Fotoservisa centrs svin desmit gadu jubileju

Alūksnieša Jāņa Podnieka “Fotoservisa centrs” ceturtdien svinēja 10 gadu jubileju. Svētku dienā Fotoservisa centra darbinieki mielojās ar īpašu jubilejas torti un no centra īpašnieka dāvanā saņēma ziedus.

Alūksnieša Jāņa Podnieka "Fotoservisa centrs" ceturtdien svinēja 10 gadu jubileju. Svētku dienā Fotoservisa centra darbinieki mielojās ar īpašu jubilejas torti un no centra īpašnieka dāvanā saņēma ziedus.
Pats J.Podnieks atzīst, ka pirmie 10 gadi biznesā ir pagājuši ātri. Sākumā viņš nebija domājis nopietni pievērsties fotobiznesam, vien iesaistīt draugu Valdi Pauliņu sabiedriskajā dzīvē. "Sākām abi braukāt pa rajona pagastiem un fotografēt. Fotografēšana manam draugam tomēr bija vaļasprieks un viņš izvēlējās citu darbu, bet es nolēmu, ka nedrīkstu iesākto pamest novārtā," atminas J.Podnieks.
Sākumā viņš brauca kopēt fotogrāfijas uz Rīgu. Pēc gadījuma, kad Rīgā izgatavoja nekvalitatīvas fotogrāfijas, viņš bija spiests pats kredītā iegādāties fotogrāfiju kopējamo aparātu. J.Podnieks bija pirmais, kam tolaik lauku rajonos bija šāda iekārta. "Pašlaik attīstās digitālā fotogrāfija. Esmu dilemmas priekšā - iegādāties vai ne digitālo fotogrāfiju iekārtu. Lētākā, bet jauna iekārta maksā 60 000 latu. Daudzi fotogrāfijas noglabā datorā, veidojot fotoalbumu. Viņiem nav vajadzīgs tradicionālais fotogrāfiju albums," vērtē J.Podnieks.
Fotobiznesu J.Podnieks ir izvērsis trijos rajonos - Alūksnē, Gulbenē un Balvos. Uzņēmumā kopā ir nodarbināti 11 cilvēki - divi Balvos, divi Gulbenē un septiņi Alūksnē. Viņš atklāj, ka ir iecere biznesu pārveidot citādāk. "Pašlaik uz Alūksnes rajona skolām brauc Rīgas firmas, kas piedāvā fotografēt klašu kolektīvus un arī fotografēties individuāli. Turklāt viņu pakalpojumu cenas nav zemas, kvalitātes pietrūkst un attieksme ir uzbāzīga. Man ir iecere doties uz izglītības iestādēm Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonā, uzņemt fotogrāfijas dokumentiem un fotografēt atsevišķus kolektīvus, kas to vēlas," atzīst J.Podnieks.
Agrāk J.Podnieks fotocentrā deva prakses vietas jauniešiem, kas mācījušies fotoskolā. "Secināju, ka no jauniešu puses tam nav atdeves, tādēļ tagad to vairs nedaru. Savulaik vēlējos organizēt fotokonkursus, bet aicinājumam atsaucās tikai trīs cilvēki, kas vēlējās uzlabot zināšanas fotografēšanas mākā. Es būtu priecīgs, ja centrā vērstos vismaz pāris jauniešu, kas patiesi vēlētos padziļināt zināšanas fotografēšanā. Ar prieku palīdzētu viņiem," saka J.Podnieks.
Viņam ir iecere organizēt fotokonkursu Alūksnes rajona skolu jauniešiem. "No katras skolas vienam rekomendētam jaunietim, kam patīk fotografēt, es iedotu fotofilmu un fotoaparātu. Tiktu izvēlēta konkrēta tēma, bet pēc tam fotogrāfijas izvērtētu," atklāj J.Podnieks.
J.Podnieks vērtē, ka agrāk cilvēki vairāk naudas atvēlēja fotogrāfiju veidošanai.
"Ir patīkami strādāt ar pastāvīgu, nevis "klejojošu" klientu, kas nemitīgi ir ar kaut ko neapmierināts. Skumji, ka mūsdienās ir palicis maz albumu, kuros atrodamas nopietnas fotogrāfijas, vien bildes no dažādām svinībām. Reizēm ir pat tā, ka nāves gadījumā radiniekiem nav mirušā fotogrāfijas, ko ievietot bēru lapiņā. Patīkami, ka ir ģimenes, kas regulāri nāk fotografēties uz salonu un iemūžina ģimeniskas bildes vēsturei," stāsta J.Podnieks.
Viņš neslēpj, ka gribējis atteikties no fotobiznesa un pievērsties savai sirdslietai - grāmatu izdošanai. "Kopā ar Pēteri Apini esam izdevuši trīs grāmatas, kurās es piedalos kā fotogrāfiju autors. Esmu saņēmis uzaicinājumu strādāt pie viņa par fotogrāfu visā Latvijā," saka J.Podnieks.

Citu datumu laikraksti

 • Aicinām sūtīt priekšlikumus!

  Aicinām uz diskusiju par Zemkopības ministrijas izstrādātajiem noteikumiem par mājas (istabas) dzīvnieku labturību un dzīvnieka īpašnieka tiesībām un...

 • Zemnieki turpina labības pļauju

  Pagaidām: par graudu ražu nesūdzas. Mālupes pagasta zemnieku saimniecībā “Dzirnavu 8” līdz otrdienas pēcpusdienai bija nopļauta apmēram ceturtā daļa...

 • Skolām dāvina jaunāko informāciju par ES

  Visas Alūksnes rajona vidusskolas saņems jaunākos informatīvos materiālus par Eiropas Savienību un pilsoniskas sabiedrības veidošanu Latvijā.Visas...

 • Kā izvairīties no viltotām latu monētām?

  Kā izvairīties no viltotām latu monētām? Lai cik labi aizsargāta un droša ir kādas valsts, arī Latvijas, nauda, noziedznieki to mēģina viltot.Kā...

 • Cels sporta kompleksu

  Alūksnes pilsētas domes deputāti nolēma atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota lūgumu par zemes gabala piešķiršanu...

 • Bērnus rosina zīmēt

  Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 2004. gada Eiropas Kultūras mantojuma dienās “100 apdraudētākie kultūras pieminekļi” izsludina...