Finišē kalnu velosipēdisti

Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu velosipēdisti. Šo posmu organizēja riteņbraukšanas klubs “Velo” Gunta Kozilāna vadībā.

Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu velosipēdisti. Šo posmu organizēja riteņbraukšanas klubs “Velo” Gunta Kozilāna vadībā.
Alūksniešiem, Zeltiņu, Ilzenes, Apes, Ziemeru un Jaunlaicenes sportistiem jau tradicionāli nopietnu konkurenci sagādā ciemiņi. Kaimiņrajonus pārstāvēja Lejasciema, Smiltenes, Balvu, Madonas un Cesvaines velosipēdisti, bet netrūka arī tālāku viesu, kas ceļu šurp mērojuši no Valmieras, Cēsīm, Rīgas un Ogres.
Organizatori trases tiesneša Jāņa Velpa vadībā ar sponsoru (SIA “4 plus”,
SIA MCD un SIA “Verners un draugi”) atbalstu bija izveidojuši pietiekami grūtu un interesantu velotrasi triju kilometru garumā.
Visjaunākie dalībnieki veica vienu apli, sievietes un jaunieši - četrus, tautas klase - piecus, bet meistarīgākie - sporta klases dalībnieki - riņķoja septiņus apļus.
No vērtējuma “Forša trase!” līdz pat “Ārprāts!” svārstījās distanci beigušo sportistu atsauksmes. “Ļoti tehniska trase, te ir jātrenējas un jāmāk braukt,” atzina Jānis Baltaisbrencis, kurš uzvaru tautas klasē jau bija nodrošinājis, tādēļ cīnījās nopietnākajā konkurencē. Trasi par interesantu atzina arī Raimonds Kleinbergs (komanda LOOK), kurš teica, ka brauktu uz alūksniešu rīkotajām sacensībām arī tad, ja tā atrastos vēl tālāk no Rīgas. “Patīkami pārsteidz salīdzinoši zemā dalības maksa,” teica Raimonds. Braucienu beigušos sportistus pacienāja ar pīrādziņiem un siltu tēju.
Pirmie finišēja 11 bērni vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem. Visi veiksmīgi izbrauca kalnaino trasi, starp viņiem arī viena meitene - alūksniete Santa Dambe - un šīsdienas jubilārs Rolands Zarītis.
Uzvarēja lejasciemietis Matīss Gabdulļins, kurš distanci veica 11 minūtēs un 41 sekundē. Aiz viņa finišēja Alūksnes jaunie sportisti Andris Vosekalns un Kristers Kovgers. Neviltots prieks par bērnu uzņēmību bija vērojams vecāku sejās, no viņiem dažs labs bija pat vairāk uztraucies un noskrējies gar trasi nekā viņa lolojums uz velosipēda.
14 jaunieši veica 12 kilometrus, veiksmīgākais izrādījās Ingus Eislers no Smiltenes. Viņa uzrādītais rezultāts 0:36:50. Par divām minūtēm no uzvarētāja atpalika valmierietis Jānis Rubiks, bet Andrejs Rastorgujevs (Alūksne) uzrādīja trešo labāko laiku. Labi veicās arī Andreja komandas biedram Viktoram Vosekalnam, kurš apsteidza Rihardu Skrastiņu un ierindojās piektajā vietā.
Sieviešu konkurencē uz starta stājās tikai trīs daiļā dzimuma pārstāves. Pirmā ar rezultātu 0:43:04 finišu sasniedza Alūksnes biatloniste Baiba Šteinerte. “Velobraukšana man sākās ar kluba “Velo” rīkotajiem velokrosiem, bet vislabāk man patīk abu sporta veidu apvienojums - velobiatlons,” atzīst Baiba. Par minūti atpaliekot no viņas, otro vietu izcīnīja valmieriete Dace Fūrmane, bet rīdziniece Ieva Runte bija trešā.
Piedalās daudz sportistu
Tautas klasē bija viskuplākais dalībnieku skaits, te spēkiem mērojās 21 sportists. 18 no viņiem finišēja, bet trasē gadījās gan kritieni, gan tehniskas kļūmes. Šoreiz triumfēja ciemiņi. Par uzvarētāju, veicot distanci 44 minūtēs un 47 sekundēs, kļuva Gatis Melngalvis (Valmiera), aiz viņa smiltenietis Agnis Apse, bet trijnieku noslēdza Gata komandas biedrs Arnis Cīrulis. No Alūksnes rajona sportistiem ilzenietis Juris Priževoits bija piektais aiz rīdzinieka Mārtiņa Ulāna, bet Gunārs Rozenbergs finišēja astotais.Viens no jaunākajiem šīs grupas sportistiem - zeltinietis Ivo Cauka -ieņēma 13.vietu. Savukārt alūksnietis, šīsdienas jubilārs Juris Priednieks bija to 20 dalībnieku vidū, kas pievienojās čempionāta sacensībām šajā posmā.
Spēcīgāko sešniekā - pieci alūksnieši
