Dvēsele prasa lūgšanas

Ar Valentīnu Ļubimovu pirmo reizi satikos, kad viņa pārdeva kristīgās grāmatas. Jau toreiz iepatikās sievietes atklātais skatiens un izteiksmīgā valoda.

Ar Valentīnu Ļubimovu pirmo reizi satikos, kad viņa pārdeva kristīgās grāmatas. Jau toreiz iepatikās sievietes atklātais skatiens un izteiksmīgā valoda. Uz šo sarunu Valentīna ierodas precīzi norunātajā laikā. Rokās viņai ir prāva soma, tās saturs domāts mazbērniem Alūksnē. Pati Valentīna kopš 1971.gada sevi sauc par jaunannieti.
"Dievs mani ir tā vadījis, ka no daudz kā esmu atbrīvota, lai man paliktu tikai kalpošana viņam," ar dziļu pārliecību saka Valentīna. Viņa stāsta, ka dzimusi Balvu rajona Pērkona ciema "Tīreļos" kristīgā ģimenē, kurā bez viņas auguši vēl četri bērni. Viena dvīņumāsa dzīvojot Litenē, otra - Ogrē. Brālis esot gājis bojā ceļu satiksmes negadījumā.
Valentīna atzīst, ka dzīvē bijis tāds periods, kad kristietība nav bijusi pirmajā vietā. Viņa tic, ka vecāsmātes lūgšanas Dievs uzklausījis. "Vecāmāte bija ļoti ticīga. Kaut arī vecvecāku vairs nav, tomēr Dieva gars darbojas, tas arī mani savā laikā ir vadījis pie atgriešanās," saka Valentīna.
Izmācās par mežsardzi
"Sākumā mācījos Stacijas pamatskolā. Pēc tam Rankas pamatskolā, Meža skolā, kur izmācījos par mežsardzi. Vispirms mani norīkoja darbā uz Ventspils MRS, no turienes atpakaļ uz dzimto pusi. Precīzāk, Jaunannu, jo vecāki no Rankas bija pārcēlušies uz turieni. Strādāju dažādus darbus, sākumā - par pastnieci. Piedzima meitiņa, kuru nosaucu draudzenes vārdā - Agrīda.
Vēlāk mani aicināja kolhozā strādāt par mežsardzi. Visu vajadzēja darīt, kā prasīja likums - vadīt meža kopšanu, izstrādi, arī apmežošanu, sargāt no ugunsgrēkiem un malumedniekiem. No mežsardzes aroda pārgāju strādāt degvielas bāzē, no turienes - darbā pie sivēnmātēm. Tad smagi saslimu, ārstējos Gaiļezera slimnīcā. Pēc tam sekoja darbs pie jaunlopiem, atkal par mežsardzi, beidzot līdz pat kolhozu reorganizācijai - fermā pie jaunlopiem. Tāds ir mans darba gājums," šo laika posmu raksturo Valentīna.
Lasot grāmatas, iepazīst Dievu
Pēc paju sabiedrības likvidēšanas viņa ganījusi lopus Alda Zelča saimniecībā. Valentīna sirdī paturējusi brīnišķīgas atmiņas, jo Alda mamma devusi lasīt garīgo literatūru. Lai pārliecinātos par savu ticību, sieviete kādā Pūpolsvētdienā braukusi uz dievkalpojumu Balvos. Tobrīd sākusies viņas garīgā atgriešanās un izaugsme. Viņa sajutusi aicinājumu kļūt par kristieti. Sākums esot meklējams tieši grāmatās. Alūksnes Septītās dienas adventistu draudzē Valentīna kristīta 1997.
gada vasarā.
"Tas manā dzīvē ienesa lielu mieru un paļāvību. Dieva rūpes un mīlestība ir neizmērojama. Es iesāku ar grāmatām, tad bija nozīmīgā Pūpolsvētdiena, tagad katru dienu lūgšanās vēlos izzināt Dieva prātu savā dzīvē," apgalvo Valentīna.
Jārūpējas par sevi
"Pavasarī jādzer daudz bērzu sulas, lai attīrītu organismu no dažādām šlakvielām. Par šo tīrīšanas kursu es uzzināju Ilzes Jansones grāmatā "Daba dziedē, daba veldzē".
Jebkuram svarīga ir veselība. Dievs dabā ir ielicis visu cilvēkam nepieciešamo, taču cilvēks ir aizgājis ļoti tālu no dabas un Dieva. Vajag lielu apņemšanos kaut ko sevī mainīt. Patiesībā cilvēkā nav tāda spēka, lai viņš rūpētos par savu ķermeni. Bet Kungs vēlas, lai mēs būtu sakārtoti gan fiziski, gan garīgi. Es nelietoju īpašu uzturu, bet to cenšos gatavot ekoloģiski tīru.
Katru vasaru lasu tējas, tās ziemā pārstrādāju pulverī un dzeru. Sulu spiežu no virzas, vārpatas, gārsas, papildus pielieku sauju nātru, to man ieteica dakteris Gaiļezerā. Pārējais pa mazām devām klāt. To daru katru dienu kopš slimnīcas laikiem, katram pašam par sevi jārūpējas, tad arī Dievs palīdzēs," atziņās dalās Valentīna.
Bez Dieva vārda nevar dzīvot
"Dieva vārds, lūgšana, Bībeles izpēte, bez tā es nevaru dzīvot. Mana dvēsele vienkārši to prasa. Daudzi to nesaprot. Daudzi grib rūpēties tikai par fizisko ķermeni, dvēsele paliek garīgā badā. Līdzīgi kā stādiņš, kurš ielikts tumšā pagrabā, aiziet bojā. Jākalpo mīlestībā tuviniekiem, lai tiešām atbilstam tam, ko Dievs saka, tas ir galvenais. Cilvēks nav tas, kurš otru spēj atgriezt, tikai lūgšanās Svētais Gars iedarbojas. Kā saka, Dievs nedz steidzina, nedz nokavē."
Sarunas beigās Valentīna saka šādus vēlējuma vārdus: "Es novēlu ikvienam atrast Dievu. Lai nebūtu veltīgi staigāts pa šo zemi, kuru Dievs ir radījis, kuru Jēzus ir slacījis ar savām dārgajām, nevainīgajām asinīm!"

