Draugi un draugu draugi tiekas internetā

Pirms kāda laika savā epasta adresē saņēmu vēstuli - ielūgumu, kurā draudzene mani aicināja pievienoties viņas draugu lokam, reģistrējoties interneta portālā “www.draugiem.lv”.

Pirms kāda laika savā epasta adresē saņēmu vēstuli - ielūgumu, kurā draudzene mani aicināja pievienoties viņas draugu lokam, reģistrējoties interneta portālā "www.draugiem.lv".
Šā uzaicinājuma saintriģēta, nolēmu reģistrēties šajā portālā, kur tobrīd bez manis jau bija reģistrējušies daudz citu cilvēku no dažādām Latvijas vietām. Lai gan sākumā manos draugos bija tikai draudzene, kas mani uzaicināja, pēc pāris dienām draugu pulciņš bija krietni palielinājies - saņēmu ielūgumus no paziņām, sen neredzētiem draugiem un skolasbiedriem, arī pati nosūtīju pa kādam uzaicinājumam "draudzēties". Pa šo laiku ar "draugiem.lv" palīdzību esmu no jauna "sastapusi" draugus, par kuriem jau ilgus gadus neko nebiju dzirdējusi, šeit varu "satikties" arī ar draugiem, kas šobrīd dzīvo ārzemēs.
Lieto vairāk nekā 256 000 cilvēku
Portālā "draugiem.lv" brīvo (varbūt reizēm arī ne tik brīvo) laiku pavada ļoti daudz cilvēku. Šis portāls ir izdaudzināts kā vieta, kur "tikties" draugiem un draugu draugiem.
Portāls milzīgā ātrumā iekaroja interneta lietotāju uzmanību, šobrīd tas ir kļuvis par vienu no visvairāk apmeklētājiem interneta portāliem Latvijā. Portāla idejas autors Lauris Liberts, kurš šo ideju aizguvis no amerikāņiem, stāsta, ka pirmajā dienā portālā bijuši tikai 40 "draugi", otrajā - 800. Šobrīd portālā reģistrējušies jau vairāk nekā 256 700 lietotāji, bet šis skaitlis ik dienu strauji palielinās. Šajā vietā reģistrējas ne tikai jaunieši, tur atrodami arī pusmūža cilvēki.
"Draugiem.lv" šobrīd ir reģistrējušies gandrīz 2200 lietotāji, kas norādījuši, ka viņiem ir kaut kāda saikne ar Alūksni, tomēr visvairāk portālā pārstāvēta ir Rīga. Šajā neparastajā tikšanās vietā daudz reģistrējas arī ārzemju latvieši.
Portāla lietotāji nekad nav vientuļi
"Draugiem.lv" var reģistrēties tikai ar ielūgumiem. Par šādu reģistrēšanās veidu portāla veidotāji izšķīrušies, lai lietotāji nebūtu vientuļi, lai viņiem būtu draugi, kā arī būtu iespēja atrast jaunus draugus un draugu draugus. Saņemot uz epasta adresi ielūgumu no jau reģistrēta lietotāja, portālā var izveidot savu lapu - ievietot fotogrāfiju, personisko informāciju. Katrs reģistrētais lietotājs var aplūkot savu draugu un draugu draugu, kā arī pilnīgi svešu cilvēku profilus, iespējams uzaicināt jaunus vai arī sen nesatiktus draugus, tādējādi paplašinot draugu loku. Visi reģistrētie portāla lietotāji var savstarpēji sarakstīties. Ienākot portālā, redzams, kuri draugi vai draugu draugi tobrīd jau ir reģistrējušies.
Lielu interesi ikvienam portāla lietotājam izraisa iespēja uzzināt, kas ir bijuši viņa profila pēdējie aplūkotāji, bet šis ir maksas pakalpojums, to var abonēt, ik mēnesi aizsūtot īsziņu, kas maksā 0,35 latus. Tieši šī maksa, kā arī maksa par iespēju izveidot savu fotoalbumu, portāla veidotājiem dod peļņu. Ņemot vērā portāla lietotāju skaitu, kā arī to, ka cilvēki ir ziņkārīgi, domājams, ne mazu. Par brīvu portāla lietotāji var aplūkot informāciju par draugu dzimšanas un vārdadienām, vienoties domubiedru grupās, forumā. Ielādējot speciālu programmu, šobrīd portāls piedāvā arī iespēju sarunāties ar draugiem, kas tobrīd ir ienākuši portālā.
Pārvēršas par masu slimību
Vienīgā problēma, ar ko nākas cīnīties portāla veidotājiem - ir nemitīgā serveru pārslodze un portāla "bremzēšanās", ar ko ļoti neapmierināti ir lietotāji. Ik pa laiciņam portāla lietotājiem, atverot "draugiem.lv" mājas lapu, nākas lasīt, ka "draugiem.lv" šobrīd nav pieejams. Tomēr portāla veidotāji sola šīs problēmas atrisināt un aicina lietotājus būt saprotošiem, jo portālā izvietots milzīgs informācijas apjoms. Portāla veidotāji nākotnē plāno veidot arī "draugiem.lv" krievisko versiju, iespējams, kādreiz varētu tapt arī spāniskā, lietuviešu, itāļu, zviedru un vācu versija.
Lai gan ik dienu šajā portālā reģistrējas arvien jauni lietotāji un daudzi to uzskata par visjaukāko ideju, kāda jelkad kādam ir ienākusi prātā, ir arī tādi, kas šo visiem tik iemīļoto interneta mājas lapu jau sākuši uzskatīt par masu slimību. Ir darba devēji, kas darbiniekiem ir lieguši piekļūt šim portālam, jo lielāko dienas daļu pavada, rakstot vēstules un aplūkojot fotogrāfijas "draugiem.lv", nevis strādājot.
Ziņkārība lielāka par vēlmi izvairīties
Aptaujājot vairākus portāla "draugiem.lv" lietotājus - alūksniešus, noskaidrojām, ka daudzi to tiešām uzskata par sava veida tikšanās vietu, jo gadās satikt tādus cilvēkus, kurus neesi redzējis bezgala ilgi un reālajā dzīvē, iespējams, arī nesatiktu. Cilvēkiem rodas tuvības sajūta, aplūkojot fotogrāfijas un sarunas, kaut arī tas notiek tikai virtuālajā pasaulē. Daudzi atzīst, ka šis portāls ir izkonkurējis epastu. Tomēr tikpat daudzi "draugiem.lv" lietotāji atzina, ka aizraušanās ar šo portālu brīžiem traucē.
Aplūkojot draugu draugu profilus, fotogrāfijas un sūtot vēstules, paiet daudz laika. Daudzi sev ir solījuši izvairīties lietot šo portālu, tomēr ziņkārība ir pārāk liela - vismaz reizi dienā gribas "iemest aci", lai apskatītos, vai nav atnākusi kāda jauna vēstule, kā arī to, cik daudz draugu vai svešinieku ir aplūkojuši profilu.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...