Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvo no šķiršanās uz tikšanos

Jūrnieka Vladimira Orehova sieva Olena un bērni Aleksandra un Aleksejs ar nepacietību gaida katru ziņu par tēti.

Jūrnieka Vladimira Orehova sieva Olena un bērni Aleksandra un Aleksejs ar nepacietību gaida katru ziņu par tēti. Priecīgākie brīži šīs ģimenes dzīvē ir Vladimira atgriešanās no jūras.
Alūksniete Olena Kilimņuka dzīvo mājās, audzina bērnus un uzņemas rūpes par nesen nopirktās mājas celtniecības darbiem. Bet viņas domas vienmēr kavējas pie vīra...
Pārbauda jūtas
Olena ar Vladimiru iepazinās romatiskos apstākļos Tālajos Austrumos jūras piekrastē. Arī Olenas māsas vīrs ir jūrnieks, tādēļ viņa zināja, ko nozīmē profesija - jūrnieks. Viņa zināja, ka jūrnieki ir vīrišķīgi, ar atbildības sajūtu apveltīti un labi cilvēki. "Par jūrnieku nevar kļūt kurš katrs," domā Olena. Jau pirmajos pazīšanās mēnešos Olenai un Vladimiram vairākkārt vajadzēja pārdzīvot šķiršanās mirkļus, jo Vladimira dzimtene ir Latvija, šeit dzīvo viņa vecāki un radi, bet Tālajos Austrumos viņš strādāja.
"Kad bijām pārbaudījuši jūtas un sapratuši, ka spējam mīlēt viens otru, arī dzīvojot šķirti, 1993.gadā nolēmām apprecēties šeit, Latvijā. Vladimirs ir īsts Latvijas patriots, tādēļ izlēmām dzīvot šeit. Jau tajā laikā, kad vēl dzīvojām Tālajos Austrumos, Vladimira istabiņā redzēju Latvijas sarkanbaltsarkano karogu," atmiņās kavējas Olena.
Viņu abi bērni - astoņus gadus vecā Aleksandra un piecus gadus vecais Aleksejs - dzima Vladimira atvaļinājuma laikā. "Ir jauki, ka Vladimirs varēja būt kopā ar mani šajā ģimenei svarīgajā brīdī," priecājas Olena.
Pakļauj sevi briesmām
Šobrīd Vladimirs strādā uz tankera starptautiskā firmā, kuras pārstāvniecība ir arī Rīgā. Tankers pārvadā naftu un mazutu. Orehovu ģimenes galva ieņem svarīgu un atbildīgu amatu. Vladimirs ir vecākais mehāniķis. Uz viņa pleciem gulst milzīga atbildība.
Šobrīd Vladimirs strādā Āfrikas piekrastē. Olena uzskata, ka šī ir viena no sarežģītākajām profesijām pasaulē. "Jūrnieki pakļauj sevi briesmām. Viņi riskē, saskaras ar spēkiem, kas nav atkarīgi no cilvēka. Nokļuvis stihijā, jūrnieks var paļauties vienīgi uz sevi," spriež Olena, tomēr viņa atzīst, ka Vladimiram piemīt visas nepieciešamās īpašības, kas piedien īstam vīrietim, kurš spēj pastāvēt gan par sevi, gan citiem.
Vladimirs šobrīd ir noslēdzis kontraktu, kas nosaka, ka viņam ir jāstrādā četri līdz četrarpus mēneši, bet pēc tam divus trīs mēnešus viņš var atpūsties un pavadīt tos kopā ar ģimeni. Vladimira sieva stāsta, ka ir bijuši arī kontrakti, kas paredzēja sešus un septiņus mēnešus ilgu Vladimira prombūtni jūrā. Viņa zina, ka šis darbs ir grūts gan psiholoģiski, gan arī fiziski, tādēļ vīra atvaļinājuma laikā Olena ar bērniem nodrošina visu iespējamo, lai tētis varētu atpūsties un aizmirst darbu.
Pavarda sargātāja
Arī Olenai neklājas viegli. Viņa saka, ka viss ir atkarīgs no cilvēka rakstura. "Es neesmu vāja rakstura cilvēks. Nevaru teikt, ka mana dzīve ir slikta. Mēs dzīvojam no šķiršanās uz tikšanos. Grūtākie mirkļi ir pierast pie vientulības. Kad ieej ritmā, dzīve rit savu gaitu. Protams, arī ikdienā ir gan jauki brīži, gan sarūgtinājumi, bet mēs ar bērniem to cenšamies padarīt pēc iespējas jaukāku un gaišāku," norāda Olena.
Viņa piekrīt, ka sieviete ir pavarda sargātāja, tādēļ arī ir uzņēmusies rūpes par bērniem un māju. "Daudzas sievietes ir spējīgas izveidot dzīvi bez vīrieša. Es to nespēju pat iedomāties. Es neesmu viena, man ir vīrs, bērniem ir tēvs. Mēs domājam par viņu un ļoti gaidām. Tā ir tāda specifika - kādu laiku mēs esam vientuļi, bet ne jau dvēselē. Mēs sazināmies ar Vladimiru pa elektronisko pastu, pa telefonu, uzturam nepārtrauktu kontaktu," stāsta sieviete. Vladimirs zina visu, kas notiek ar mīļajiem cilvēkiem. "Pastāv uzskats, ka nevajag stāstīt sliktos jaunumus, jo jūrniekiem jau tāpat ir liela emocionālā spriedze, bet es nezinu, kam ir jānotiek, lai es to nepateiktu Vladimiram. Viņš mūs uzmundrina nepatīkamajos mirkļos, tādēļ stāstām visus jaunumus," saka Vladimira sieva.
Bērnu uzmanības centrā
