Futbolistiem veiksmīgs starts finālā

Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas U15 grupas jaunie futbolisti kopā ar treneri Mārtiņu Meisteru piedalījās Latvijas “Ādas Bumbas 2018” finālsacensībās Rīgā, izcīnot 4.vietu.

Lielisks starts un pasākums
“Šoreiz dalība finālā ir laimīgs gadījums, jo Gulbenes komanda startēja ar U13 komandu un atteicās startēt ar U15, tāpēc reģiona vadītājs piedāvāja startēt mums. Protams, piekritām, jo Futbola federācija visu atmaksāja un par brīvu ēdināja. Turnīrā startēja sešas reģionu uzvarētāju komandas. Bijām ļoti tuvu medaļām - pēdējā spēlē pēdējās trīs minūtēs bijām vadībā, bet ielaidām vārtus pret Alojas komandu. Mums ir maza spēļu pieredze, lai tik augstā līmenī noturētu visu spēles laiku. Cīņa par trešo vietu noslēdzās neizšķirti, kas mums nederēja - netikām pie medaļām un kausa. Mazliet nepareizi nospēlējām taktiski, vajadzēja vairāk aizsargāties spēles beigās, puišiem gribējās iesist vēl vienus vārtus, bet iekritām aizsardzībā. Mazliet pašam žēl, ka netikām uz goda pjedestāla, jo uz fināliem ir ļoti grūti tikt,” stāsta treneris M.Meisters.

Skatās izlases spēli
Viņš uzsver, ka pasākums bija interesants, jo visām komandām Futbola federācija piedāvāja biļetes uz spēli, kur Latvijas futbola izlase tikās ar Kazahstānu. “Šo iespēju arī izmantojām un apmeklējām Daugavas stadionu, kur notika arī dažādas aktivitātes un bija iespēja fotografēties ar talismanu - vilku. Satikāmies arī ar Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Jāatzīst, ka mūsu komandai uz šo spēli neizdevās nokomplektēt labāko sastāvu. Paldies tiem vecākiem, kuri atbalstīja bērnu došanos uz šīm spēlēm! Žēl, ka dažus nepalaida. Vasarās mums ir laba sadarbība ar džudo treneri Aivaru Mālnieku, kura audzēkņi trenējās pie manis, bet diemžēl viņiem bija sacensības Ādažos, tāpēc nevarēja piedalīties. Konkurenti trenējas jau astoņus gadus, bet mēs tikai kādus trīs četrus. Un puse komandas ir jaunāki audzēkņi, jo U15 grupā man maz bērnu trenējas. Godam cīnījāmies katrā spēlē, gadījās arī traumas, diemžēl viens ar ģipsi atbrauca mājās, bet sportā tā gadās. Kopumā nospēlējām necerēti labi, jo zaudējām tikai vienu spēli,” vērtē M.Meisters.
Viņš arī priecājas, ka reģiona komandu skaits palielinās un spēlētāju līmenis arī. Treneru sanāksmē pārrunāta šī pozitīvā attīstība, jo tagad būs vairāk spēļu un varēs gūt lielāku pieredzi, kāpināt līmeni.

Sezonu vērtē kā veiksmīgu
M.Meistera audzēkņi šovasar nospēlējuši veiksmīgi. “Visās grupās ar puišiem visur palikām pa vidu - 4.-5.vieta. Šogad grupās bija daudz komandu. Prieks par meitenēm, kuras uzvarēja reģionu čempionātu kopvērtējumā. Bet diemžēl ar puišu komandām pie medaļām netikām, jo šogad iesaistījās daudz spēcīgas komandas no Latgales. Tik augstu neesam bijuši nekad. Uzskatu, ka mums šis bija ļoti labs rezultāts. Ar sporta skolas puišiem šogad uzvarējām Lejasciema turnīrā astoņu komandu konkurencē. Ja izdosies nostartēt tikpat labi ziemas sezonā, tad kopumā gads futbolā būs izdevies,” saka treneris.

Būs daudz komandu
Alūksnes jaunie futbolisti gatavojas jaunajai Ziemeļaustrumu līgas telpu futbola sezonai, kas startēs jau novembra sākumā. M.Meisters šogad ir pieteicis piecas puišu komandas – U10, U11, U14, U16 un U18. Startēs arī meiteņu komanda. Futbola treneris Roberts Lejnieks šogad startēs ar mazajiem - U7, U8 grupas - futbolistiem, kā arī būs divas komandas U12 grupai un divas U13 grupai. Tas nozīmē, ka šogad telpu futbolā būs vēl nebijis daudzums komandu no Alūksnes! Jāatzīmē gan, ka futbolistu skaits ir tikai mazliet audzis - telpās komandā spēlē pieci futbolisti, tādēļ var pieteikt vairāk komandu. Jaunajā sezonā būs vēl vairāk komandu - apmēram 12-14. Komandas tiks dalītas grupās, jo vienā sabraukumā visas komandas dienas laikā nevar izspēlēt visas spēles. Abi treneri cer, ka šogad atradīsies līdzekļi, lai piedalītos visos sabraukumos.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...