijā "Veiksmīgākā režija" sumināja "Kontakta" režisori G.Paleju. Atzinību par izrādes vizuālo risinājumu saņēma Veclaicenes pagasta dramatiskais kolektīvs, bet atzinību par veiksmīgu ansambļa darbu - Bejas drāmas ansamblis.
"Man patika Zeltiņu kolektīva uzstāšanās. Manuprāt, G.Palejai ir Dieva dots talants un spēja izjust, kā iestudēt izrādi. Arī izrādes dekorācijas un spēlētāju tērpi, frizūras šim kolektīvam vienmēr ir veidoti pārdomāti. Tas ir pierādījums, ka pagasta teātris to var izdarīt. Priecājos par veclaiceniešiem, kas darbojas tikai otro gadu, viņi jau pērn sevi labi parādīja. M.Bleifertei piemīt spēja atrast saviem aktieriem piemērotu izrādi, ko viņi prot labi parādīt. Šogad šis kolektīvs bija radis veiksmīgu risinājumu skatuves iekārtojumam, lai skatītājam rastos ticamības izjūta. Jauki, ka iestudē novadnieku darbus, tā izrādot godu šiem cilvēkiem. Vienmēr gribas, lai režisors domātu, ka teātrī ir tāpat kā dzīvē un ka aktieriem sava loma ir jāatveido brīvi, nepiespiesti un ticami. Skatītājs jūtas vīlies, ja izrādē nav ticamības, tādēļ visiem kolektīviem vēlu prasmi veidot šo ticamību," saka S.Eglīte.
Viņa norāda, ka šīs skates I pakāpes diplomu ieguvēji būs pretendenti uz valsts piešķirto mērķdotāciju nākamajā gadā.

Citu datumu laikraksti

  • Dzīve bez ilūzijām

    “Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie manis ir auksts kā ledusskapī,” pirms sarunas saka ārste Daina Stīpniece."Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie...

  • Ievēl jaunu rajona padomes priekšsēdētāju

    Padomē: varu pārņem sievietes. Par Alūksnes rajona padomes jauno priekšsēdētāju vakar ievēlēja Laimoni Sīpolu, kas ir arī Liepnas pagasta padomes...

  • Alūksnei būs savs karogs

    Jau nākamajā nedēļā ikviens interesents varēs iepazīties ar Alūksnes pilsētas karoga izstrādāto projektu, izteikt vērtējumu par to un iesniegt savas...