Dzīves karuselī māk nepazust

Ģimenes ārstei Anitai Muižniecei ir augstas prasības pret sevi un citiem cilvēkiem. Esot vajadzīgs laiks, lai viņa pieķertos cilvēkiem un lietām.

Ģimenes ārstei Anitai Muižniecei ir augstas prasības pret sevi un citiem cilvēkiem. Esot vajadzīgs laiks, lai viņa pieķertos cilvēkiem un lietām. Viņa secina, ka citiem ar viņu tāpēc neesot viegli. Kurš to varot pieņemt, tas paliekot Anitas redzeslokā.
"Pašai laikam ir grūti mainīties, tāpēc zināmā mērā varbūt esmu egoiste. Ar prātu to visu saprotu," laikrakstam stāsta Anita Muižniece.
Alūksniete savu dzīvesveidu uzskata par aktīvu un atzīst, ka visam esot jābūt līdzsvarā - reizēm vajadzīgs ar mierīgs periods mājās. "Uz dzīvi raugos optimistiski, citādāk tās karuselī ir grūti izturēt, jo emocijas mēdz būt dažādas. Katram cilvēkam ir savas problēmas," spriež viņa.
Nebija saistības
Iecere kļūt par ārsti radusies, mācoties vidusskolā. Viņas dzimtā nevienam neesot bijusi mediķa izglītība. "Pirmā saistība ar medicīnu bija, kad skolas laikā nācās piedalīties militārajā spēlē "Kāvi". Es darbojos sanitārajā kopā, braucām uz armijas mācību centru Ādažos, kur mācījāmies, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību," atceras sieviete. Pamazām interese kļuvusi lielāka, apmeklējusi dažādus kursus, lai iestātos Medicīnas institūtā, un šāda novirziena vasaras nometnes. Absolvējusi Ārstniecības fakultāti, taču, mācoties rezidentūrā, radusies iespēja specializēties par ģimenes ārsti, kas tolaik bijis kas jauns.
Tālāk no burzmas
"Man gribējās darboties plašāk, nevis tikai vienā medicīnas jomā," apgalvo viņa. Tā kā dzimtas saknes bijušas Alūksnē, tad izvēle bijusi skaidra - jāatgriežas šajā mazpilsētā. Arī tāpēc, ka viņai nepatīkot lielpilsētas burzma, bet vajadzīgs klusums un daba. "Katram uznāk vājuma brīži vai dusmu uzplūdi, kad šķiet, ka nav izvēlēta pareizā profesija un sev jājautā: "Ko es te daru?" Varbūt vajadzēja izvēlēties prestižāku arodu, taču noskaņojums pāriet. Man patīk šis darbs, citu neko es neprotu darīt. Katram darbam jau ir sava garoza," atzīst Anita. Viņa apgalvo, ka strādāt ar cilvēkiem ir interesanti. Tas neesot viegli, jo cilvēki ir dažādi.
Ziemas nav par garu
Anitas sirdslieta ir darbošanās dārzā. "Vairāk mani interesē stādīt puķes, kociņus un krūmus, nevis darboties ar tomātu un gurķu audzēšanu. Ja vien ārā nelīst, tad es rokos kādā dobē," atklāj Anita. Tas palīdzot arī brīžos, kad ap sirdi ir smagi. Ziemā viņa nododas kalnu slēpošanai, tāpēc neesot tā kā citiem, kam šis gadalaiks šķiet pārāk garš un auksts. "Cenšos katru gadu doties uz tuvākiem un tālākiem kalniem. Slēpoju arī tepat Ķauķu kalnā Alūksnes rajonā, braucu uz Igauniju, Tatru kalniem un Alpiem," stāsta sieviete.
Aizraušanās ar kalnu slēpošanu sākusies nejauši. Skolas laikā nodarbojusies ar distanču slēpošanu, nedaudz - ar biatlonu. "Uz kalniem mani aizvilka brālis Juris. Pirmajā reizē, kad uzkāpu uz kalnu slēpēm, tiku kalnā un skatījos uz leju, tad likās, ka tur nekad nenokļūšu. Pamazām iepatikās, un tagad esmu kaislīga slēpotāja," atklāj Anita.
