Formas tērpi palīdz novērst materiālo nevienlīdzību

Apes vidusskolā jau trešo gadu pirmo triju klašu audzēkņiem ir formas tērpi.

Apes vidusskolā jau trešo gadu pirmo triju klašu audzēkņiem ir formas tērpi.
Formas tērpus pēdējā mācību gadā vēlas ieviest arī divpadsmitās klases skolēni. Ideja par formas tērpu ieviešanu radusies skolotājai Aldai Liepiņai.
"Šādas idejas īstenošanai gatavojos jau sen, tikai nevarēju saņemties pateikt, ka tā ir vajadzīga. Tad, kad es aprunājos ar citiem, saņēmu apstiprinājumu," stāsta Apes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā, 3.klases audzinātāja Alda Liepiņa.
A.Liepiņa pirms idejas īstenošanas aizgājusi uz vecāku sapulci pirmsskolas izglītības iestādes grupā, kuras audzēkņi nākamgad kļuva par viņas audzināmo klasi. "Protams, bija daži vecāki, kas iebilda, sakot, ka tas būs kā padomju laikos - visi staigās vienādās drēbēs. Es stingri paliku pie savas nostājas un skaidroju, kāpēc tas ir vajadzīgs," apgalvo A.Liepiņa.
Viņa uzskata, ka formas tērps ir vajadzīgs, lai skolēnam būtu drēbes, ko nēsāt tikai skolā. "Pieredze liecina, ka skolēni tradicionāli atbild, ka uz pasākumiem viņiem nav ko vilkt mugurā, jo drēbes ir novalkātas ikdienā," saka A.Liepiņa. Formas tērps disciplinē skolēnus, pieradina pie kārtības. Daļai, protams, tas nepatīk tāpēc, ka gribas izrādīt savu garderobi. "Formās visi bērni ir vienādi, jo materiālie apstākļi ģimenēs ir dažādi," spriež skolotāja. Katrai klasei ir atšķirīgas krāsas forma - ķiršsarkana, zaļa un zila.
Sākotnēji formas tērpi iegādāti Apē, tie bija Lietuvā ražoti. Tagad tos speciāli šuj. "Tā ir vecāku kompetence - vienoties, kā un kādu apģērbu šūt," apgalvo A.Liepiņa. Meitenēm formas tērpa komplektā ir sarafāns, zem tā katra nēsā laika apstākļiem atbilstošu blūzi vai džemperi. Zēniem ir tumšas bikses un veste. Svētkos bērni zem formas tērpa velk baltu blūzi.
"Kad 1.septembrī visi nāca uz skolu formas tērpos, bija patīkams pārsteigums," saka viņa.

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...