Drīz atklās jauno sociālās aprūpes centru

Alūksnes novada pašvaldības sociālās aprūpes centram “Pīlādži” Mālupē amatā apstiprināta vadītāja – Sintija Toma. Jaunā sociālā centra nodošana ekspluatācijā paredzēta novembrī.

Pieci pretendenti
“Vadītāja izraudzīta konkursa kārtībā, jau ir pieņemta darbā un strādā. Konkurss noritēja divās kārtās. Pirmajā pieteicās tikai viens pretendents, tādēļ konkursu izsludināja atkārtoti. Tad pieteicās pieci pretendenti. Dažiem bija neatbilstības, izpildot prasību par norādīto dokumentu iesniegšanu, uz pārrunām tika aicināti trīs pretendenti. Par piemērotāko šim amatam komisija atzina S.Tomu.  S.Toma ir no Liepnas pagasta, iepriekš strādājusi Liepnas vidusskolā. Pēc profesijas – pedagogs. S.Tomai ir iepriekšējā pieredze vadošā amatā. Aktīva, enerģiska, apveltīta ar lielu darba sparu,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Evija Švalbe.
E.Švalbe uzsver, ka sociālās aprūpes centrs “Pīlādži” būs Alūksnes novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienība. “Sociālo lietu pārvaldē būs divi sociālās aprūpes centri – viens Alūksnē, otrs Mālupē. Kā iestādes tie būs līdzvērtīgi, katrā centrā būs savs vadītājs,” viņa saka.
Izsludinās vakances
E.Švalbe atzīst, ka šobrīd sociālajā jomā ir ļoti daudz darāmā, turklāt arī šajā nozarē vērojams speciālistu trūkums. “Ir prasība, ka sociālā darba speciālistam jābūt ar atbilstošu izglītību – pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību. Šobrīd Alūksnei tuvumā ir divas apmācību programmas sociālajā nozarē – Gulbenes novadā, kur jau mācās cilvēki no Alūksnes novada, un tepat Alūksnē Latvijas Universitātes filiālē, kur varēs mācīties sociālie aprūpētāji. Šobrīd strādājam pie amatu saraksta, tiks izsludinātas arī vakances darbam Mālupes centrā “Pīlādži”. Esam bijuši vērtīgā pieredzes apmaiņas braucienā uz Mārcienas pansionātu, kas lieluma ziņā ir līdzīgs un atvērts 2016.gadā,” saka E.Švalbe.

Kopā – 120 vietas
Viņa uzsver – Mālupes centrā būs 60 vietas, Alūksnes centrā pēc Mālupes “Pīlādžu” atvēršanas – arī 60 vietas.
“Es neteiktu, ka šobrīd Alūksnes novadā ir liela rinda iekļūšanai sociālās aprūpes centrā. Bet, tā kā šobrīd Alūksnes novadā ir tikai viens sociālās aprūpes centrs, kas atrodas Alūksnē, tad tā telpās ir nedaudz vairāk klientu, kā pieļauj noteikumi. Līdz ar to aicināsim kādus iemītniekus no Alūksnes centra pārcelties uz dzīvi Mālupes centrā. Ņemot vērā vietu trūkumu, daudzi Alūksnes novada iedzīvotāji šobrīd uzturas pansionātā Balvos un sociālās aprūpes centrā “Trapene” - arī viņus aicināsim atpakaļ mājās, uz centru Mālupē,” uzsver E.Švalbe.

Gādās jaunu inventāru
E.Švalbe norāda, ka remontdarbi, lai kādreizējo Mālupes pamatskolas ēku pielāgotu sociālā centra vajadzībām, tuvojas noslēgumam. “Iemītnieku dzīvojamajās istabiņās jau ir pabeigti remonti, ieklāts linolejs, noflīzētas labierīcību telpas. Ēkā ir jau uzstādīts lifts. Telpas būs mājīgas, saulainas un skaistas. Mēs ļoti ceram, ka šis centrs būs sakārtota, mājīga un saulaina vieta vecajiem ļaudīm. Tur būs atsevišķas istabiņas, kurās varēs dzīvot arī pa vienam. Būs arī divvietīgas un trīsvietīgas istabiņas. Trīsvietīgās istabiņas būs paredzētas klientiem, kuri paši nestaigā un ir aprūpējami,” saka E.Švalbe.
Viņa norāda, ka jaunā sociālā centra nodošana ekspluatācijā paredzēta novembrī. “Šobrīd strādājam, lai sagatavotu dokumentāciju iepirkumam par mēbeļu un virtuves aprīkojuma iegādi “Pīlādžu” telpām,” viņa saka.

— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...