Festivālam pieteikušies 80 dziedātāji

Vasara ir klāt, un neizbēgama vasaras atpūtas un prieku sastāvdaļa ir krietnās mūzikas festivāls “Dziesma manai paaudzei!”.

Vasara ir klāt, un neizbēgama vasaras atpūtas un prieku sastāvdaļa ir krietnās mūzikas festivāls "Dziesma manai paaudzei!". Jau vienpadsmito gadu pasākuma veidotāji dodas tūrē. Šogad tiks piestāts desmit Latvijas vietās, 29.jūlijā arī Alūksnē.
Alūksnes tautas nama metodiķe Dace Bukša atklāj, ka šogad aktivitāte esot uz pusi mazāka. Pagājušajā gadā gribētāju dziedāt bijis tuvu simtam, bet šogad pieteikušies tikai 80 cilvēki.
"53 dalībnieki ir vecuma grupā no 7 līdz 20 gadiem. Grupā, kas ir jaunāki par 7 gadiem, nav pieteicies neviens," stāsta D.Bukša. Viņa arī atzīst, ka konkursā piedalās 58 gadus vecu sieviešu duets. Šīs ir vecākās dalībnieces Alūksnes konkursā. Dalībnieki tiks sadalīti četrās vecuma grupās.
"Atlase notiks tikai jauniešu vecuma grupā, pārējais dalībnieku skaits ir pieņemams. Katrā vecuma grupā drīkst būt 15 dalībnieki, mazo grupā - 5 dalībnieki. Mazo grupa ir brīva, tāpēc tiks izlozēti vēl 5 cilvēki, tātad kopā būs 50 dalībnieki," stāsta D.Bukša.
Viņa arī atzīst, ka šogad maz tiek pirktas pasākuma biļetes iepriekšpārdošanā. "Iespējams, tas skaidrojams ar, manuprāt, neizdevušos afišu, jo tajā nav norādītas biļešu cenas," atklāj Alūksnes tautas nama metodiķe. Festivāla "Dziesma manai paaudzei!" mēģinājums notiks 28.jūlijā Alūksnes tautas namā.
Pagājuša gada Alūksnes konkursa "Dziesma manai paaudzei!" uzvarētāja Kristīna Zaharova atzīst, ka arī šogad sirdspriekam gribētu piedalīties konkursā, bet vieta vairs neesot svarīga. "Toreiz, kad vinnēju, sajūtas bija neaprakstāmas, jo tas bija mērķis, uz kuru biju tiekusies, bet tajā pašā laikā to uzskatīju par nesasniedzamu," atklāj Kristīna. Konkursā viņa piedalās jau kopš bērnudārza vecuma, šis varētu būt jau devītais gads.
Meitene arī atzīst, ka dziedāšana nav viņas darbs, tas ir vairāk kā hobijs. "Man patīk valodas, žurnālista darbs. To tad es arī gribētu sev par pamatdarbu," stāsta viņa.
Pārējiem konkursa dalībniekiem Kristīna iesaka neuztraukties un uzticēties grupai, kas spēlē, jo viņi vienmēr palīdz, ja kaut kas neizdodas. "Jādzied tā, lai skatītājiem prieks acīs, par to kā tu dziedi," uzsver viņa.
Atlikušajā vasaras daļā Kristīna iecerējusi uzstāties Alūksnes Pilsētas svētkos un starptautiskajā mūzikas festivālā "Dzintara Zvaigzne".

Citu datumu laikraksti