Elektroenerģijas trūkums traucē mobilajiem sakariem

Stiprais vējš, kas plosījās brīvdienās, radījis elektroenerģijas padeves traucējumus un līdz ar to traucē arī sazināšanos pa mobilajiem sakariem.

Stiprais vējš, kas plosījās brīvdienās, radījis elektroenerģijas padeves traucējumus un līdz ar to traucē arī sazināšanos pa mobilajiem sakariem.
"Mobilie sakari ir atkarīgi no elektroenerģijas padeves. Tie elektrības ģeneratori, kas ir mūsu rīcībā, nespēj nodrošināt sakarus tur, kur šī padeve ir traucēta. Ikdienā šos ģeneratorus izmanto tikai tādos gadījumos, kad kāda bāzes stacija "iziet" no ierindas," laikrakstam stāsta SIA "Tele 2" preses sekretāre Evita Matisone.
Bāzes stacija, kad tai atvieno elektrību, vēl kādu laiku spēj darboties. "Tā darbojas tik ilgi, kamēr mūsu brigāde dodas uz to un konstatē, kas ir noticis. Ja konstatē lielus bojājumus, tad darbina elektrības ģeneratorus. Diemžēl šo ģeneratoru nav tik daudz, lai tie spētu nodrošināt visu 100 bāzes staciju darbību. Tos mēs esam izmantojuši lielākajās pilsētās, kur nav elektrības," uzsver E.Matisone.
Viņa apgalvo, ka diemžēl "Tele 2" sakarus Alūksnē atjaunos tikai šodien. "Šodien mūsu brigāde izbrauks uz Alūksni un pēcpusdienā sakari būs," norāda preses sekretāre. Viņa bilst, ka bāzes stacijām nav nekādu postījumu, jo tās ir stabilas. Ugālē vienai bāzes stacijai ir tehniski bojājumi, taču tā nav nopostīta.
Elektroenerģijas padeves traucējumu dēļ mobilie sakari ne visur bija pieejami arī SIA "Latvijas mobilais telefons" klientiem. "Tikmēr, kamēr nav elektrības, bāzes stacijas darbojas ar akumulatoru. Tad, kad tas vairs nespēj nodrošināt darbību, spēj darboties tās bāzes stacijas, kurām ir dīzeļģeneratori. Alūksnes pilsētā bāzes stacijā divi ģeneratori strādās tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams," stāsta SIA "LMT" preses sekretārs Dāvids Dane. Vakar ap pusdienlaiku bija zināms, ka LMT tīklam centrālajos punktos bojājumu nav, tātad nav arī zaudējumu.

Citu datumu laikraksti