Ekspluatācijā nodod trauksmes sirēnas iekārtu

Uz Alūksnes administratīvās ēkas jumta atrodas trauksmes sirēnas iekārta, ko ceturtdien valsts komisija pieņēma ekspluatācijā.

Uz Alūksnes administratīvās ēkas jumta atrodas trauksmes sirēnas iekārta, ko ceturtdien valsts komisija pieņēma ekspluatācijā. Iekārta ir pārbaudīta, tāpēc komisija par tās darbības spēju pārliecinājās bez skaņas signāla ieslēgšanas.
Gada sākumā trauksmes sirēnu izmēģināja. Tagad ir sagatavoti pārbaužu rezultāti un visi nepieciešamie dokumenti, kas apliecina iekārtas gatavību darbam. Iedzīvotājus uztrauc, ka ne visur sirēna ir dzirdama.
Lai nodrošinātu dzirdamību, Alūksnē būtu vajadzīgas vairākas sirēnas. Pašlaik Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir pabeidzis pirmo etapu, uzstādot informatīvas sistēmas Latvijas lielākajās pilsētās un rajonu centros. Grūti prognozēt, kad trauksmes sirēna būs Apē, Viļakā un citās mazpilsētās.
Sirēnu sistēma paredzēta iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par iespējamām briesmām, drošības apdraudējumu dabas un katastrofu vai to draudu gadījumā: vētra, plūdi un citas stihiskas nelaimes. Sirēnu ierīkošanu finansē valsts.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...