Dzemdību nodaļa ir mazulim draudzīga

Vakar Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļai Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops un citu institūciju pārstāvji svinīgi piešķīra nosaukumu “Mazulim draudzīga slimnīca”, pasniedzot Pablo Pikaso gleznas reprodukciju.

Vakar Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļai Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops un citu institūciju pārstāvji svinīgi piešķīra nosaukumu "Mazulim draudzīga slimnīca", pasniedzot Pablo Pikaso gleznas reprodukciju, kas simbolizē iekļaušanos šajā starptautiskajā iniciatīvā.
Dzemdību nodaļas gaitenī tagad ir piestiprināta īpaša nominācijas plāksne ar uzrakstu, ka SIA "Alūksnes slimnīca" dzemdību nodaļa 2005.gadā ir nominēta par Mazulim draudzīgu slimnīcu. Tas nozīmē, ka šajā nodaļā veicina labvēlīgas situācijas veidošanos, lai arvien vairāk jauno māmiņu mazuli līdz sešu mēnešu vecumam ēdinātu tikai ar krūti un turpinātu zīdīšanu, līdz bērns sasniedzis gada vecumu un ilgāk, tādējādi domājot par bērna veselību.
U.Līkops pauda prieku par to, ka Alūksnes slimnīcā domā par nākotni. "Katras slimnīcas svarīgākais uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem, kas dzīvo tās administratīvajā teritorijā, bet katras teritorijas izdzīvošana ir atkarīga no tā, cik jaunu cilvēku tajā rodas. Jo vairāk slimnīcās, skolās, darbavietās mēs domāsim par jaunajiem cilvēkiem, kuri sākas no mazuļa, jo ilgāk pašvaldības varēs veiksmīgi pastāvēt. Bez Alūksnes slimnīcas personāla rūpēm šis nosaukums netiktu piešķirts. Šīs plāksnes saņemšana nozīmē, ka slimnīcas un dzemdību nodaļas kolektīvs ir atzinuši, ka vēlas strādāt kvalitatīvi, ka ir guvuši jaunas zināšanas, remontējuši telpas," saka U.Līkops. Viņš vēlēja neapstāties pie sasniegtā un radīt skaidru vīziju nākotnes attīstībai.
Veselības ministrijas Zīdīšanas veicināšanas komisijas vadītāja Irēna Kondrāte atzina, ka ir priecīga par to, ka Alūksnes slimnīca ir jau vienpadsmitā Latvijā, kurai piešķirts šis nosaukums.
Taču tas no dzemdību nodaļas darbiniekiem arī daudz prasīs, jo plāksne ir kā nodaļas vizītkarte. Tā parādīs mediķu darbu, mediķu attieksmi pret pacientiem un klientiem.
"Iedzīvotājiem tā būs kā garantija, ka dzemdību nodaļā viņi saņems atbalstu, mīļumu, sapratni un palīdzību. Ceļš līdz tam, lai saņemtu šo nosaukumu, nav vienkāršs, jo prasa pārvērtēt daudzas vērtības un ievērot daudz ko tādu, kas nav vienkārši. Prieks, ka Alūksnes slimnīcas kolektīvam tas ir izdevies," norādīja Irēna Kondrāte.
UNICEF izpilddirektore Kristīne Liepiņa uzsvēra, ka pašlaik Latvija starp daudzām ANO dalībvalstīm izceļas ar to, ka ir labs piemērs tam, kā valsts īsteno starptautiskas iniciatīvas.
"Domāju, ka vietējām pašvaldībām šis ir stimuls īstenot citas mazulim draudzīgas iniciatīvas, piemēram, veidot mazulim draudzīgus uzņēmumus vai arī pašai pilsētai - Alūksnei - kļūt par mazulim draudzīgu," teica K.Liepiņa. Arī Veselības ministrijas Ģimenes veselības nodaļas vadītāja Skaidrīte Vasaraudze sveica alūksniešus.
Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols uzteica slimnīcas kolektīvu par paveikto un atzina, ka šā nosaukuma saņemšanā ir ieguldīts daudz darba. "Alūksnes slimnīcas paveiktais, lai kļūtu par mazulim draudzīgu, pierāda, ka strādājot var daudz izdarīt," teica L.Sīpols.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Armands Musts atzina, ka pašvaldība gādās, lai slimnīca saņemtu finansējumu no Veselības ministrijas savu vajadzību īstenošanai. "Kopīgi mums ir jāpanāk, lai Alūksnes slimnīcā viss būtu tik augstā līmenī, ka iedzīvotāji nedotos ārstēties uz citām slimnīcām un lai šeit atgrieztos arī jaunie mediķi," uzsvēra A.Musts. Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļas kolektīvu sveikt nozīmīgajā notikumā bija ieradušies arī kolēģi no slimnīcas un poliklīnikas.

Citu datumu laikraksti

 • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

  Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

 • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

  Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

 • Jauna iespēja skolēniem

  Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...

 • Aicinām sievietes kļūt par SOS mātēm!

  Līdz 23.septembrim Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija aicina pieteikties sievietes, kuras vēlētos kļūt par SOS mātēm bez vecāku aprūpes palikušiem...

 • Par Gaujas plostnieku stāsta leģendas

  “Ilgupes” - tādu skanīgu un neparastu vārdu mājai izvēlējies Ulda Jaukuļa vectēvs Pēteris. Sikšņu mežā viņš līda līdumus."Ilgupes" - tādu skanīgu un...

 • Atver trešo informācijas centru rajonā

  Vakar Pededzes pagastā atvēra tūrisma informācijas centru, kas ir trešais pēc projekta rajonā. Centra vadītājas pienākumus veiks pagasta padomes...