Ekskursija mums ļoti patika!

Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas komerczinību klases audzēkņi, kā arī skolēni no Alūksnes vidusskolas un Alūksnes sākumskolas 6.decembrī pulcējās autoostā, lai dotos pilsētas domes dāvinātajā mācību ekskursijā uz Latvijas Banku.

Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas komerczinību klases audzēkņi, kā arī skolēni no Alūksnes vidusskolas un Alūksnes sākumskolas 6.decembrī pulcējās autoostā, lai dotos pilsētas domes dāvinātajā mācību ekskursijā uz Latvijas Banku izzināt patieso naudas "dzīves ciklu", kā arī visu banku bankas uzdevumus un attīstības vēsturi.
Latvijas Bankā nav tā, ka vadā pa visu ēku un rāda. Nē. Tur ir izveidots speciāls apmeklētāju centrs, pilnā nosaukumā - Latvijas Bankas finanšu izglītības un informācijas centrs "Naudas pasaule". To veido daudzas telpas divos stāvos. Ieejot iekšā, mums katram iedeva "Naudas pasaules" karti, nedaudz pastāstīja, kā te viss notiek, un uz priekšu...
Pirmais muzejs, kur nav tikai jāskatās, bet viss jādara pašiem - jāmeklē informācija, kura izvietota atvilktnītēs un aiz durtiņām, jādarbojas ar datoriem, un par visu iegūto informāciju vari pārliecināties pats. Pirmajā telpā var apskatīt Latvijas Bankas izdotās jubilejas un piemiņas monētas, no kurām lielāko daļu ikdienā nevar redzēt. Nākamajā istabiņā varēja uzzināt par monētam no vissenākajiem laikiem, kuras lietotas Latvijas teritorijā. Interesi piesaistīja naudas pods, no kura drīkst paņemt naudu - īstus latus, cik vien sirds kāro. Mēģinot to pagrābt, var paņemt tikai tukšu gaisu, jo naudas pods ir acu apmāns, tas māca, ka nauda ir jānopelna.
Redzējām arī īstu zelta krāvumu. Izmēģinājām, cik sver maiss ar zeltu. Savas zināšanas varējām pārbaudīt dažnedažādās datorspēlēs. Uzzinājām par monētu, banknošu un kredītkaršu tapšanu un drošību. Skatījāmies filmas. Un vēl tik daudz kā cita! Tur, tāpat kā tirdzniecības centrā "Alfa", kura, protams, arī mūsu ekskursijā neizpalika, pat ar divām stundām ir par maz, lai visu izpētītu.
Bankā mūs uzrunāja dažādi Latvijā populāri cilvēki. Līga Pāsa no 5.a klases izmantoja iespēju "sarunāties" ar Einaru Repši un Ivaru Godmani par naudas jautājumiem Latvijā, bet visiem veiksmi vēlēja pats Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics. Kristiānai Zelčai no 5.b klases visvairāk patika zināšanu pārbaude datorspēlēs un neparastais telpu iekārtojums ar stikla grīdu un stikla kāpnēm. Iespaidīgs bija arī vairāk nekā trīs tonnas smagais seifs, kuru atslēdz reizē trīs cilvēki, jo katrs zina tikai savu ciparu kodu. Elvim Grīslim no 5.d klases patika pārskaitīt naudu no viena konta uz otru. Maniem vienaudžiem vislabāk patika muzejs - tik mūsdienīgs! Mēs visvairāk jūsmojam par to, cik šādu informāciju var pasniegt interesanti, saprotami un saistoši. Roberts stāsta: ""Naudas pasaule" mani fascinēja, jo Latvijas Bankai tik tiešām ir veiksmīgi un oriģināli izdevies izveidot šādu ekspozīciju." Jānim patika, ka mēs katrs pats varējām sevi iztēloties kā uzņēmēju. Manuprāt, saistībā ar naudu tur bija viss, ko vien varēja parādīt. Iesakām visiem izmantot iespēju un apmeklēt Latvijas Bankas "Naudas pasauli" un divās stundās ne tikai daudz uzzināt, redzēt, bet arī praktiski padarboties. Tas viss ir par brīvu. Reģistrēšanās "www.bank.lv". Adrese: Rīgā, Valdemāra ielā 2a.
Mazākie skolēni apmeklēja arī Paula Stradiņa Medicīnas muzeju, bet mēs - Anatomikumu. Pilnīgi visi atzina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas. Mums ļoti patika! Visi atceras tikai labu par ekskursiju, un, patiesībā, pirmo reizi redzu, ka visi ir tik apmierināti.
Un tas viss nebūtu iespējams bez mūsu pilsētas domes atbalsta. Mēs visi sakām lielu, lielu paldies!
21.decembrī, lai nostiprinātu zināšanas un pārbaudītu, cik vērīgi bijām "Naudas pasaulē", rīkojam konkursu starp pilsētas skolām, tas ļaus sagatavoties nākamā gada sākumā paredzētajam konkursam, kura norisē ceram saņemt atbalstu no Alūksnes banku filiālēm.

Citu datumu laikraksti

  • Darina darbus jubilejas gada izstādēm

    Nākamais ir Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” 40.jubilejas gads. Gatavošanās svinībām saistīta ar citiem nozīmīgiem pasākumiem un...

  • Par ko jāmaksā?

    Loģiski, ka par apkuri vairāk maksā tad, kad ārā ir aukstāks. Taču Alūksnē Helēnas ielas 55.nama 2.korpusa iemītniekiem nākas pārdzīvot paradoksu -...

  • Nauda var ceļot vairākas dienas

    Latvijā arvien vairāk cilvēku regulāri veic naudas pārskaitījumus, jo līdztekus ierastajiem maksājumiem par īri, elektrību, gāzi un citiem...