Citu datumu laikraksti

 • Dienas rit, rūpējoties par citiem

  Ik dienu tiekamies ar dažādiem cilvēkiem - gan labiem, gan ne tik labiem. Skumstam, ja nākas satikt nelaipnus cilvēkus, bet priecājamies, ja...

 • Dieva zaimošana vai atklāts populisms?

  Pēdējās septiņas dienas sabiedrības un nacionālo ziņu dienestu uzmanības centrā bija zvejas kuģa “Astrīda” liktenis.Pēdējās septiņas dienas...

 • Uzņēmums atbilst ES prasībām

  Ir iegādāta: jauna olu šķirojamā mašīna. Ziemeru pagasta olu ražošanas un realizācijas uzņēmums SIA "Vistako" vakar saņēma Pārtikas uzņēmuma...

 • Kļūdas labojums

  8.maija laikrakstā “Alūksnes Ziņas” 3.lappusē rakstā “Pašvaldību vadītājiem maz papildu ienākumu” nepareizi minēts, ka Mālupes pagasta priekšsēdētājs...

 • Atklāta un aizturēta svētbilžu kontrabanda

  Ceturtdien Pededzes robežpārejas punktā atklāta un aizturēta 20 svētbilžu kontrabanda vairāku tūkstošu latu vērtībā. Pēc iepriekšējas informācijas...

 • Rajonā atzīmē Ģimenes dienu

  Alūksnes rajona pašvaldībās notiek ANO Ģenerālās Asamblejas izsludinātajam Starptautiskajam Ģimenes gadam un Starptautiskajai Ģimenes dienai, kas...