Dzintars Čīča aicina uz koncertu

Janvārī čigānu izcelsmes latviešu dziedātājam Dzintaram Čīčam apritēja 25 gadi, un savu jubileju dziedātājs atzīmēs ar koncertprogrammu “Bučas visiem!”, kuru Alūksnes Kultūras centrā varēs redzēt 17.februārī pulksten 17.00.
Pats jubilārs pārliecinoši teic: “Tā būs, iespējams, mana visu laiku krāšņākā programma!” Koncertā skanēs 15 gadu laikā zināmākie Dz.Čīčas hīti un jaunākās dziesmas, ko viņam radījis Kaspars Antess, kurš būs koncertprogrammas vadītājs.

Alūksniešiem būs muzikāli pārsteigumi
Katram mūziķim ir savs enerģijas vai iedvesmas avots, un Dz.Čīčam tā ir skatuve. “Man ir vēlēšanās dalīties savās emocijās ar klausītājiem. Skatuve vienmēr būs mana lielākā atkarība. Es labprāt esmu kopā ar saviem klausītājiem, ir tāda sajūta, ka mēs sarunājamies. Tas arī mani iedvesmo koncertēt - tā nav vienkārši padziedāšana, tā ir dalīšanās savās emocijās. Ar dziesmu varu pateikt to, ko nevaru vienkāršā sarunā. Alūksniešiem esmu sagādājis ne vienu vien muzikālu pārsteigumu,” sola dziedātājs.

Uzticami klausītāji kopš bērnības
Uz skatuves ar viņu kopā uzstāsies taustiņinstrumentālists Anatolijs Livča, kontrabasists Norberts Skraucis un bundzinieks Miķelis Vīte. ”Šī ir mana jubilejas sezona, katrs klausītājs būs manas dzimšanas dienas svinību dalībnieks. Un tā kā katru klausītāju zālē uzrunāt personīgi man nav iespējas, es nolēmu visiem koncerta apmeklētājiem nosūtīt bučas. Tieši bučas manas klausītājas man sūta lielos daudzumos arī vēstulēs. Arī manu jaunāko dziesmu sauc “Bučas visiem!”,” stāsta Dz.Čīča.
Liela daļa Latvijas klausītāju Dz.Čīču atminas kā mazo čigānzēnu ar skanīgo balsi. “Tas, ka man ir uzticami klausītāji jau kopš manas bērnības, ir pagodinājums - es varu lepoties, ka man ir noturīga publika, kura tiešām vienmēr ir kopā ar mani, un to es jūtu. Tāpēc arī bieži, runājot ar saviem klausītājiem caur dziesmām, ir sajūta, ka esam kā ģimenes locekļi,” atzīst Dz.Čīča.

Laime ir mazās lietās
Tagad dziedātājs jau kādu laiku strādā Anglijā un uz Latviju atbrauc, lai muzicētu un atpūstos. Visvairāk Dz.Čīčam pietrūkst vecāku, īstās rudzu maizes un mājas ievārījuma. “Ir grūtāk, jo nav iespējas publiski runāt latviešu valodā. Šķiet, tik elementāras lietas, bet tālumā tas viss ir zelta vērtē. Tad tu saproti, ka laime ir mazās lietās,” ir atklāts mūziķis un piebilst, ka Anglijā neatliek laika mūzikai, jo ir daudz jāstrādā, lai kaut kad varētu atgriezties Latvijā pavisam.
Alūksnē Dz.Čīča jau ir uzstājies un atceras, ka alūksniešiem esot patikušas dziesmas tieši čigānu valodā. Mūziķim mūsu pilsēta asociējas ar sirsnību, un viņš ļoti gaida tikšanos ar saviem klausītājiem.
— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnes Kultūras centrā 14.februārī pulksten 19.00 notiks atkalredzēšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu. Alūksniešiem būs iespēja klausīties pilnasinīgu...

 • Ates muzejs aicina ciemos

  Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs līdz 9.februārim aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus piedalīties izglītojošā programmā...

 • Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks 3

  Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks

  Alūksni trešdien apmeklēja Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, lai iepazītu novadu un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem. Vēstnieks apmeklēja Alūksnes...