Festivālā apliecina mākslinieciskas spējas

Alūksnes rajona sabiedriskās organizācijas “Saulstariņi” bērni un vecāki piedalījās IV starptautiskajā mākslinieciskās pašdarbības festivālā “Solis” cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Alūksnes rajona sabiedriskās organizācijas "Saulstariņi" bērni un vecāki piedalījās IV starptautiskajā mākslinieciskās pašdarbības festivālā "Solis" cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. To organizēja Rīgas pilsētas "Rūpju bērns".
"Festivāls ir svētki bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Tajā viņi rāda, ko ir apguvuši. Izzinot situāciju un gūstot pieredzi no citām valstīm, nostiprinās atziņa, cik svarīga nozīme cilvēku ar invaliditāti dzīvē ir mākslai jebkurās tās izpausmes formās. Lai gan ikdiena ir smaga un problēmu pārpilna, viņi ir lieliski mākslinieki un gaiši cilvēki," akcentē "Saulstariņu" vadītāja Māra Podkalne.
Latvijas Dailes teātra foajē bija skatāma gandrīz 500 dalībnieku zīmējumu un lietišķās mākslas darbu izstāde "Atspulgs". Festivāla dalībnieki bija no 37 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Norvēģijas un Islandes kolektīviem. Planšetēs varēja iepazīties ar organizāciju kolektīvu darbību. Alūksniešu muzikālais uzvedums "No mīlestības ziedi plaukst" ir balstīts uz Dzintras Mendziņas izstrādāto metodi muzikālās dzirdes un kustību attīstīšanai. Metodes pamatā ir Tibetas žestu un skaņu sistēma.
"Ar šīs sistēmas vingrinājumiem var novērst runas defektus dažu mēnešu laikā. Tā ir arī ārstnieciska, jo, atbrīvojot cilvēka balsi un ļaujot brīvi izpausties, vienlaikus iespējams atbrīvot no sasprindzinājuma un stresa. Muzikālā uzveduma pamatuzdevums bija mācību procesu padarīt interesantāku, kā arī dot iespēju integrēties sabiedrībā," stāsta uzveduma idejas autore Māra Podkalne. Viņa atzīst, ka festivālā bērni spēja sevi apliecināt, tāpēc uzvedums bija skaists un aizkustinošs. Turklāt uzstāties uz Dailes teātra skatuves - tā ir liela atbildība un pārdzīvojums.
"Saulstariņi" savu simpātiju balvu - Danas Orlovas zīmējumu - dāvināja Līvānu "Baltās mājas" dalībniekiem, kas izrādīja Astridas Lindgrēnes "Emīla nedarbus". Dzegužkalna estrādē viņi iesaistījās radošo darbnīcu aktivitātēs un klausījās koncertu. Sevišķi sajūsmināja festivāla noslēgums Latviešu biedrības namā. Katrs kolektīvs saņēma festivāla piemiņas balvu. Dalībniekiem bija balle un zviedru galds. Dejoja bērni un pieaugušie. Uz ekrāna varēja skatīties festivāla norisi videofilmā.
"Redzējām savu uzstāšanos un bijām apmierināti, kā izskatījāmies," atzīst M.Podkalne. Atzinību pelnījusi mūzikas autore Olīvija Jēģere, režisore Ieva Malteniece, kā arī bērnu māmiņas Ilona Miezīte, Ilga Kozlova, Izolde Raiļana un Gunta Lazdekalne. Muzikālo uzvedumu varēs redzēt arī Alūksnes rajona skatītāji. Par izrādi ir izveidots buklets. Tas tapis ar Pasaules Bankas/ANO Attīstības programmas Latvijā, SIA "San", SIA "Elīza", arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi" un Alūksnes tautas nama atbalstu.

Citu datumu laikraksti

  • Piedāvā skābekļa kosmētiku

    Alūksnē izveidots firmas “Faberlic” kosmētikas prezentācijas birojs, kur var iepazīt tās ražojumus: krēmus, šampūnus, matu kondicionierus, lūpu...

  • Smejoties mēs sarunājamies ar debesīm

    Tā teicis Ramons Gomess de la Sema, spāņu rakstnieks. Tomēr kāpēc tik maz cilvēki smejas un priecājas? Vai jūtas neērti, ka apkārt ir tik daudz bēdu?...

  • Pratusi radīt saules gaismu mākslas darbos

    Nu jau gandrīz trīs gadu desmitus Latvijā pazīstamā grafiķe Dzidra Ezergaile par savām mājām sauc “Sniedzes” Alsviķu pagastā.Nu jau gandrīz trīs gadu...