Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dūmvadam jābūt drošam

Pirms sākt apkures krāsniņas vai kamīna montāžas darbus, vispirms nepieciešams pārliecināties, vai dūmvads, pie kura pievienos apkures ierīci, atbilst visām spēkā esošajām ugunsdrošības normām.

Pirms sākt apkures krāsniņas vai kamīna montāžas darbus, vispirms nepieciešams pārliecināties, vai dūmvads, pie kura pievienos apkures ierīci, atbilst visām spēkā esošajām ugunsdrošības normām.
Ja pie skursteņa jau ir bijusi pieslēgta krāsns vai malkas plīts, tad nav vajadzīga papildus saskaņošana. Var nojaukt malkas plīti un tās vietā ierīkot krāsniņu vai kamīnu, tikai vajadzīga skursteņslauķa pārbaude. Ja apkures ierīce nav bijusi pieslēgta pie skursteņa - nepieciešams to iekļaut telpas inventarizācijas plānā, kā arī vajadzīgs dūmvadu tīrītāju akts par dūmkanāla stāvokli. Dūmvadam ir jābūt novietotam pie apkures ierīces vai maksimāli tuvu tai.
Minimālais šķērsgriezuma laukums dūmvadam ir 27 x 14 centimetri (vēlams 27 x 27). Ja tiek veidots apaļš cauruļveida dūmvads, minimālajam diametram jābūt 20 centimetri (mazākajām kurtuvēm 18). Minimālais slēgtās kamīna kurtuves pieslēgums ir 2 līdz 2,5 metri augstumā no grīdas, bet maksimāli iespējamais - ne tuvāk kā 30 centimetri no griestiem.
Nekādi savienojumi nav pieļaujami starpstāvu pārsegumos vai bēniņos - pieslēgšanai jānotiek tajā stāvā, kur atrodas kamīns vai krāsniņa. Dūmvads nedrīkst būt zemāks par pieciem metriem, mērot no kurtuves, un tam, ir jābūt vertikālam, taču ir pieļaujami daži slīpi elementi, bet ne vairāk kā divi pagriezieni, pie tam pagriezienus nedrīkst izvietot vienu virs otra, starp tiem ir jābūt vertikālam elementam.
Nedrīkst izmantot paškonstruētus dūmvadus, ar nezināmu izcelsmi, bez sertifikāta un laboratorijas pārbaudēm. Ēkai, kurai nepieciešama dūmvada rekonstrukcija un uzlabošana, iesakām jau esošajā vecajā dūmvadā ievietot īpaši šim nolūkam paredzētu metāla dūmvadu. Šajā gadījumā vecā dūmvada čaula kalpo kā siltumizolators un nesošā konstrukcija jaunajam dūmvadam.
Jāpārliecinās par grīdas, sienu un griestu materiālu ugunsdrošību. Nepieciešamības gadījumā jāizmanto papildu speciālie karstumizsturīgie, izolējošie materiāli.
Pamatam zem paredzētā kamīna jābūt iebetonētam un attiecīgi nostiprinātam. Izvietojot to telpā, ir jāparedz svaigā gaisa pieplūde, kas ir nepieciešama degšanas procesam.
Sevišķa uzmanība jāpievērš hermētiskajiem stikla pakešu logiem, jo, kamīnam kuroties, tiek izmantots gaiss no telpas. Nepietiekamas svaigā gaisa pieplūdes gadījumā vilkme skurstenī var vērsties pretējā virzienā, un dūmvads darbosies kā gaisa pieplūde, vienlaikus telpā caur kamīna kurtuvi nonāks dūmi un kvēpi. Lai novērstu šādu negatīvu efektu, ieteicams pievadīt kamīnam gaisa pieplūdi no ārsienas. Svaiga gaisa pieplūdes nodrošināšana ir obligāta prasība.
Der atcerēties, ka tiešā kamīna tuvumā nedrīkst ieprojektēt nekādas elektroinstalācijas (kabeļi, vadi, rozetes) vai arī tiem jābūt speciāli izolētiem.
www. consumer-guide. lv

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

 • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

  Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

 • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

  Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...

 • Iesālītās cerības

  Nu jau ap manu māju pacēlās vairākas jaunas mājas. Izveidojās mazs ciematiņš. Dzīve kļuva jautrāka un interesantāka.5. Nu jau ap manu māju pacēlās...

 • Iepazīst bērnu dzīvi vēju pilsētā Ventspilī

  Brauciens uz Ventspili sākās 19.septembra rītā pulksten 7.00 no Alūksnes administratīvās ēkas pagalma rosīgā noskaņojumā.Brauciens uz Ventspili sākās...

 • Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi

  Kāds teicis, ka viņš gribētu redzēt Parīzi, pēc tam varot mirt. Varu apgalvot, ka Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi. Šajā valstī ir arī citas...