Dziedošākais “cālis” gatavojas pusfinālam

Alūksnes rajona konkursā “Cālis 2005” uzvarējusi piecus gadus vecā Eilīna Antapsone no Gaujienas pagasta. Viņai maz laika atlicis gatavoties konkursam Latvijas televīzijā, kas šoreiz notiks no 18. līdz 20.martam.

Alūksnes rajona konkursā "Cālis 2005" uzvarējusi piecus gadus vecā Eilīna Antapsone no Gaujienas pagasta. Viņai maz laika atlicis gatavoties konkursam Latvijas televīzijā, kas šoreiz notiks no 18. līdz 20.martam.
"Konkursā bija nojauta, ka meita varētu uzvarēt. Viņa dziedāja arī pagājušajā gadā Alūksnē, bet tad citas dalībnieces bija spēcīgākas. Eilīna ir aktīva, ne tikai dzied, bet arī dejo. Bieži viņa dungo dziesmas, ko iemācījusies bērnudārzā. Cenšos viņu uzmundrināt, bet laikam viņa sevišķi neuztraucas. Tiesa, bija grūti sagaidīt savu kārtu - vajadzēja uzstāties divpadsmitajai," stāsta Eilīnas māte.
Pārējie "cāļi" var atviegloti uzelpot, jo viņiem pirmais pārbaudījums ir aiz muguras. Tikai daži bērni ir piedalījušies šajā konkursā pagājušajā gadā, tāpēc pārējiem uzstāšanās Alsviķu kultūras namā sagādāja tik lielu uztraukumu, ka dažs laikam labprātāk nekāptu uz skatuves. Tomēr visi ar vecāku un mūzikas pedagogu atbalstu spēja nodziedāt divas dziesmas. Uztraukumu kliedēt palīdzēja divi "kaķi" - Polka un Murra. To lomā iejutās Zeltiņu tautas nama vadītāja Gunita Paleja un Jaunalūksnes pagasta kultūras darba organizatore Māra Svārupe.
Kaķi vispirms pārbaudīja žūrijas komisijas locekļu prasmi dziedāt, viņi arī juta līdzi mazajiem dziedātājiem, uzmundrināja viņus.
Patīkamu pārsteigumu un skatītāju simpātiju balvu no Alsviķu pagasta padomes ieguva jaunākais "cālēns" - divus gadus vecais Māris Sedlenieks no Jaunalūksnes. Šoreiz skatītāju un žūrijas vērtējums sakrita, jo Māris ne tikai bija drosmīgs, bet arī labi dziedāja "Deguntiņš" un "Cipu capu cālis", tāpēc ieguva otro vietu. Otrās vietas godalgu saņēma arī apeniete Una Bērziņa. Trešās vietas ieguvējas ir Andra Ance Brūniņa un Linda Melece (abas no Ilzenes) un alūksniete Kristīne Krastiņa. Ilzeniešu mūzikas pedagoģe ir Olīvija Jēģere. Viņa uz konkursu bija atvedusi trīs "cālēnus".
"Pirmsskolas bērnu grupā dzied visi bērni, tie ir divus līdz piecus gadus veci. No 20 izvēlēties vienu vai divus ir grūti. Tik labus panākumus rajona konkursā gūstam pirmo reizi," atzīst O.Jēģere.
Dziedāšanas prasmi apliecināja Madara Boka un Karmena Līdumniece. Viņas no "cāļiem" ir izaugušas, tagad piedalās citos konkursos. Madara uzsver, ka uzstāšanās pieredzi guvusi "cālī".
"Alūksnes rajonā mazo vokālistu konkursa rīkošanas entuziasms pašvaldībās ir mazinājies. Tie notiek tur, kur ir kultūras darbinieku iniciatīva. Zinu, ka Apē bija saaicināti arī iepriekšējo gadu "cālēni". Gaujienā un Virešos bija jauks pasākums mazajiem dziedātājiem," atzīst valsts galvenā kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere.
Ja uzreiz jādzied rajona skatē, mazuļi bieži vien nobīstas, tāpēc nevar pretendēt uz dalību Rīgā. Kad rajona konkursu rīkoja Alūksnē, tad pilsētas bērnu tajā bija vairāk. A.Bētere uzskata, ka šogad pilsētā vajadzēja rīkot atsevišķu konkursu. Trīs pirmsskolas izglītības iestādēs ir bērni, kam dziesmas sagatavot var palīdzēt muzikālās audzinātājas.

Citu datumu laikraksti

  • Invalīdi var uzdot jautājumus

    Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

  • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

    Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

  • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

    “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...