Dzied, dejo un gavilē vasarā

Alūksnes rajonā 9. Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētki ir ieskandināti.

Alūksnes rajonā 9. Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētki ir ieskandināti.
Pagājušajā sestdienā Pilssalas estrādē skolu kori, deju kolektīvi un teātra spēlētāji apliecināja, ka vasaras prieku spēj rast visā, ko varēja redzēt koncerta programmā.
Koncertuzvedumā rod svētku prieku
"Koncerts pagāja ļoti ātri. Daudz svētku repertuārā ir mūsdienīgu dziesmu, deju, tāpēc bērniem patīk tās izpildīt. Turklāt koncerta programmu saistīja kaķi un teātra spēlētāji. Viņi ieinteresēja skatītājus un klausītājus kopīgi meklēt un atrast vasaru," koncertu vērtē Alūksnes ģimnāzijas 5. - 9. klašu kora diriģente Ingrīda Pilskalne.
Ideja par kaķiem, kas simbolizē dejas, dziesmas, mūzikas un teātra mākslas mūzu, radās pagājušajā mācību gadā, kad sāka gatavoties lielajiem svētkiem un bija vajadzīgi tēli, kas vieno svētku pasākumus. Tāpat kā 4. jūnija koncertu Pilssalas estrādē kaķi pagājušajā gadā vadīja deju koncertu Liepnā, Dziesmu dienu Apē un daudzus citus. Atkal skanēja Irēnas Andranovas speciāli svētkiem sarakstīta dziesma "Dievs uzzīmēja pasauli". Tās mūzika un vārdi liek izjust saules gaismu, zaļu zemi, zilas debesis, zeltainas zvaigznes un visu krāsainās pasaules spektru niansēs. Protams, koncertā nevarēja iekļaut visas repertuāra dziesmas, tomēr kopkora un solistu izpildījumā dzirdēt Ulda Marhilēviča dziesmu ciklu "Gaismas atgriešanās" bija tikpat liels prieks kā skolēniem to dziedāt. Solo dziedāja apenietes Santa Sāre un Ilze Ērmane kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu un Renāru Veļičko, pavadījumu spēlēja grupa "Daylight" no Siguldas. 3.jūnijā Apē bija jauniešu koru koncerts, kurā izpildīja daļu no Jāņa Lūsēna dziesmu cikla "Neatbildēts zvans".
"Svētku repertuārs kļūst arvien grūtāks, bet arī interesantāks. Rīgā koncerta pirmā daļa būs iepriekšējo svētku retrospektīva - pa vienai dziesmai no katriem svētkiem. Otrā daļa būs mūsdienīga," precizē I.Pilskalne. Koriem, kas dziedās svētku skates finālā Rīgā, turpinās mēģinājumi. "Mēs vēl nekad neesam tik tālu tikuši, tāpēc ir jāstrādā visu jūniju. Protams, ir satraukums, kā sevi parādīsim starp labākajiem koriem, tāpēc nebūs ne atvaļinājuma, ne brīvdienu. Gribam saglabāt līmeni, kādu esam sasnieguši," saka I.Pilskalne.
Alūksnes Bērnu un jauniešu interešu centra deju kolektīva "Enku - drenku" vadītāja Daiga Mihelsone atzīst, ka rajona svētkus, lai arī cik skaisti tie būtu, nevar salīdzināt ar Latvijas skolēnu dziesmu un deju dienām Rīgā. Alūksnē katras grupas kolektīvi izpildīja pa divām dejām, bet lielkoncertā Rīgā katram būs divtik, izņemot 1. - 2.klašu dejotājus.
"Galvaspilsētā mūs gaida milzīgs darbs, jo katru deju ir tikpat kā no jauna jāapgūst, jo virsvadītāji veidos zīmējumus. Katru dienu būs divi kopmēģinājumi," norāda D.Mihelsone. Cerēsim, ka Pilssalas estrādē rastais svētku prieks, ziedi, pašvaldību pateicības, skatītāju atsaucība dos spēku, enerģiju visiem kolektīvu vadītājiem un skolēniem šīs vasaras lielākajam notikumam -
9. Dziesmu un deju svētkiem.
Svētkos būs vairāk nekā 700 dalībnieku
9.Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies 724 dalībnieki no 31 Alūksnes rajona skolu un pilsētas pašdarbības kolektīva. Viņi uz svētkiem dosies 27.jūnijā.
