Dzīvojam veselīgi

Mēs, Alūksnes novada vidusskolas skolēnu pašpārvaldes aktīvisti, septembrī un oktobrī kopā ar skolotāju Daci Alksni īstenojām Alūksnes novada “Jauniešu iniciatīvu projektu konkursā 2016” atbalstu guvušo projektu „Ēd un dzīvo veselīgi!”. Projekta mērķis bija vietējās sabiedrības izglītošana par veselīgu uzturu, tā nozīmi cilvēka ikdienas dzīvē.
Mājturības un tehnoloģiju stundās pirmsskolas grupas, 1. – 9. klašu izglītojamie tuvāk iepazinās ar jau zināmiem un mazāk zināmiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Veidoja plakātus, lai ar tiem uzrunātu pārējos skolas biedrus un darbiniekus, lai dotu viņiem iespēju papildināt savas zināšanas par šo pārtikas produktu daudzveidību, uzturvērtību, dažādiem to pārstrādes procesiem maltītes pagatavošanā. Šie plakāti bagātīgi rotāja skolas telpas, ar tiem varēja iepazīties arī vecāki un skolas viesi.
Projekta noslēgumā 3.-9. klašu izglītojamie devās pieredzes ekskursijā uz Ates muzeju, lai Pļaujas svētku laikā tuvāk iepazītu graudaugu, dārzeņu, augļu un ogu pārstrādes procesus, aprunātos ar uzņēmējiem un mazpulcēniem, kuri bija ieradušies ar pašu audzētiem un gatavotiem gardumiem, smeltu idejas skolā notiekošajām meistarklasēm un tirgošanās pasākumam Mārtiņdienā.
Vienlaicīgi ar mūsu projektu oktobrī notika arī Vislatvijas Putras mēneša aktivitātes pirmsskolas – 8.klases izglītojamajiem. Šajās nodarbībās jaunieši tuvāk iepazina Latvijā audzētos graudaugus un to pārstrādes produktus. Kopā ar skolotāju D.Alksni tika pagatavotas dažādas gardas putras, kuru degustācijā iesaistījās klasesbiedri un skolotāji. Kopā ar skolotāju Sanitu Čibalu tapa krāšņi putras šķīvji, kuri rotāja skolas aktu zāli. Putra taču ir svarīga ikdienas uztura sastāvdaļa!
Ābolu meistarklasē 6.-9. klašu meitenes apguva zināšanas un ieguva pirmās prasmes ābolu ievārījuma pagatavošanā, kura degustācija notika projekta noslēguma pasākumā. Izejvielas visām vienādas, bet galarezultāts - katrai klasei atšķirīgs. Garšoja visiem!
Rudens brīvdienu priekšvakarā aicinājām kopā visu posmu izglītojamos uz gadatirgu „Ēd un dzīvo veselīgi!”. Organizējām vecumposmiem atbilstošas izzinošas darbnīcas un meistarklases, kurās katrs varēja pārliecināties par savām zināšanām un prasmēm. Dārzeņu, graudaugu un pākšaugu eksperti, veselīga uztura speciālisti, ābolu ievārījumu degustatori, tēju/drogu eksperti, salātu eksperti, virtuālās putras eksperti - viņu aktivitātes sekoja viena pēc otras. Klašu kolektīvi prezentēja dārzeņu un augļu plates.
Paldies klašu audzinātājiem par sadarbību! Tas bija veselīgi, krāsaini un reizē interesanti! Pasākuma noslēgumā nobaudīt pagatavoto cienastu kārojās ikvienam. Vecāko klašu skolēnus aicinājām palielīties ar ģimenē pagatavotiem salātiem, ievārījumiem, dārzeņu konserviem ziemas garajiem vakariem. Paldies vecākiem par atbalstu, pasākuma dalībnieki to novērtēja!
Protams, lai visas jauniegūtās zināšanas, nobaudītie dārzeņi un augļi labāk paliktu atmiņā, kopā jautri pavadījām vakaru Rudens ballē.
Projekta izskaņā pie mums viesojās uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva, kura kopā ar izglītojamajiem vēlreiz pārrunāja projekta laikā iegūtās zināšanas par veselīgu uzturu. Skolas foajē bija iespēja vēlreiz baudīt dažādus Latvijā audzētu dārzeņu svaigos čipsus, kurus dāsni ziedoja vietējās zemnieku saimniecības, vecāki, skolas darbinieki.
Paldies par atsaucību projektā „Ēd un dzīvo veselīgi!”, visiem kopā mums tas izdevās! Lai visiem veiksmīga tirgošanās Mārtiņdienas tirgū, kad aicināsim ar ziedojumu atbalstīt AANF akciju „Torņa ielā -15 nelaimē nonākušajiem iedzīvotājiem”!
Skolēnu pašpārvaldes
pārstāvis Mikus Cekulis

Citu datumu laikraksti

 • Aug savas zemes patrioti

  Aug savas zemes patrioti

  Jau trešo gadu Alūksnē vakar norisinājās “Lāčplēša stafete” skolu jaunatnei. Šogad stafetei pieteicās vairāk komandu nekā iepriekš, pirmo reizi...

 • Pasniegs pašvaldību augstākos apbalvojumus

  Pasniegs pašvaldību augstākos apbalvojumus

  Šodien, Lāčplēša dienā, un Latvijas valsts svētku nedēļā Alūksnes un Apes novados notiks daudzi pasākumi. Nozīmīgākie no tiem būs 18.novembrī, kad...

 • “Sprīdītis” nosvin 30.jubileju

  “Sprīdītis” nosvin 30.jubileju

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādei “Sprīdītis” pagājušajā nedēļā apritēja 30 radoši, mīloši un izglītojoši kopā būšanas gadi. Jau par tradīciju...

 • Alūksnes slimnīcai būt! 3

  Alūksnes slimnīcai būt!  1

  Vakar aptuveni 250 ļaužu pulcējās pie Saeimas ēkas Rīgā, lai piketā paustu viedokli par to, kāpēc Alūksnes slimnīcai ir jāpastāv. Pret Alūksnes...

 • Slēgs skolas

  Alūksnes novada domes oktobra sēdē deputāti tomēr nolēma likvidēt Mālupes pamatskolu jau no nākamā mācību gada, Ilzenes pamatskolu – no 2018. mācību...

 • Lolo veltas cerības par Mālupes HES atjaunošanu

  Alūksnes novada domes sēdes slēgtajā daļā tika skatīts SIA “Mūsu HES” īpašnieka Jura Pētersona iesniegums, kurā tiek lūgts atjaunot būvatļauju...