Patīk būt māmiņai
Anita ir māmiņa sešgadīgajai Laurai un dēlam Oskaram, kuram ir trīspadsmit gadi. "No vienas puses esmu stingra, bet no otras - dodu tik daudz mīlestības bērniem, cik vien tas ir iespējams," uzsver alūksniete. Viņa priecājas, ka šovasar izdevies visiem kopīgi doties ceļojumā uz Serēnas ūdens atrakciju parku, apskatīt Stokholmu un Helsinkus. Katru gadu ar teltīm dodoties izbraukumā pa Latviju. "Man atvaļinājuma tradicionālā izpratnē nav. Cenšos izbrīvēt vienu nedēļu, lai visa ģimene kopīgi kaut kur dotos. Visu mēnesi nemaz nevarētu sēdēt mājās, arī pacientu dēļ ir jāstrādā," saka Anita.
Reizēm Anita atļaujoties paslinkot, neko nedarot, vai skatīties televīziju. Brīvdienās patīkot izgulēties, un, ja vien ir labs laiks, doties izbraukumā pie dabas, uz kādu pasākumu - koncertu vai teātri. Fiziskai labsajūtai par lietderīgiem uzskata braucienus ar velosipēdu un sporta zāles apmeklējumu.
Ātri nekad neuzticas
Anitai draugu nesot daudz, citādāk ir ar paziņām. Pie pārbaudītām vērtībām viņa pieskaita arī labus draugus. "Attiecības ar citiem cilvēkiem veidoju pakāpeniski. Es nepiederu pie tiem, kas ātri uzticas. Ar īstiem ģimenes draugiem kopīgi atpūšos, ceļoju. Grūtos brīžos varu arī sirdi izkratīt. Es gan nepiederu pie tiem, kas citiem mēdz žēloties," skaidro Anita. Viņa bilst, ka šobrīd esot tāds periods pašas dzīvē, kad jūtoties ļoti labi.
"Lai labi justos, man ir vajadzīgs darbs, enerģija, jaukas attiecības un pozitīvas emocijas," saka Anita. Galvenās vērtības esot godīgums pret sevi un citiem. Viņa apzinoties, ka citiem slikti darītais atnākot atpakaļ pie pāridarītāja. "Tā ir vienīgā māņticība, kurai ticu," saka ārste.
Viņa cenšoties daudz smaidīt un neizrādīt, ja ir slikts garastāvoklis. Anita sevi neaizmirstot palutināt apdāvinot - spontāni nopērkot sen kārotu lietu, kaut kur aizbraucot. "Reizēm varu iztērēt visu naudu. Tomēr izdevumus plānoju. Visvairāk naudas iztērēju ceļojumiem, tiem naudu krāju," klāsta Anita.
Privilēģiju nav vairāk
Viņa nepiekrīt, ka vīriešiem ir vairāk privilēģiju un iespēju sevi apliecināt nekā sievietēm. "Katram ir sava vieta un nodarbošanās. Tas ir atkarīgs no cilvēka, cik kurš vēlas ko darīt. Katrs pats veido savu dzīvi. Ja sieviete sev uzkrauj vairāk smaguma nekā vīrietis, tad viņa to pati pieļauj," domā Anita. Ārste atklāj, ka viņai blakus vajadzīgs līdzsvarots, apdomīgs, gudrs vīrietis, kas spēj palīdzēt ar padomu un kam patīk kārtība.
Anita vēloties iemācīties labi peldēt, apceļot pasauli un nevēlas novecot. "Es jūtos labi, ne sliktāk, kā jutos divdesmit gadu vecumā. Tagad mana dzīve ir daudz kvalitatīvāka. Kā būs tālāk? Dzīvosim, redzēsim. Laiku gan gribētos apturēt," vērtē A.Muižniece.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...