Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

E-vēstules

www.delfi.lv. “Novēro biežāku ežu bojāeju uz autoceļiem” (4.oktobrī).

Www.delfi.lv
“Novēro biežāku ežu bojāeju uz autoceļiem” (4.oktobrī)
Ežu fans: “Sen jau vajadzēja caurvadus - “ežu takas” caur autoceļiem. Kamēr nesabrauks pāris simtu duču ežu, tikmēr sarunas neuzsāks un neko nedarīs. Pirms žēloties, vajag jau kaut ko izdarīt! Ežiem šie raksti nelīdzēs!”
Robis: “Vienkārši tas pierāda, ka lielākā daļa autovadītaju ir mēsli. Ezis nav tantiņa, kas nēsājas pa šoseju turpu - šurpu, tāpēc to sabraukt ir daudz grūtāk. Es cenšos neuzbraukt pat vardēm, kuras slapjās vasarās lēkā pa šoseju, bet nepamanīt ezi - tur jābūt izcilam kretīnam!”
Snifs: “Sen jau vajadzēja caurvadus - “ežu takas” caur autoceļiem.”
?: “Jā, un salikt mežos norādes uz caurvadiem, lai eži, vardes un citi radījumi var tos sameklēt. Nevajag runāt muļķības - šādi pseidopasākumi “dabas aizardzībā” pasaulē parasti rodas kādu ekonomisko interešu dēļ... Autovadītājiem būtu jābrauc prātīgāk - ezi jau gan var uz ceļa pamanīt...”
Braucējs: “Ja ezis ātri ducina šķērsām pāri ceļam, aprēķināt izlaišanu starp riteņiem var nesanākt. Paldies Dievam, nav gadījies ezi sabraukt.”
Vidzemē: “Braucot līdz 90 km/h ezim uzbraukt praktiski nav iespējams, no tā var izvairīties, zinu no pieredzes. Braucot ātrāk tumsā arī alni nepamanīsi.”
KaaPosts: “Jāsataisa un vienmērīgi jāizvieto viltus mehāniskie eži, kas piespiestu vadītājus būt uzmanīgākiem. Mehāniskiem ežiem varētu būt uzvedība līdzīga parastajiem, tikai cietākas un asākas adatas. Skolēni par lētu naudu vai pat bez maksas (par 10 bioloģijā) varētu ar distances vadību pārvietot ezi pa ceļu, lai kāds smagāks braucamrīks to nesabojā.”
Pāri ezim: “Eža karus uzsākt nevajadzētu, jo tad nezinātu, kādu postu autovadītājam ir sadarījuši īstie eži. Tas liegtu arī pašam autovadītājam izbaudīt prieku - “ezim pāri”. Ja ezis nav sportists, tad neviens tur nav vainīgs, ir taču 21.gs, ezim sen jau vajadzēja pielāgoties.”
Johoho: “Kopš Latvija nobalsoja par iestāšanos ES, sākušās ežu masveida pašnāvības... Laikam jau jūt, ka Eiropā dzīves nebūs...”
hh: “Tagad saprotu, kāpēc ir tāda multfilma “Ezītis miglā”. Ezīši vienmēr pastaigājas tad, kad tos nevar pamanīt.”
Jānis: “Naktī, braucot uz 90, var arī tantiņu ceļmalā nepamanīt, kur nu vēl ezi. Un daudzās civilizētās valstīs ir ar likumu aizliegts izvairīties no uzbraukšanas sīkajiem dzīvniekiem, jo izvairoties visādi svētdienas braucēji parasti nesavāc mašīnu. Tā ka nav pamata čīkstēt par maziem dzīvniekiem, un tam durnim ar ērgļa aci varu ieteikt izvairīties no mušu saspiešanas, ja tik prātīgs.”

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

 • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

  Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

 • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

  Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...

 • Iesālītās cerības

  Nu jau ap manu māju pacēlās vairākas jaunas mājas. Izveidojās mazs ciematiņš. Dzīve kļuva jautrāka un interesantāka.5. Nu jau ap manu māju pacēlās...

 • Iepazīst bērnu dzīvi vēju pilsētā Ventspilī

  Brauciens uz Ventspili sākās 19.septembra rītā pulksten 7.00 no Alūksnes administratīvās ēkas pagalma rosīgā noskaņojumā.Brauciens uz Ventspili sākās...

 • Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi

  Kāds teicis, ka viņš gribētu redzēt Parīzi, pēc tam varot mirt. Varu apgalvot, ka Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi. Šajā valstī ir arī citas...