“Esmu tāds kā citi...”

Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? - Tā vienkārši sanāca.

Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši.
- Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri?
- Tā vienkārši sanāca. Es mācījos Bejas pamatskolas 9.klasē. Viss man bija apnicis, līdz nejauši uzzināju, ka mans skolasbiedrs, kas ir gadu vecāks par mani, jau otro reizi brauca stāties 34.arodvidusskolā, un es aizbraucu viņam līdzi. Ar pirmo reizi tiku iekšā. Tas man bija pārsteigums.
- Kāda bija vecāku reakcija?
- Viņiem nepatika šī ideja, bet, neskatoties uz to, viņi mani atbalstīja.
- Kāds bija sākums skolā?
- Sākumā man nepatika, jo nevarēju saprast, ko īsti nozīmē mācīties par frizieri. Varbūt arī būtu izstājies, bet vecāki mani bija mācījuši: "Ja esi kaut ko iesācis, tad tas ir jāpabeidz līdz galam." Tur nomācījos visus trīs gadus.
- Kā tu sāki strādāt Alūksnes frizētavā?
- Mācoties Rīgā, izgāju praksi Alūksnē, man te iepatikās, un pēc prakses sāku strādāt Alūksnes frizētavā.
- Kādas ir tavas attiecības ar kolēģiem?
- Mēs esam no dažādām paaudzēm, bet es cenšos ņemt vērā to, ka manas kolēģes ir ar lielāku pieredzi. Tomēr, ja uzskatu, ka man ir taisnība, cenšos nepiekāpties. Man ir mazāka darba pieredze, tik un tā mēs cenšamies sadzīvot.
- Kā tev ienāca prātā sarīkot šovu "NIKITA M"?
- Tas bija sapnis - sarīkot šādu pasākumu. Man bija pilnīgi vienalga, vai tas notiktu Rīgas Nacionālajā operā vai arī Alūksnes sporta skolas angārā. Es šo šovu rīkoju vairāk sev, lai apliecinātu savas spējas, lai izstrādātu un pilnveidotu to, ko ikdienas darbā nevar. Es esmu apmierināts!
- Kādas ir atsauksmes?
- Atsauksmes ir daudz un dažādas. Man patīk, ka runā par šovu. Sevišķu vērību pievēršu objektīvai kritikai un cenšos to ņemt vērā.
- Daudzi bija vīlušies, ka vēlāk nebija diskotēkas. Kāpēc tā?
- Afišās bija skaidri uzrakstīts, ka būs šovs un tad spēlēs "Tranzīts". Ja būtu arī diskotēka, ieeja būtu pieci, seši lati. Un tādu summu varētu atļauties maksāt tikai nedaudzi. Turklāt es nedevu iespēju jauniešiem piedzerties, nevaru ciest iereibušus jauniešus.
- Ko tu dari brīvajā laikā?
- Es mācos augstskolā, sēžu pie datora, pildu mājas darbus. Patīk pastaigāties. Kad uznāk iedvesma, gatavoju ēst. Uz diskotēkām eju reti, neesmu aktīvās atpūtas piekritējs. Bieži vien vienkārši sēžu mājās un klausos labu mūziku.
- Kādas ir tavas attiecības ar vecākiem?
- Es mīlu savus vecākus. Manējie dzīvo piepilsētā, es apciemoju viņus diezgan bieži. Aizbraucu pusdienās, jo mammas ēdiens - tā ir bauda.
- Tev ir kāds mājdzīvnieks?
- Jā, kaķene Nikita, bet viņa dzīvo pie vecākiem, jo manis bieži nav mājās. Viņu man uzdāvināja kolēģi - frizieri, ar kuriem kopā mācījos. Nikita ir pirmais mājdzīvnieks manā mūžā. Mēs ar viņu esam līdzīgi raksturos - impulsīvi, kad kaut kas nepatīk, izlaižam nagus, bet tā diezgan jauki.
- Pastāsti par saviem draugiem.
- Ir draugi, bet ne tuvi. Man arī nav laika draudzēties. Esmu vīlies cilvēkos, kuriem esmu uzticējies. Labāk, lai ir viens labs draugs, tāds kas neteiks: "Es taču teicu!".
- Vai tev patīk mazi bērni?
- Man nav pretenziju pret bērniem, bet ne darbā. Darbā esmu kustīgs, un šie mazie cilvēciņi fiziski traucē. Nākotnē gribu bērnus.
- Tevi nemulsina tas, ka ikdienā tev apkārt ir daudz sieviešu?
- Esmu pieradis pie sieviešu sabiedrības. Mans darbs ir palīdzēt viņām pilnveidoties. Un parādiet tādu vīrieti, kuram nepatīk sieviešu kompānija.
- Ko tu ieteiktu, novēlētu citiem jauniešiem?
- Izmantot visas iespējas, ko dod dzīve, nevajag ne no kā atteikties. Kas neriskē, nedzer šampanieti!

Citu datumu laikraksti

 • Pabeidz anekdotes!

  Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes?Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes? Piemēram, šādi: "Viens suņa īpašnieks stāsta...

 • Mana māja – mana pils

  Gadījums no dzīves. Kādā jaukā sestdienas pēcpusdienā, kad man bija brīva diena, varēju mierīgi baudīt tēju un vērot labu filmu, pie durvīm...

 • Visi nevar būt mūsējie

  Vieniem viņš patīk, citos izraisa atklātu nepatiku. Klausoties mūziķa izpildītās dziesmas, top skaidrs, ka repera Ģirta Rozentāla jeb Ozola dzimtais...

 • Atbildam lasītājam

  Kādos veikalos un ar kādām kartēm Alūksnē var norēķināties?Kādos veikalos un ar kādām kartēm Alūksnē var norēķināties? Skaidro "Baltijas Tranzīta...

 • Afiša

  14.februārī no pulksten 19.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" muzicē saksofonists Arnis Grāps.14.februārī no pulksten 19.00 Alūksnē atpūtas klubā...

 • Konditorejas izstrādājumus visvairāk pērk svētkos

  Iespējams, arī jūs Valentīndienā meklējat nelielu sirdsveida kūciņu, lai kaut simboliski to pasniegtu kādam sev dārgam cilvēkam.Iespējams, arī jūs...