Frizūrās atkal modē panku motīvi

Viņai un viņam - visiem modē ir gari mati. Vīriešiem garos matus filē.

Viņai un viņam - visiem modē ir gari mati. Vīriešiem garos matus filē. Sievietēm garu matu sakārtojumā aktuāla frizūra ir "Satīna dīva", kad matu augšējā daļa sakārtota vertikāli (galvas vidējā daļā) un stāv virzienā uz aizmuguri (kā panku frizūrās), bet pārējie mati ir brīvi izlaisti.
"Šo un citus jaunumus uzzināju,nupat, aprīlī, Rīgā piedaloties vienā vienīgajā maksas seminārā (katram dalībniekam jāmaksā 59 lati dienā), kurā desmit Latvijas frizierus konsultēja pasaules klases friziermeistare, amerikāniete Terija Doughertija. Viņa ir viena no 75 pasaulē visatzītākajām frizierēm modes ekspertiem.
Šī sieviete izceļas ar savdabīgu matu griešanas un krāsošanas tehniku, kuru izstrādā viņa pati. Viņas darbi bieži sastopami vadošo modes žurnālu lappusēs. Tādos kā "Vogue", "Cosmopolitan", "Elle", "Hair New"," stāsta Gulbenes frizētavas "Harmonija" vadītāja Gunita Zemniece.
Viņa pēc semināra apmeklējuma saņēmusi sertifikātu, ka pārzina jaunākās frizūru modes tendences un var klientiem piedāvāt visizsmalcinātākos frizieres pakalpojumus.
Ikviens var pasūtīt jaunu frizūru
Pēc līdzdalības seminārā Gunita jau izmēģinājusi praksē jauniegūtās zināšanas. "Jau ir tapušas modernas frizūras. Daudzi vēlas eksperimentēt, izmēģināt kaut ko jaunu savā matu sakārtojuma. Mēs šīs iespējas labprāt piedāvājam," saka viņa. Gunita atzīst, ka labprāt apgūst visu to, ko piedāvā "augstā mode". Ne visu cilvēki pieņem, tomēr jaunākās tendences vienmēr gūst atbalstu, jo "cilvēkiem patīk mainīties līdz ar modi".
Gunita saka, ka nevar runāt konkrēti, ka modē būtu kāds noteikts matu tonis. "Visur raksta un runā, ka šopavasar modē ir brūnā krāsa. Taču tas nebūt tā nav. Modē ir pilnīgi visi toņi. Katram no mums taču ir citādāka ādas krāsa, acis. Dažam piestāv aukstās, citam siltās krāsas. Nav modē blondi mati. Tie ir jāakcentē kopā ar tumšo krāsu, lai tonim būtu dimensiju izjūta. Pilnīgi blondi, bāli mati nav modē. Un tomēr modē ir visi toņi, tikai pareizās kombinācijās," saka Gunita.
Modē mati rūtīs un lokas
Amerikāniete Terija Doughertija stāstījusi, ka matu krāsojumu cenšas pieskaņot apģērbu modei. Pašlaik modē rūtis audumos, tāpēc aktuāla matu krāsošana rūtīs. Tās var veidot dažāda lieluma un dažādu krāsu. Terijas mīļākais krāsojums ir mozaīka matos.
"Šo iedvesmu frizūru modes karaliene smēlusies, ceļojot Tunisijā. Tur viņa vērojusi, kā sievietes auž paklājus," stāsta Gunita. Modē esot arī "gobelēns" matu krāsojumā - vairākas krāsas un dažāds šķipsnu garums. "Gaišajai krāsai jārotaļājas ar tumšajām matu saknēm, radot dimensijas efektu," skaidro viņa.
Šopavasar modē arī lokaini mati. Aktuālas dažāda garuma lokas, ilgviļņoti mati. Taču tiem jāizskatās pēc dabīgiem, turklāt ar noteikumu, ka frizūras virspusējā daļa ir pieglausta. Lokas, cirtas, bizītes sākas mazliet zemāk. "Matu gali atkal var būt taisni," mudina Gunita.
Latviešiem īpatnēja matu struktūra
Gunita seminārā saklausījusi uzslavu, ka Latvijā sievietes daudz vairāk un drosmīgāk krāso matus nekā šā dzimuma pārstāves citur pasaulē. Taču latviešiem esot īpatnēja matu struktūra. "No mūsu matiem krāsa ātri nomazgājoties. Tas ir vēl viens iemesls, lai matu krāsošanu uzticētu profesionālam meistaram, kas izmantos kvalitatīvu kosmētiku galvas rotas tonēšanai," stāsta Gunita.
Tuvojoties vasaras karstumam, viņa ikvienam iesaka laikus iegādāties matu kopšanas līdzekļus ar UV filtru, lai mati nezaudētu mirdzumu un nekļūtu sausi - ar aplūzušiem galiem.
"Šādi bojāti mati kļūst poraini, tajos krāsa neturēsies. Neaizmirsīsim par matu maskām! Domāsim par to, lai mūsu galvas rota ir katra lepnums un bagātība," saka Gunita.
Terija Doughertija esot stāstījusi, ka Amerikā galvenokārt dāmas izvēlas siltos matu toņus. Turpretim Latvijā cieņā aukstie toņi. Taču pēc viešņas vērojumiem, Latvijā sievietes ir ļoti drosmīgas, nebaidās riskēt, eksperimentēt, lai būtu modernas. Savukārt Latvijas frizierus amarikāniete novērtējusi kā pieklājīgus un čaklus cilvēkus.
"Tā ir. Taču mums, Latvijas frizieriem, ir arī specifiskas problēmas. Tagad par frizieri vēlas strādāt katrs, kas prot rokās turēt šķēres. Tas nav normāli. Vēlamies dibināt profesionālo asociāciju, lai frizieru pakalpojumus Latvijā klientiem sniegtu vienīgi kvalificēti speciālisti, sava aroda meistari," piebilst Gunita.