"Dziesmu un deju svētku koncepcija ir mezglu veidošana. Alūksnieši iekļausies tajā, veidos kopējo rajona vizuālo tēlu ar kaķiem," stāsta valsts galvenā kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere.
Svētkos piedalīsies Liepnas vidusskolas deju kolektīva 1.-2.klašu grupa (vadītāja Brigita Bijone), Bejas pamatskolas deju kolektīva 1.2.klašu grupa (Dzintra Stebere), Alūksnes pilsētas sākumskolas deju kolektīva "Pastalnieki" 1.-2. klašu (Inga Meirāne) grupa, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva "Enku drenku " 1.-2.klašu grupa (Daiga Mihelsone), Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas deju kolektīva 3.4.klašu grupa (Edīte Dauškane), Alūksnes pilsētas sākumskolas deju kolektīva "Pastalnieki" 3.4.klašu grupa (Inga Meirāne), Liepnas vidusskolas deju kolektīva 3.4.klašu grupa (Brigita Bijone), Alūksnes pilsētas sākumskolas deju kolektīva "Rotaļnieki" 3.4.klašu grupa (Nellija Slišāne), Ziemeru pamatskolas deju kolektīva 3.4.klašu grupa (Ingūna Dovgāne), Alūksnes vidusskolas deju kolektīva 3. - 4.klašu grupa (Inita Lāce).
5.-6.klašu grupā svētkus pārstāvēs Alūksnes BJC deju kolektīvs (Inga Meirāne), Pededzes pamatskolas deju kolektīvs (Ludmila Uglovska), Malienas pamatskolas deju kolektīvs (Tekla Cinglere), bet 7.9.klašu grupā - Alūksnes BJC deju kolektīvs "Enku drenku", Pededzes pamatskolas deju kolektīvs, Apes vidusskolas deju kolektīvs un Bejas pamatskolas deju kolektīvs. 10.-12.klašu grupā - Alūksnes vidusskolas 11.b klases deju kolektīvs (Ilze Līviņa), Alūksnes BJC kolektīvs "Enku drenku" un Pededzes tautas nama deju kolektīvs.
Koru grupā piedalīšanos svētkos ir nopelnījis Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes sākumskolas 5.-9.klašu koris (Ingrīda Pilskalne), Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 5.9. klašu koris (Dagnija Pakalne), Jaunannas pamatskolas 5.-9.klašu koris (Ināra Kravale), Jaunlaicenes pamatskolas 5.-9.klašu koris (Inga Ārste), jaukto koru grupā - Alūksnes valsts ģimnāzijas koris (Ina Perevertailo), Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas koris (Sandra Oto) un Alūksnes mūzikas skolas meiteņu koris "Melodija" (Sigita Taivāne).
Uz svētkiem dosies arī divi orķestri - Alūksnes valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (Sandors Līviņš) un Alūksnes mūzikas skolas simfoniskais orķestris (Inese Petrikalne), kā arī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas lietišķās mākslas kolektīvs (Edīte Veinberga) un Alūksnes BJC lietišķās mākslas kolektīvs (Evija Bogdanova). "Svētku koordinatoru sanāksmē daudz runājām par svētku dalībnieku drošību, tas atkarīgs no bērniem un kolektīvu vadītājiem. Autobusos, kas pārvadās dalībniekus, jābūt uzstādītiem tahogrāfiem," bilst A.Bētere.
Alūksnieši svētkos nakšņos Teikas vidusskolā. Valsts atvēlētais finansējums ir 2,20 latu vienam dalībniekam svētku laikā. Alūksnes rajona padome par kopējo ēdināšanu svētkos maksās 3,50 latus un par nakšņošanu - 60 santīmus (vienam dalībniekam). Transporta izdevumi ir pašvaldību pārziņā.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...