Frīstails ir ekstrēms sporta veids, kas nav garlaicīgs

Alūksnietis Roberts Zvejnieks frīstaila sacensībās Siguldā un Tukumā šosezon ir izcīnījis 2.vietu.

Alūksnietis Roberts Zvejnieks frīstaila sacensībās Siguldā un Tukumā šosezon ir izcīnījis 2.vietu.
Šis ekstrēmais sporta veids, kura būtība ir triku veidošana, atrodoties lēcienā ar speciālām slēpēm, ir viņa vaļasprieks jau ilgāku laiku. Roberta meistartriks ir divi apgriezieni ap savu asi lēciena laikā.
Šajā sezonā Roberts ir piedalījies vairākās sacensībās, bet 2.vieta ir augstākais sasniegums. Roberts atzīst - ja labi pacenstos, varētu izcīnīt arī pirmo vietu, bet ir grūti sacensties ar visspēcīgāko konkurentu frīstailā, siguldieti Artūru Kāršenieku.
"Būtībā es šajās sacensībās izdarīju visu, kas manos spēkos. Pēdējās sacensībās Siguldā bija izveidots lielākais tramplīns Latvijā - ar 15 metru lidojumu," saka Roberts.
Viņš uzsver, ka frīstailā ir vairākas disciplīnas, bet Latvijā pašlaik ir populāra viena - big air disciplīna.
"Šajā sporta veidā brauc ar speciālām slēpēm, kurām abi gali ir uzliekti uz augšu. Tādējādi ar tām var slīdēt gan uz priekšu, gan atpakaļ, tas atsevišķu triku veikšanā ir ļoti būtiski. Frīstaila slēpotājam ir jāveic ieskrējiens, tad seko palēciens uz tramplīna, triku veidošana un piezemēšanās," stāsta Roberts.
Sportojot nav pārgalvīgs
Viņš atzīst, ka Latvijā frīstails kļūst arvien populārāks. Pērn šā sporta veida piekritēju skaits bija vairāk par desmit, bet tagad to ir jau vairāk par divdesmit. No Alūksnes viņš ir vienīgais, kas piedalās sacensībās, lai arī citi alūksnieši ir pievērsušies šim sporta veidam.
"Agrāk es braucu trenēties uz Ķauķu kalnu Alūksnes rajonā, bet šosezon gandrīz katru nedēļu braucu uz Žagarkalnu Cēsīs. Lai nezaudētu sportisko formu, uz kalna pavadu gandrīz visas nedēļas nogales. Frīstails ir bīstams sporta veids, jo tajā var gūt nopietnas traumas. Arī es šīs sezonas sākumā salauzu ribu. Sasitumi ir sīkums. Visbiežāk sāp rokas un sāni. Es parasti izdomāju, ko un kā darīt, un tikai tad daru. Šajā sporta veidā neesmu pārgalvīgs," klāsta jaunietis.
Viņam patīk frīstails, jo tas ir neierasts un ekstrēms sporta veids.
"Es parasti izvēlos kaut ko neierastu. Pašlaik populārs ir snovbords. Arī es to apguvu, bet mani tas neaizrāva. Jau piekto sezonu slēpoju ar kalnu slēpēm. Savulaik esmu trenējies arī biatlonā. Kad pirms diviem gadiem Alūksnē bija snovborda šovs, tajā piedalījās arī Artūrs Kāršenieks un rādīja trikus. Man tie ļoti iepatikās un gribējās arī pašam apgūt. Arī skatītāji ir atzinuši, ka frīstaila slēpotāju triki ir iespaidīgāki nekā snovbordā.
Speciālās slēpes iegādājos pats par savu naudu. Inventārs nav lēts, turklāt, veicot trikus, tas ātri lūzt," norāda Roberts.
Vēlas atrast sponsoru
"Arī alūksnietis Edgars Krūmiņš trenējas frīstailā, bet uz sacensībām viņš vēl nedodas. Šogad sāka slēpot arī Mareks Žukurs. Frīstaila sacensībās uzvarētājiem pasniedz sponsoru balvas. Parasti šie sponsori ir veikali, kuros var iegādāties ekstrēmo sporta veidu inventāru. Diplomu, medaļu vai kausu pasniegšana man rada asociācijas par biatlona sacensībām bērnībā, kur viss bija jādara noteiktā laikā. Tagad pats varu izvēlēties, ko un kā darīt. Turklāt sponsoru balvas vairāk stimulē sportistus nekā diploms vai medaļa, ko noliek mājās skapī," saka Roberts.
Viņš atklāj, ka nākamajā sezonā vēlas atrast sev sponsoru, kas atvieglotu trenēšanos un dalību sacensībās.
"Frīstaila inventārs ir dārgs. Arī treniņu process prasa daudz līdzekļu, jo ir jāmaksā par pacēlāju pie kalna un degvielu, lai nokļūtu līdz kalnam. Labi, ka pagājušajā gadā nokārtoju autovadītāja eksāmenu, tagad pats varu braukt uz kalnu, mani speciāli nav jāved," ir gandarīts jaunietis.
Veido interneta mājas lapu
Roberts domā, ka būtu ļoti labi, ja Alūksnē būtu pieejams batuts - speciāls matracis, uz kura var trenēties.
"Treniņi uz batuta ir vērtīgi, jo ļauj izjust veicamo triku un pierast pie kustībām gaisā, tad ir vieglāk veikt trikus uz tramplīna," uzskata Roberts.
Jaunietis atzīst, ka pašlaik ir gandarīts par saviem sasniegumiem frīstailā.
"Man tas ir vaļasprieks. Domāju, ka Latvijā vismaz pagaidām tas nav perspektīvs sporta veids, lai gan ārzemēs cilvēki ar to pelna naudu. Pašlaik veidoju arī interneta mājas lapu par šo sporta veidu. Tās adrese ir "www.fss.from.lv"," stāsta Roberts.

Citu datumu laikraksti

  • Probācijas dienesta funkcijas

    Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu.Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu. Tā nepieciešama, kad lemj jautājumu...

  • Invalīdu biedrība svinēs Lieldienas

    Alūksnes rajona Invalīdu biedrība jau gatavojas Lieldienu pasākumam, kas 19.martā risināsies Alūksnes tautas namā.Alūksnes rajona Invalīdu biedrība...

  • Pieņem projektus mežaudžu atjaunošanai

    Vakar Lauku atbalsta dienests sāka pieņemt projektu pieteikumus jaunajā Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fondā mežsaimniecības...