Citu datumu laikraksti

 • Daļu ienākumu varētu maksāt dzimtenei

  Ārzemēs strādājošie Latvijas sportisti daļu ienākumu nodokļa varētu maksāt dzimtenē, un šo naudu izmantotu sporta attīstībai.Ārzemēs strādājošie...

 • Radot privilēģijas vieniem, citu cilvēktiesības nonivilē

  Esam saņēmuši vēl vienu pamācību, kā mums jādzīvo.Esam saņēmuši vēl vienu pamācību, kā mums jādzīvo. Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas...

 • Par gada pārskatiem

  Tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš.Tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Vidzemes reģionālās iestādes...

 • Žurnālā "Pele" aprīlī

  Hei! Kas jauns puišiem žurnālā "Pele" aprīlī?Hei! Kas jauns puišiem žurnālā "Pele" aprīlī? Mēneša spēles godā šoreiz ir "Medal of Honor: Allied...

 • Zāles ir nepieciešamas arī dzīvniekiem

  Veterinārās aptiekas nereti liek domāt, ka profesionāls darbs, kvalitāte un telpas ir krasi šķiramas lietas.Veterinārās aptiekas nereti liek domāt,...

 • Svarīgi izvēlēties piemērotu grīdas segumu

  Plānojot dzīvokļa remontu, vienmēr visi apzināmies, ka mājās radīsies haoss un dzīvokļa iemītniekiem ikdienas dzīve būs traucēta.Plānojot dzīvokļa...

 • Nav labu un nav sliktu klausītāju

  Dziedājis esmu visu mūžu, arī teātri spēlējis — visu mūžu, bet, godīgi sakot, mana pirmā izglītība bija juridiskā," saka Harijs Spanovskis."Dziedājis...

 • Prieks par skolotāju

  Prieks par nupat saņemto vēsti, ka ar Triju Zvaigžņu ordeņa Goda Zīmi apbalvota arī Gulbenes ģimnāzijas matemātikas skolotāja Margarita Češļa.Prieks...

 • Stārķi ligzdās bučojas un perē putnēnus

  Latviju šopavasar atkal ir okupējuši stārķi, kas jau izveidojuši pārus un ligzdās klabina knābjus tā, ka tas stipri vien atgādina bučošanos.Latviju...