Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvnieki jāvakcinē pavasarī

Pret trakumsērgu ir jāvakcinē gan suņi, gan kaķi. Pārējās vakcīnas nav obligātas, taču ir vajadzīgas dzīvnieka veselībai. Dzīvnieka saslimšanas gadījumā ārstēšana izmaksās dārgāk.

Pret trakumsērgu ir jāvakcinē gan suņi, gan kaķi. Pārējās vakcīnas nav obligātas, taču ir vajadzīgas dzīvnieka veselībai. Dzīvnieka saslimšanas gadījumā ārstēšana izmaksās dārgāk.
Ļauna slimība ir mēris, no kuras pirms desmit gadiem mira ļoti daudz dzīvnieku. Sākumā tā izpaužas ar strutainiem, pūžņainiem izdalījumiem no acīm un deguna, vispirms iespaidojot plaušas, pēc tam nervu sistēmu. Sekas – epilepsija vai paralīze, kas nepadodas ārstēšanai.
Trešā bīstamākā slimība ir leptospiroze, no kuras var inficēties arī cilvēks. Tās pārnēsātājas ir žurkas. Dzīvniekam nav jānonāk kontaktā ar žurku – pietiek, ja viņš saskaras ar vidi, kur žurka izdalījusi urīnu (leptospiras).
Parvo vīruss iedarbojas uz dzīvnieka gremošanas traktu, un tā pazīmes ir – caureja, vemšana, līdz pat asiņainai vemšanai, kad dzīvnieks pilnīgi atsakās no barības. Ja laikus nesniedz palīdzību, viņš nomirst no organisma atūdeņošanās. Ar šo slimību inficējas no apkārtējās vides un slimiem dzīvniekiem.
Hepatītu var uzņemt no slima dzīvnieka izkārnījumiem un urīna. Tā ir tāda pati dzeltenā kaite, ar kādu mēdz inficēties cilvēki, tikai tās ierosinātājs ir adenovīruss, kuru slimie dzīvnieki izplata ar fekālijām, izdalījumiem un šķaudot. Slimība iedarbojas uz dzīvnieka aknām un acīm – var iestāties pat aklums.
Jebkuru infekciju var ienest dzīvoklī ar apaviem, jo ar vīrusiem ir pilna zāle, smiltis, sniegs un gaiss! Gripa dzīvniekam izplatās šķaudot, klepojot un iesnu veidā. To var uzņemt ar slimu dzīvnieku dabīgajiem izdalījumiem.
Dzīvnieks jāvakcinē pavasarī – sākoties atkusnim, zemē ir liels vīrusu daudzums; fekālijās vīrusi saglabājas pat no iepriekšējā gada!
LITA KONOPORE, Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītāja ("Mans Īpašums")

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 15.martā pulksten 18.00 Gulbenes rajona Lizuma kultūras namā - atpūtas pasākums "Atver durvis uz pavasari".Atpūtas pasākumi ...

 • Uzzied, lai priecētu

  Kalateja. Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas mīl siltu un mitru gaisu. Puķei patīk gaiša vieta.Kalateja Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas...

 • Rit akcija Kailas pret karu

  Šonedēļ apmēram 35 jaunieši, galvenokārt meitenes, fotografējās kailas protestam pret Latvijas atbalstu uzbrūkošam karam Irākā.Šonedēļ apmēram 35...

 • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

  Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

 • Policija informē

  Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

 • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

  2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...