Abi veiklākie sporta klases braucēji veica trasi ātrāk par stundu. Piepildījās līdzjutēju prognozes, ka uzvaru izcīnīs Edgars Krūmiņš (Alūksne/Ziemeri). Viņš pirmo vietu un 1000 punktus nopelnīja, 21 kilometru veicot 57 minūtēs un 56 sekundēs. “Jau pirmajā aplī atrāvos no sekotājiem, kaut gan startā biju tikai desmitais,” saka pieredzējušais sportists. Gandrīz divas minūtes no viņa atpalika otrās vietas ieguvējs, alūksnietis Agnis Matisāns, bet zeltinieša Oskara Podziņa uzrādītais laiks bija 1:01:51. Vēl pēc minūtes finišēja alūksnietis Ivars Lazdiņš, bet aiz rīdzinieka Aigara Krasta labāko sportistu sešnieku noslēdza Viesturs Kazainis (Ilzene).
Balvas - meistarīgākajiem
Ar diplomiem un IU “Dzīpars” dāvātajiem keramikas traukiem apbalvoja sacensību uzvarētājus. Toties čempionāta kopvērtējuma uzvarētāji saņēma ne tikai diplomus, bet arī kausus. Sporta klasē, kurā šogad pavisam piedalījušies 44 velobraucēji, triumfēja Alūksnes rajona sportisti: Edgars Krūmiņš (viņam triju labāko posmu summa ir 2975 punkti), Oskars Podziņš un Viesturs Kazainis. Motoklubu “Ape” pārstāvēja Mairis un Raivis Levani, izcīnot 17. un 18. vietu.
Tautas klasē no 50 startējušajiem pārliecinošu pirmo vietu ar 2975 punktiem izcīnīja Jānis Baltaisbrencis (Ape/”Hawaii Express”),otrais - Mārtiņš Ulāns (Rīga), bet trešā vieta valmierietim Arnim Cīrulim. Tālākajās vietās - Juris Priževoits, Vitālijs Deksnis (Lizums), Guntārs Rozenbergs.
Jauniešu grupā no 40 dalībniekiem veiksmīgākais kopvērtējumā izrādījās rīdzinieks Rihards Skrastiņš (2885 punkti). Ilzenietim Arturam Pušpuram otrā, rīdziniekam Kristapam Stibem trešā vieta. Pavisam nedaudz līdz trijniekam pietrūka apenietim Gintam Lakstīgalam. Aiz Ginta sekoja komandas biedri Salvis Vītoliņš un Vilnis Leitis, jaunlaicenietis Edijs Ratseps.
Sieviešu grupā arī sezonas kopvērtējumā uzvarētāju secība tāda pati kā šajās sacensībās: Baiba Šteinerte (3000 punkti), Dace Fūrmane un Ieva Runte.
Šogad arī jaunākās grupas dalībnieki priecājās, ka ir iespēja cīnīties par vietām kopvērtējumā. Matīss Gabdulļins uzvarēja ar 3000 punktiem, otrajā vietā Kristers Kovgers, bet trešajā - apenietis Guntis Lakstīgala.
Prieks par dalībniekiem un līdzjutējiem
Sacensības notika pie pilsētas, tāpēc netrūka arī līdzjutēju. Viņi varēja sekot līdzi sacensību norisei trasē vai no Saules tilta, kā arī sildīties pie organizatoru sakurtajiem ugunskuriem. Mazākie ripinājās pa zālaino pilskalna nogāzi. “Cenšos noskatīties visas sacensības, jo pati kādreiz ilgus gadus strādāju par fizkultūras skolotāju. Arī šorīt treniņa dēļ braucu ar velosipēdu,” stāsta Gaida Gožēvica - “Optimistu” kluba vadītāja Alūksnē.
Līdzjutēji varēja mēroties spēkiem vienreizējās sacensībās - balonu spridzināšanas čempionātā. Ar velopumpja palīdzību uzspridzināt balonu visātrāk izdevās Lienei un Mārim, kuri par to nopelnīja balvu - grāmatu par Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm.
Ar mazā Dāvja palīdzību notika loterija, kuras laimīgie dalībnieki ieguva noderīgus lukturīšus.
Par sacensību rezultātiem un to apstrādi rūpējās tiesnešu brigāde galvenās sekretāres Dzintras Andrejevas vadībā.
“Sezona bija laba, varam to vērtēt pozitīvi,” jau otro gadu čempionātu vērtē sporta apvienības “Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris, sakot paldies visiem 176 dalībniekiem, kas šogad atraduši ceļu uz kalnu velosipēdistu sacensībām. Viņam piekrīt arī Mairis Levans, uzsverot, ka veiksmīgi izvēlēta šo sacensību vieta. “Ir labi, ka alūksnieši redz, kā notiek velosacensības. Ceram, ka nākamsezon dalībnieku skaits būs vēl kuplāks. Aicinu bērnu vecākus atbalstīt jaunās paaudzes vēlēšanos piedalīties velosacensībās, jo tas ir veselīgs un arī ekoloģiski nekaitīgs sporta veids,” saka Mairis Levans.
Lielāks atbalsts velosportam būtu vēlams arī no skolu sporta skolotāju puses.

Citu datumu laikraksti