Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropa piespiedīs gudri strādāt

Gulbenes un Alūksnes rajona uzņēmēju, kas nodarbojas ar mežizstrādi, pārstrādi un kokapstrādi, nostāja par iestāšanos Eiropas Savienībā ir līdzīga, tomēr ne visi ir pozitīvi noskaņoti.

Gulbenes un Alūksnes rajona uzņēmēju, kas nodarbojas ar mežizstrādi, pārstrādi un kokapstrādi, nostāja par iestāšanos Eiropas Savienībā ir līdzīga, tomēr ne visi ir pozitīvi noskaņoti. Vairumu konkurence nebaida, taču uzņēmēji apzinās, ka vēl vairāk būs jādomā par sava uzņēmuma attīstību un jāiegulda tajā investīcijas.
Viņi saprot, ka ES piespiedīšot gudri strādāt. Kurš to nemācēs, tam klāsies bēdīgi. Īpaši mazajiem uzņēmējiem, kas jau izput un izputēs. Dzīvotspējīgāki būšot lielāki uzņēmumi, kuros būs ieguldītas ārzemju investīcijas.
SIA «Saules 1» īpašnieks Uldis Paiders uzskata, ka tuvākā gada laikā ES ietekme viņa biznesā vēl nebūšot jūtama. Viņš ar kokapstrādi nodarbojas kopš 1995. gada. «Latvijas iestāšanos ES vērtēju vienlīdz pozitīvi un negatīvi. No negatīvā var minēt faktu, ka tas ietekmēs Krievijas tirgu, paaugstināsies izejmateriālu cenas, dārgāka kļūs elektrība,» secina U.Paiders.
Viņš spriež, ka konkurence bijusi vienmēr un uzņēmējam nepārtraukti jādomā, kā attīstīt biznesu. Kā pozitīvu faktu viņš min to, ka līdz ar iestāšanos ES nebūšot problēmu ar robežu šķērsošanu. «Dzīvosim, redzēsim,» īsi piebilst uzņēmējs.
Zemnieku saimniecības «Kārkli» īpašniece Anita Rakstiņa ir pārliecināta, ka viņas biznesā pozitīvu izmaiņu būs maz, taču esot jādomā par nākotni un jāiet uz priekšu. «Daudz augstākas prasības būs jāizpilda darba drošībā. Tās vajadzēšot ievērot arī darba devēju un ņēmēju attiecībās,» secina A.Rakstiņa. Konkurence īpaši neuztraucot, jo tā pastāv arī tagad. Saimniece prognozē, ka grūtāk klāšoties pirmos piecus gadus, kad iestāšoties ES. «Lai arī viegli nebūs, taču nav izvēles,» spriež A.Rakstiņa.
SIA «Rijas» īpašnieks Andis Jaunzems spriež, ka īpašu izmaiņu nebūšot. Būšot jāstrādā tāpat kā līdz šim. «Jau tagad taču ražojam produkciju ES. Vēl augstākas būs prasības, lai darba vide būtu sakārtota – ar atbilstošām iekārtām, ar drošu tehnisko aprīkojumu un kvalificētu darbaspēku. Būs nopietni jādomā, kur iegādāties izejmateriālus,» viņš vērtē. A.Jaunzems piekrīt, ka konkurence un tirgus iespējas varot apjaust jau tagad, tāpēc tas nebūšot nekas jauns. Galvenais, ka tāpat kā patlaban būšot jāpanāk, lai ražotajai produkcijai ir augsta kvalitāte.
Viens no SIA «Komtels» īpašniekiem Normunds Kalniņš uzskata, ka līdz ar iestāšanos ES palielināsies prasības, tāpēc nodarboties ar stabu koksnes ražošanu būs vēl sarežģītāk. «Tās ražošana ir specifiska, lai gan Latvijā šajā jomā ir maz konkurentu,» saka N.Kalniņš. Viņš apgalvo, ka uzņēmumam jau esot zināma pieredze tirgus iekarošanā ārpus valsts robežām, jo viena daļa uzņēmuma produkcijas tiek eksportēta uz vienu no ES kandidātvalstīm Igauniju, arī uz Vāciju un Franciju. Viņu tāpat kā citus uzņēmējus uztrauc, ka ievērojami līdzekļi būs nepieciešami jaunu darbgaldu iegādē, strādājošo darba iemaņu pilnveidošanā.

Citu datumu laikraksti

 • Kam nevajadzētu augt dārzā?

  Ražo trīs veidu sēklas. Viena no uzmācīgākajām nezālēm ir baltā balanda, kas atšķirībā no nātrēm ravētājiem ir tīkamāka, bet, ļaujot tai sasēties,...

 • Pasmaidi!

  Draiskās spēles. Spēle "Modinātājs". Pieci cilvēki sarunā dienas gaitā visur iet kopā. Viens no viņiem ir modinātājs, kurš jebkurā vietā pilsētā...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes rajona Jaungulbenes pilī notiks "Pils svētki".Atpūtas pasākumi 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes...

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...