Durvis ver viesu nams ezera krastā

SIA “Jaunsētas Tūrisms” pabeigta Eiropas Savienības struktūrfonda atbalstīta projekta pirmā kārta lauku tūrisma un atpūtas centra iekārtošanā.

SIA "Jaunsētas Tūrisms" pabeigta Eiropas Savienības struktūrfonda atbalstīta projekta pirmā kārta lauku tūrisma un atpūtas centra iekārtošanā. Ekspluatācijā nodots viesu nams, ierīkoti sporta un rotaļlaukumi, dīķis, kā arī labiekārtota apkārtne.
"Ir patiess prieks, ka šis komplekss ir pagasta teritorijā. Mēs ar to lepojamies, turklāt te varēsim vest viesus. Viņi redzēs brīnišķīgu, sakoptu ainavu, baudīs atpūtu vai sporta aktivitātes," atzina Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zeltiņa.
Alūksnes domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks atcerējās, kā pirms gada apskauda kaimiņus gulbeniešus, kas pie Stāmerienas ezera atklāja atpūtas kompleksu "Vonadziņi". Tagad tāds top arī pie Alūksnes ezera. Tiesa, SIA "Jaunsētas Tūrisms" īpašnieks Druvis Tomsons atzīst, ka pagaidām vēl "Vonadziņi" ir soli priekšā. Tomēr jau drīz tūristiem te varētu būt tādas pašas iespējas. Lietainā diena liedza prieku apskatīt apkārtni, tomēr arhitektes Anitas Šteinertes projektētā guļbūve ar pārdomātu iekštelpu interjeru, bruģētie celiņi zaļajā zālienā rada patīkamu iespaidu. Video uz ekrāna atgādināja, kā pusgada laikā ezera krasts pilnībā pārveidots.
Pirms gada šajā vietā nebija nekā. Ziemas mēnešos nogrieza krūmus un paņēma grunts paraugus vietā, kur tagad ir dīķis. "Sākumā cilvēki brīnījās, kāpēc izvēlēta vieta, kur nav pieeja ezeram. Šajā vietā krasts bija aizaudzis krūmiem, piesārņots ar atkritumiem un būvgružiem. Tagad paveras skaists skats uz ezeru. Ūdenī izbūvēta laipa, pa kuru ērti nokļūt ūdenī," salīdzina D.Tomsons.
Viesu nama pirmajā stāvā ir banketa zāle, kamīntelpa, pirts un virtuve, otrajā stāvā - guļamtelpas ar lodžijām.
Iekārtoti divi pludmales volejbola laukumi, divi strītbola laukumi, basketbola laukums, peintbola laukums, bērnu rotaļlaukums, telšu un treileru vietas, tualete un dušas. Ar pavasari būs velosipēdu noma. Vasarā atpūtai pludmalē varēs izmantot katamarānus, laivas, kuteri ūdens slēpošanai, kā arī inventāru citām ūdens atrakcijām. Cilvēki, kas īstenojuši šo ideju, ir veikuši fantastisku darbu.
"Ne viena vien liela būvfirma netic, ka viesu namu uzcēla trīs mēnešos. Turklāt tajā pašā laikā ir veikti zemes darbi, kā arī tualetes un laipu būvniecība. Būvi sāka maijā un pabeidza augustā," akcentē Druvis Tomsons.
Protams, vajadzēja vēl iekārtot telpas. Tagad viss ir gatavs un tiek gaidīti viesi. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA "Valdis", kas piesaistīja guļbūves speciālistus no Rēzeknes. Šogad projektā investēti vairāk nekā 300 000 latu. Nākamgad projektu turpinās.

Citu datumu laikraksti

  • Politiķi izprot, bet nesola

    Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

  • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

    Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

  • Dibina jaunu asociāciju

    Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...