Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektropreču savākšanas akcija tuvojas noslēgumam

Vēl tikai trīs nedēļas atlikušas līdz organizācijas „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA „Kuusakoski” rīkotās akcijas noslēgumam, kuras laikā visā Latvijā norisinās nolietoto elektropreču savākšana.

Vēl tikai trīs nedēļas atlikušas līdz organizācijas "Latvijas Zaļais punkts" sadarbībā ar SIA "Kuusakoski" rīkotās akcijas noslēgumam, kuras laikā visā Latvijā norisinās nolietoto elektropreču savākšana.
Akcija aizsākās šā gada jūnija sākumā, aicinot iedzīvotājus izmantot iespēju, lai par brīvu SIA "Kuusakoski" pieņemšanas punktos nodotu vecos televizorus, savu laiku nokalpojušos ledusskapjus, veļas mašīnas, gludekļus un fēnus, kā arī citas elektriskās un elektroniskās iekārtas.
Alūksnes rajonā SIA "Kuusakoski" pieņemšanas punkts atrodas Alsviķu pagasta teritorijā, kur tāpat kā visās citās uzņēmuma filiālēs elektropreču nodošana ir par brīvu un to var izdarīt katru darbdienu no pulksten 8.00 līdz 16.30.
Šā pieņemšanas punkta darbiniece Sanita Latika, atklāj, ka akcijas norises laikā nogādāts ne mazums nolietoto elektropreču. Pārsvarā tie esot vecie televizori, taču pa retam tiekot atvesti arī ledusskapji, magnetolas un citas sadzīvē izmantojamās elektropreces, kuru kopējā masa šobrīd jau pārsniegusi divpadsmit tonnas.
Jāpiebilst, ka visi, kas akcijas gaitā ir nodevuši kādu nolietoto elektropreci, piedalās reizi mēnesī rīkotā izlozē, kurā var laimēt 50 un 100 latu vērtas dāvanu kartes preču iegādei elektropreču veikalā.
Savukārt elektroniskās iekārtas tiks nogādātas uz uzņēmumiem, kur tās tiks izjauktas pa materiālu veidiem, no kuriem tika izgatavotas jaunas preces produkti, kā, piemēram, no plastmasas – siltumizolācijas materiāls, no kineskopiem – apdares flīzes un tamlīdzīgi.
Tiesa, S.Latika stāsta, ka, lai arī cilvēki ar filiāles sniegtajiem pakalpojumiem ir apmierināti, līdz ar akcijas noslēgumu pastāvēt beigs arī SIA "Kuusakoski" pieņemšanas punkts Alūksnes rajonā, līdz ar to turpmāk iedzīvotājiem būs jādodas uz tuvākajām uzņēmuma filiālēm kaimiņu rajonos.
Jāatgādina, ka saskaņā ar jaunajām likumdošanas prasībām elektropreces pēc sava kalpošanas laika beigām ir jānodod specializētos savākšanas punktos un tos nedrīkst izmest sadzīves atkritumu konteineros.
Kā informē akcijas organizatori, ir elektropreces, kas satur cilvēkam un dabai kaitīgas vielas, tāpēc kopš 2005.gada 13.augusta visas Latvijas tirgū novietotās elektropreces tiek marķētas ar īpašu simbolu – pārsvītrotu konteineru, kas norāda, ka konkrēto preci izmest kopā ar sadzīves atkritumiem nedrīkst.

Citu datumu laikraksti

 • Mīļie alūksnieši!

  Aizritējuši Alūksnes Pilsētas svētki, bet mūsu domas vēl kavējas tajos.Aizritējuši Alūksnes Pilsētas svētki, bet mūsu domas vēl kavējas tajos. Gan...

 • Svētkus apmeklē rekordliels skatītāju skaits

  Alūksnes pilsētas dome apkopojusi statistiku par pilsētas svētku norišu apmeklējumu un ar prieku atzīst, ka šogad bijis necerēti liels skatītāju...

 • Bērni iepazīst savu rajonu

  Pagājušajā nedēļā beidzās astoņas dienas ilgusī pilsētas bērniem domāta sporta un tūrisma nometne „Mēs, malēnieši, Malēnijā”. Bērni un viņu vecāki...

 • Gaides medības ir interesantākas

  Bejas mednieku biedrības priekšsēdētājs Arvīds Bērzkalns šajā sezonā nomedījis trīs stirnbukus un sagatavojis to ragus, kā arī lapsas un bebra...

 • Receptes

  Zivju salāti ar tomātiem vai āboliem 400 g — 500 g ceptas vai vārītas zivs filejas, 200 g tomātu, 50 g sīpolu, sāls, 100 g skāba krējuma, 50 g...

 • Sāksies pīļu medību sezona

  Šajā sestdienā, 11.augustā, pulksten 16.00 sāksies pīļu medību sezona, kas ilgs līdz 15.novembrim.Šajā sestdienā, 11.augustā, pulksten 16.00 sāksies...