Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzērājus iedala piecās grupās

Alkoholiķus var iedalīt piecās grupās atkarībā no dzeršanas motīviem.

Alkoholiķus var iedalīt piecās grupās atkarībā no dzeršanas motīviem.
Pirmajā grupā ir cilvēki, kas sapņo par vienlīdzību. Šie cilvēki, kompānijās dzerot, realizē sapni par vienlīdzību, jo tad visi ir vienādi - neatkarīgi no tā, vai ir bagāts vai nabags, gudrs vai muļķis.
Otrie ir astēniķi - bailīgie, nedrošie, neuzņēmīgie. Ja puisim ballītē patīk meitene, bet ir bail uzlūgt uz deju, tad risinājumu viņš meklē alkoholā.
Pie šīs grupas pieder arī tie, kas nespēj sievasmātei pateikt, ko domā par viņu, nespēj priekšniekam lūgt algas palielinājumu. Šīs grupas cilvēki alkoholu lieto drosmei. Bez alkohola astēniķis nespēj sevi pieteikt.
Trešie ir neirotiķi - tie, kas visu ļoti sāpīgi uztver. Ja kāds tramvajā nolamā, lai nomierinātos, astēniķim ir nepieciešams iedzert simts gramus.
Šiem cilvēkiem ir arī raksturīgi domāt - mani nesaprata, man nodarīja pāri. Šī tipa cilvēki alkoholu lieto kā nervu zāles, lai nomierinātos.
Ceturtajā grupā ir infantilie, mazattīstītie cilvēki, kam nav interešu. Viņiem viss izskatās pelēks. Viņi neskata neko skaistu. Nevēlas celt māju, apstrādāt dārzu.
Šīs grupas cilvēki alkoholu lieto, lai atraisītu intereses, atdzīvotos. Kad viņi iedzer, sāk saklausīt mūziku, pēkšņi atskārst, ka vēlas uzsākt biznesu, ka sen nav apciemojuši draugus.
Alkohols viņu gadījumā kalpo kā starteris. Latvijā šī grupa varētu būt īpaši liela, uzskata E.Rudzītis. Viņš ir arī novērojis, ka īpaši jauniešu vidū daudz ir tādu, kas kļūst runātīgi un kustīgi tikai lietojot alkoholu.
Piektie ir psihotraumatiķi - cilvēki, kas ir piedzīvojuši lielu triecienu. Šie gadījumi ir vissmagākie.
Piemēram, cilvēkus, kas, pēc uzvarēta kara atgriezušies, atklāja, ka nekā no bijušā vairs nav - ne sievas, ne bērnu, ne mājas, ne stādīto ābeļu.
Līdzīgi ir arī mūsdienās, kad cilvēkam sabrūk bizness vai arī paša izraisītā avārijā aiziet bojā visa ģimene, bet viņš vienīgais paliek dzīvs.
Šādos gadījumos cilvēks alkoholā meklē nāves ekvivalentu, piedzeras līdz bezsamaņai, jo vēlas notikušo izdzēst no smadzenēm.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...