Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekspertīzē konstatēs iespējamo afekta stāvokli nozieguma brīdī

Tiesu ekspertīzē psihologu komisija noskaidros, vai 18 gadus vecais alūksnietis Andrejs Voroņins, kas apsūdzēts par sievietes noduršanu un meitenes ievainošanu, noziegumu pastrādājis afekta stāvoklī personiskās drāmas dēļ.

Tiesu ekspertīzē psihologu komisija noskaidros, vai 18 gadus vecais alūksnietis Andrejs Voroņins, kas apsūdzēts par sievietes noduršanu un meitenes ievainošanu, noziegumu pastrādājis afekta stāvoklī personiskās drāmas dēļ.
Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas tiesneša palīdze Sarmīte Gūte informē, ka otrdien tiesa, izskatot A.Voroņina krimināllietu, pieņēma šādu lēmumu.
Ekspertīzi ambulatori veiks BO SIA “Psihiatrijas centrs” darbinieki, kuriem izpētei nosūtīs krimināllietas materiālus. Tiesā lietas izskatīšana līdz ar to ir atlikta vismaz uz diviem mēnešiem. Tiesa arī nolēma turpmākajā procesa gaitā uz sēdēm neaicināt nepilngadīgos nogalinātās sievietes bērnus. Viņu pirmstiesas izmeklēšanā psihologa klātbūtnē sniegtās liecības nolasīs tiesā. Savukārt uz tiesas sēdi sauks Alūksnes psiholoģi Vēsmu Kalēju, kas uzņēmusies atbildību par šiem nepilngadīgajiem.
S.Gūte pauž, ka tiesas procesā noskaidrojies - “slepkavības pamats” bija intīms un personisks, tas saistīja puisi ar šo ģimeni. Tajā puisim bija draudzene, ar kuru vēlējās veidot kopdzīvi. Taču nav panācis vienošanos šajā nodomā.
S.Gūte apstiprina, ka ekspertu komisijai būs tiesai jāsniedz atbilde uz pieciem Voroņina aizstāvja Zigurda Grīnvalda formulētajiem jautājumiem.
Z.Grīnvalds pauž uzskatu - viņa aizstāvāmais nozieguma brīdī ir rīkojies afekta stāvoklī, taču ir psihiski vesels. “Viņa rīcība neatbilda kairinājumam. Viņš izdarīja nepareizus secinājumus. Puiša psiholoģiskā uztvere ir deformēta, depresīva. Viņam raksturīgi visu zīmēt melnās krāsās,” saka Z.Grīnvalds. Viņš arī atzīst, ka cer uz objektīvu visu apstākļu izvērtējumu tiesā, jo noziegums, ko pastrādājis A.Voroņins, ir sevišķi smags un par to var sodīt ar cietumsodu līdz pat vairāk nekā desmit gadiem. Pēc Z.Grīnvalda domām, tiesai jāņem vērā afektīvais stāvoklis, kādā atradies jaunietis nozieguma pastrādāšanas brīdī.

Citu datumu laikraksti

  • Iesālītās cerības

    Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

  • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

    Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

  • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

    Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...