Ezermalā veido lauku tūrisma un atpūtas centru

SIA “Jaunsētas Tūrisms” realizē projektu, kas paredz Alūksnes ezera krastā izveidot plašu atpūtas kompleksu ar viesu namu, sporta un rotaļlaukumiem, pirti, kempingu un viesnīcu.

SIA "Jaunsētas Tūrisms" realizē projektu, kas paredz Alūksnes ezera krastā izveidot plašu atpūtas kompleksu ar viesu namu, sporta un rotaļlaukumiem, pirti, kempingu un viesnīcu. Tā mērķis ir sakopt vidi, kā arī radīt atpūtas iespējas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
Projekts "Lauku tūrisma un atpūtas centrs - viesu nams "Jaunsētas Tūrisms"" guvis Eiropas struktūrfondu finansiālu atbalstu. Tiesa, līdzekļus projekta pirmajai kārtai varēs saņemt tikai rudenī, kad būs uzcelts viesu nams, ierīkots dīķis un labiekārtota apkārtne. "Doma par atpūtas kompleksu pie ezera radās, trīs gadus strādājot un dzīvojot Rīgā. Man ir daudz draugu, kolēģu un paziņu, kas brīvdienās vēlētos apmeklēt Alūksni un atpūsties skaistā vietā. Pašlaik tādu iespēju ir diezgan daudz, tomēr vēl nepietiekami," stāsta SIA "Jaunsētas Tūrsims" īpašnieks Druvis Tomsons.
Kompleksā paredzēts viss, kas nepieciešams atpūtas servisā. Nevajadzēs meklēt naktsmītnes, peldvietu vai aktīvas atpūtas iespējas katru citā vietā. Ezera krastā SIA "Jaunsētas Tūrisms" nomā vairāk nekā 20 hektārus zemes. Tur bija gandrīz tikai krūmi un brikšņi, gadiem krājušies atkritumi. Tagad krūmi ir izcirsti, atkritumi aizvākti, purvainas lāmas vietā raks dīķi pirts vajadzībām. Turpinās zemes planēšanu, lai ierīkotu sporta un treileru laukumu, kā arī telšu vietas, sakops pludmali. Guļbūves ēkā būs banketa zāle, virtuve, kamīntelpa, pirts, labierīcības pirmajā stāvā un piecas istabas nakšņošanai otrajā stāvā. Viesu istabām būs lodžijas, no tām pavērsies skats uz ezeru. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA "Valdis", kas guļbūves tapšanā piesaistīja speciālistus no Rēzeknes. "Cenu aptaujā vislabākais bija SIA "Valdis" piedāvājums. Patīkami, ka uzvar vietējais uzņēmums," atzīst D.Tomsons.
Šogad projektam investēs vairāk nekā 300 000 latu. Tas ir Eiropas struktūrfonda un firmas kopējais ieguldījums projekta pirmajai kārtai. Rudenī būs vajadzīgi cilvēki darbam viesu namā. Projektā paredzēts, ka atpūtas centrā būs astoņas jaunas darba vietas. Pirms līdzekļu piešķiršanas Eiropas komisija vērtēs, kā izpildīti līguma nosacījumi. Darbu apjoms ir liels, pašlaik veikta apmēram puse, katru dienu strādā vismaz divdesmit cilvēki. Nākamgad projektu turpinās, bet atpūtas kompleksa veidošana ar to nebeigsies. Tik lielā teritorijā pie ezera ir visas iespējas attīstībai. Ja būs pieprasījums, ierīkos vēl sporta laukumus, lai organizācijas un uzņēmumi varētu rīkot, piemēram, sporta svētkus. SIA "Jaunsētas Tūrisms" cels tualetes un dušas. Noslēgts līgums par viesnīcas būvniecību, bet tās būvdarbi pārcelti uz projekta otro kārtu.

Citu datumu laikraksti