Dzīvniekiem to īpašnieki izrāda lielāku uzmanību nekā agrāk

Pirmdien, 4.oktobrī, atzīmē Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu, kas mudina ikvienu iejūtīgi izturēties pret dzīvniekiem un nenodarīt viņiem sāpes.

Pirmdien, 4.oktobrī, atzīmē Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu, kas mudina ikvienu iejūtīgi izturēties pret dzīvniekiem un nenodarīt viņiem sāpes.
"No ārzemēm ieved šķirnes trušus un suņus, ved uz izstādēm, tāpēc dzīvniekus biežāk piemeklē dažādas slimības. Savukārt dzīvnieku saimnieki kļuvuši apzinīgāki, vairāk rūpējas par saviem mīluļiem nekā agrāk. Viņiem rūp vakcinācija," laikrakstam stāsta veterinārārste Gunta Supe.
Viņa atzīst, ka dzīvnieku īpašnieki interesējas, kā izsargāties no saslimšanas ar trakumsērgu. "Diemžēl Alūksnes rajonā šī situācija nav labvēlīga, tāpēc cilvēkus tā uztrauc. Viņi labprāt pērk attārpošanas līdzekļus, suņiem zāles pret blusām," saka G.Supe. Viņu uztrauc gadījumi, kad dzīvnieki ir atstāti bez aprūpes un spīdzināti. "Arī manā pārziņas zonā ir šādi gadījumi, kad dzīvnieki cieš. Cilvēks ir atbildīgs par dzīvnieku, ja to ir iegādājies," uzsver veterinārārste.
G.Supe veterinārijā strādā kopš 1987.gada, trīs gadus viņai ir privātprakse. Viņa noslēgusi līgumu ar Jaunannas pagasta zemnieku saimniecību "Arāji". Saimniecības zirgu veselība apmēram septiņus gadus ir veterinārārstes pārziņā.
"Ja ir jāveic ērzeļu kastrācija, tad aicinām speciālistus no Valmieras. Konsultējamies, ja dzīvniekiem rodas nopietnas veselības problēmas," uzsver G.Supe. Ikdienā viņai nākoties ārstēt traumas, jāpārsien brūces, zirgus dažreiz piemeklē elpošanas un kāju slimības, saaukstēšanās. Ja nepieciešama ārstēšana, tad veterinārārste uz "Arājiem" brauc katru dienu.
"Dažkārt rodas sarežģījumi, kad dzimst kumeliņi. Pavasarī dzemdības bija veiksmīgas, divas ķēvītes pasaulē nāks nākamgad pavasarī," atklāj veterinārārste. Ikdienišķie darbi ir dzīvnieku vakcinācija, tā saucamā profilaktiskā zirgu attārpošana divas reizes gadā. "Nepieciešamības gadījumā pati strādāju stallī, jo zirgi ir arī mans hobijs. Reizēm pati sēžos zirgam mugurā," stāsta viņa.
Veterinārārstes uzraudzībā ir arī mājdzīvnieki Alūksnes pilsētā.

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...