Priecīgākie brīži ir tad, kad Vladimirs atgriežas mājās. "Mēs dodamies viņu sagaidīt uz lidostu. Šajā nolūkā iemācījos vadīt automašīnu. Sākotnēji mums ir pārejas periods. Mūsu dzīve pārkārtojas. Bērni pat jautā, vai viņi drīkst neiet uz skolu, jo arī viņiem gribas pavadīt ar tēvu pēc iespējas vairāk laika," smej Olena.
Vladimira atgriešanās ir svētki. Pirmajās dienās bērni un Olena saņem dāvanas, cits citam stāsta jaunumus. Vladimirs vienmēr ir bērnu uzmanības centrā. Tad arī Olenai ir vairāk iespēju atpūsties. Daļa ikdienas rūpju pāriet Vladimira ziņā. "Alūksnē ir samērā maz atpūtas iespēju, tādēļ mēs dodamies uz Rīgu. Es nestrādāju, tāpēc savu laiku varu plānot, kā vēlos, lai to pavadītu kopā ar vīru. Arī Vladimirs šajā laikā nekad nestrādā. Mūsu attiecības vairs nav tik romantiskas, kā bija sākumposmā, tagad tās pāriet nopietnā gultnē," saka sieviete.
Attiecībās valda uzticība
Tāluma atšķirtība šos divus cilvēkus tikai satuvina. "Ikvienam laulātajam pārim vajadzētu nedaudz izbaudīt atšķirtību. Šķiršanās ietekmē cilvēkus. Šajā laikā viņi pārvērtē attiecības, otru cilvēku, pārdomā, kā attiecības padarīt jaukākas. Cilvēkam nemainoties, arī attiecības paliek tādas pašas, tās nemainās. Citi šausminās, kā var gaidīt. Bet es varu, jo zinu, ka gaidu mīļoto vīru. Mēs augstu vērtējam ģimeniskās vērtības, tādēļ abi sargājam tās," skaidro Olena. Viņas un vīra attiecībās valda uzticība, tās balstās uz savstarpēju cieņu.
Katra šķiršanās ir skumja. Vissmagāk to pārdzīvo bērni, lai arī vēl īsti nesaprot, ko nozīmē tēva profesija. Bērni šādos mirkļos laujas asarām, bet Olenai ir jābūt stiprai bērnu dēļ. Pavisam smagos brīžos viņa vēršas pie draugiem un vīramātes Jevgēnijas.
"Draugi nekad mani nav atstājuši vienu. Arī vīramāte man vienmēr palīdz gan saimniecībā, gan rūpēties par bērniem. Vienai man būtu grūti," atzīst sieviete. Olena vienmēr uztraucas par Vladimiru, kad viņš ir jūrā. Viņa lūdz Dievu, lai ar viņu neatgadās nekas slikts, lai vīrs ir vesels un viss ir kārtībā. Ja domāšu labas domas, viss būs kārībā. Es nekad nepieļauju sliktas domas.
Spers pirmo soli
Sieviete saprot, ka vīrs strādās tik ilgi, kamēr būs spēks un iespējas. "Viņš ir labs speciālists. Nespēju iedomāties, ko citu viņš varētu darīt," saka Vladimira sieva. Savukārt viņa pati šobrīd darbojas savā specialitātē. "Pēc profesijas esmu audzinātāja pirmsskolas izglītības iestādē. Tikai audzinu savus bērnus," smej Olena. Šobrīd viņu apbēdina politiskā situācija valstī, kā arī attieksme pret citu tautību pārstāvjiem. Olena vēlētos, lai viņas bērni varētu mācīties krieviski, pakāpeniski pārejot uz vispārējām mācībām latviešu valodā. Viņa atzīst, ka bērni zina latviešu valodu.
Nesen Olena mācījās floristikas kursos. Viņa cer, ka kādreiz varēs pielietot šīs zināšanas. Laiku pa laikam sieviete apgūst latviešu valodu dažādos kursos. "Man patīk mācīties kompānijā, vienatnē man mācības nepadodas," stāsta Olena. Viņa spriež, ka kādreiz, kad bērni jau būs pietiekami pieauguši, viņa varētu atrast kādu piemērotu darbu. "Pirmo soli vienmēr grūti spert, bet es domāju, ka spēšu to izdarīt," ir pārliecināta sieviete.

Citu datumu laikraksti

 • Glabā pulka medaljonu un tēva piemiņu

  Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo Ilga Dobelniece. Viņa kā lielāko dārgumu glabā 7.Siguldas kājnieku pulka medaljonu.Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo...

 • Zane Vaļicka izgājusi pie vīra

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa Vilsona politiskās dēkas ar Repši.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa...

 • Kāpēc mīļākās nekļūst par sievām

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": - intervija ar rakstnieci Daci Rukšāni, kuras jaunā grāmata liks mainīt priekšstatu par viņas pašreizējo tēlu.Šonedēļ žurnālā...

 • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

  Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

 • Dosies uz sacensībām

  Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

 • Cepts sams ar citronu un medu

  Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...