Dzīvot skaisti - nozīmē dzīvot dažādi

Kopā ar paziņām televīzijā vērojām skatītāju iecienīto prāta spēli "Gribu būt miljonārs!", mēģinot pareizi atbildēt, lai soli pa solim spertu pretim miljonam.

Kopā ar paziņām televīzijā vērojām skatītāju iecienīto prāta spēli "Gribu būt miljonārs!", mēģinot pareizi atbildēt, lai soli pa solim spertu pretim miljonam. Runājām arī par to, kā mēs katrs rīkotos, ja negaidot kļūtu par miljona īpašnieku. Sapņojām par villām jūras krastā un jahtu viļņos, par lepnu māju kādā no lielākajām Latvijas pilsētām, par iespējām doties dārgā ceļojumā un citām lietām. Bildām, ka miljonu noguldīsim kādā no ārzemju bankām, ne dienu ilgāk nestrādāsim, jo varēsim iztikt no bankas procentiem. Kārtējo reizi pārliecinājāmies, cik skaisti dažkārt ir pasapņot, zinot, ka ne visiem sapņiem ir lemts piepildīties.
Kad miljona ieguvēju eiforija bija pierimusi, mūsu sapņu lidojošie burvju paklāji pamazām piezemējās. Bildu, ka es par šo naudu iegādātos un apmēbelētu divus dzīvokļus meitām, jo tad iegūtu sirdsmieru, zinot, ka, godīgi darot darbu, ko esmu mācījusies un protu labāk vai sliktāk, esmu viņām spējusi sarūpēt jumtu virs galvas. Sapratu, ka arī vasarnīca jūrmalā nav nepieciešama, jo labā laikā uz jūru iespējams aizbraukt pāris stundās. Arī jahta patiesībā man nav vajadzīga, jo kuģošanai ir prāmji ar to piedāvātajām izklaides iespējām.
Vērīgi ieklausījos kāda cilvēka tovakar teiktajā, ka viņš, lūk, pat būdams miljonārs, vēlētos dzīvot vienkārši skaisti. Pirmajā brīdī nodomāju, ka viņa jēdziens skaisti sasaucas ar sākotnējo sapņu lidojumu, bet tad sapratu, ka izpratne par skaisto mēdz būt arī citādāka.
"Paskaties, vai cilvēks, kas godprātīgi veic darbu, sargā un rūpējas par savu ģimeni, nedzīvo skaisti. Vai, lūk, tā sieviņa oranžajā vestē, kura rīta agrumā cīnās ar sniega vaļņiem, arī nedzīvo skaisti tāpēc vien, ka rūpīgi veic viņai uzticēto pienākumu. Vai vienmēr svētkos ir jābūt bagātīgi klātam mielasta galdam, lai, apsēžoties pie tā, mēs noreibtu no šīs pārbagātības?" tā jautājums sekoja jautājumam.
Vēl ilgi pēc tam, kad spēle jau sen bija beigusies, sapņi izsapņoti un paziņas devušies mājās, domāju par to, ko nozīmē - dzīvot skaisti. Sapratu, ka tas nozīmē dzīvot dažādi, protot šo skaistumu ieraudzīt. Skaistums nav rodams tikai spožuma ieskautā dārglietu kaudzē. Pat tad, ja svētkos uz šķīvja ir tikai daži pīrāgi un iedegta viena svece, būs cilvēki, kas sacīs, ka viņi dzīvo skaisti, jo būs saņēmuši daudz mīļu apsveikumu. Tas būs viņu lielākais ieguvums - lielākais miljons. Skaisti dzīvot, tas nozīmē dalīties mīlestībā ar tuviem cilvēkiem, šo mīlestību dāsni saņemot pretim, jo viss skaistais nozīmē mīlestību. Dzīvot skaisti - nozīmē mīlēt.

Citu datumu laikraksti