Dziesmotā rudens diena

Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas 10. līdz 12.klašu koris piedalījās 9. Latvijas koru saietā Madonas rajona Ērgļu pagastā.

Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas 10. līdz 12.klašu koris piedalījās 9. Latvijas koru saietā Madonas rajona Ērgļu pagasta "Meņģeļos".
"Meņģeļi" ir ļoti skaista vieta, kur savas gaitas sākuši brāļi Jurjāni. Tagad tur iekārtots viņu memoriālais muzejs. Ērgļu pagasts šogad atzīts pat Vidzemes novada sakoptāko pagastu, tāpēc šajā dienā mastā tika uzvilkts Eiropas Kultūras mantojuma dienu karogs.
Koru saietā piedalījās jauktie kori, vīru kori un sieviešu kori no visas Latvijas, kā arī Madonas rajona skolēnu kori. Laika apstākļi šajā dienā bija īsti rudenīgi - no rīta zilajā debesjumā spoži spīdēja saule, tad samācās tumši padebeši, nolija vēss lietus, bet vakarā koncerts izvērtās jauks, debesis noskaidrojās un majestātiski pletās pāri "Meņģeļu" pagalmam, lai kopā ar dziedātājiem godinātu izcilos latviešu mūziķus.
Kori izpildīja gan brāļu Jurjānu orģināldziesmas, gan tautas dziesmu apdares, tādējādi ieskandinot skaņražu jubilejas gadu, koncertā skanēja arī E.Dārziņa kora dziesmas, godinot komponistu 130.jubilejā. Skolēnu kori izpildīja dziesmas no aizvadītās vasaras Skolēnu dziesmu svētku repertuāra. Koru sadziedāšanos vadīja koru virsdiriģents Arvīds Platpers, Jānis Sprancmanis, Jānis Zirnis, Pauls Kvelde un citi. Koncertā piedalījās Vidzemes mūzikas skolu apvienotais kamerorķestris Arta Kumsāra vadībā, kura sastāvā spēlēja arī Alūksnes mūzikas skolas jaunie vijolnieki. Koncerta izskaņā visi diriģenti tika aicināti iedegt dziesmu ugunskuru un kopīgi izskanēja Ulda Stabulnieka dziesma "Tik un tā". Šis jaukais vakars noteikti daudziem paliks atmiņā ar jauko noskaņu, sirsnīgo dziesmu skanējumu.
Mums - koristiem - tā bija lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi, sadziedāties ar citiem koriem, kavēties mīļās atmiņās par aizvadītajiem 9. skolēnu dziesmu un deju svētkiem, kuru dalībnieki mēs šovasar bijām. Paldies Alūksnes pilsētas domei par sniegto finansiālo palīdzību, lai mēs varētu piedalīties šajā pasākumā!

Citu datumu laikraksti