Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekskursijā pa Dzintara ceļu

Operators un režisors Rodrigo Rikards gandrīz piecus gadus ar kinokameru atradies uz Dzintara ceļa un ir izveidojis filmu seriālu - "Baltijas zelts", "No Bārtas līdz Vislai", "No Baltijas līdz Romai".

Operators un režisors Rodrigo Rikards gandrīz piecus gadus ar kinokameru atradies uz Dzintara ceļa un ir izveidojis filmu seriālu - "Baltijas zelts", "No Bārtas līdz Vislai", "No Baltijas līdz Romai". Tās stāsta par dzintaru Latvijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Dānijā, Akvilejas pilsētā Itālijā un Senajā Romā.
Režisora ceļš vedis pa seno tirdzniecības ceļu, kas pirms gandrīz 2000 gadiem vienoja Baltijas jūras krastus ar dižo Romu. "Dzintara ceļš" - tā ir grāmata par kinoekspedīcijā satiktajiem cilvēkiem - dzintara meklētājiem, pētniekiem, apstrādātājiem un tā maģisko un dziedniecisko īpašību zinātājiem. Interesantas ir ļaužu atmiņā un dokumentos palikušās liecības par dzintara izcelšanos un vēsturi. Kopenhāgenas muzejā autors pieskāries smagākajam dzintaram pasaulē - sešus kilogramus smagam, iepazinis dzintara nokrāsas un unikālus eksemplārus, Malborkas pilī skatījis Dancingas meistaru darbus, neskaitāmus iedzintarojumus ar koka mizu, lapām, putnu spalvām, dažādiem lidojošiem insektiem. Austrumprūsijas Zemes muzejā pētījis Prūsijas dabu un vēsturi, Donelaiša muzejā - Palmnikenas dzintara ieguves rūpnīcas darinājumus. Sarunās ar fransiskāņu mūku un Palangas dzintara muzeja darbinieci atklājis daudz jauna par dzintara enerģiju, no Latvijas Stardivāri - vijoļbūves meistara Aleksandra Zviedra - uzzinājis par dzintara lakas noslēpumu.
Dzintara iedarbību uz cilvēka organismu pazina jau sen. Ne velti pat Hitlera personīgais ārsts esot vadonim ieteicis iegūt Dzintara istabu veselības uzlabošanai. Liecības par dziedniecību ar dzintaru un dzintara disku autors pierakstījis Rucavas pusē. Piemēram, pat kausēta dzintara kreļļu nēsāšana, sevišķi tad, ja tās apliktas vairākās kārtās, mazina deformācijas radītas nepatīkamas sajūtas, ārstē plecu nerva, kakla iekaisumus un stiprina ķermeņa termoregulāciju. Grāmatā lasām arī par lieāko zādzību Lietuvas vēsturē, par viltus dzintaru, senāko Ziemeļeiropas dzintara amuletu, Kaļiņigradas dzintara muzeju. Ar interesi lasām par Rikarda piedzīvoto Dzintara istabas sakarā. Autors pabijis arī kombinātā "Jantarnij", kur vērojis dzintara apstrādi. Savām filmām un grāmatai materiālus guvis arī Itālijā Akvilejā Nacionālās arheoloģijas muzejā, Ferrārā un Romā imperatora Nerona rezidencē - Zelta mājā.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...