“Gada apenietis 2018” - Mairis Levans

(Turpinās no 1. lappuses)

Trešo gadu Alūksnes un Apes novadu laikraksts “Alūksnes Ziņas” pasniedz sabiedrības balvu “Gada apenietis”. Šogad portālā “Alūksniešiem.lv” vislielāko balsu skaitu starp sešiem sabiedrības ieteiktajiem pretendentiem ieguva Mairis Levans. Balvu viņam pasniegsim 25.augustā Apes brīvdabas estrādē pirms svētku koncerta “Mājupceļš”, kas sāksies pulksten 19.00. Diez vai Apē ir kāds, kurš nezina Maira Levana vārdu - vairumam viņš asociējas ar motosportu un motokrosu “Vaidavas kauss”. Šoreiz M.Levans sarunā vairāk stāsta par Api un to, ar ko viņam šī pilsēta tik mīļa.

Labākie draugi - no Apes
Saņemot šādu sabiedrības atzinību, M.Levans neslēpj, ka izjūtas ir labas. “Tas ir gods. Ar apkārtējo uzmanību es tieku lutināts, varbūt pat par daudz. Bet esmu priecīgs! Apē ir daudz labu un jauku cilvēku, un vienmēr patīkami saņemt labus vārdus un vēlējumus,” atzīst M.Levans. Viņam Ape nozīmē ļoti daudz. “Mani vecāki pārnāca dzīvot no Alsviķiem uz Api, kad man bija divi mēneši. Tātad varu teikt, ka Apē esmu dzīvojis kopš savas dzimšanas. To man gribas uzsvērt - esmu uzaudzis Apē! Uz mani kaut kādu iespaidu ir atstājušas gan auklītes un skolotāji, gan veikala pārdevēji, gan manu vecāku draugi un citi apenieši,” stāsta M.Levans un uzsver, ka tieši Apē ir uzauguši arī viņa labākie draugi. 

Skolā - gan disciplīna, gan brīvība
M.Levans Apē ir apmeklējis gan bērnudārzu, gan Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu. Viņš atzīst, ka skolas posms ir viens no jaukākajiem dzīvē. “Mani ne mirkli nepamet sajūta, ka man laimējies ar to, ka augu un mācījos Apē. Tā vide ir fantastiska!” viņš saka un piebilst, ka skolā ļoti daudz ko dod skolotājs. Katrs iemāca ko savu un paliek atmiņā. “Pirmā skolotāja bija Ērika Ērmane, kuru atceros ar stingrību un disciplīnu, kas, manuprāt, pirmajās klasītēs ir vajadzīga. Ļoti svarīgas dzīves vērtības mums visiem deva skolotāja Anita Purakalne. Kādam varētu šķist, ka šajā vecumā jauniešus vajadzētu turēt grožos, bet mums bija tā sajūta, ka viņa dod vairāk brīvības. Mēs klasē ļoti daudz darbojāmies patstāvīgi - tas viss noteikti veicināja to, ka bijām aktīva klase. Daudzi mani klasesbiedri ir ļoti sabiedriski cilvēki,” norāda M.Levans un piebilst, ka skolotāja A.Purakalne visiem bijusi un ir mīļa.

Skolā – skolotāja, mājās - mamma
Vidusskolas gadus M.Levans atceras ar vissiltākajām sajūtām. “Pie mums atnāca jauns skolotājs – Andrejs Miķis. Atceros, ka sākumā pat bija tāda kā krīzes situācija, bet tad, kad visi kārtīgi iepazināmies, mēs atradām kopīgu valodu – mēs, visi skolēni, un mūsu skolotājs kļuvām par labiem draugiem. Arī tagad, kad ir mūsu klases salidojumi, tad noteikti ar mums kopā ir abi skolotāji – gan A.Purakalne, gan A.Miķis. Tās ir brīnišķīgas tikšanās,” stāsta M.Levans. Viņš ar patiesu lepnumu un prieku atzīst, ka ar saviem klasesbiedriem ir ļoti labi draugi. “Sanācis arī tā, ka mans vistuvākais un labākais draugs Ainārs Karro bija mans klasesbiedrs, solabiedrs un arī kaimiņš. Mūsu ceļi vienmēr gājuši kopā visu dzīvi,” priecājas M.Levans.
Ar draugiem viņam ir daudz kopīga, piemēram, viņam pašam, Andrim Liepiņam un A.Karro mammas bijušas skolotājas. “Ja mēs ātrāk kaut kur skrējām, skaļāk uzvedāmies, mūsu mammas to uzreiz zināja. Bet viņas bija tik gudras, ka mēs nejutāmies novēroti visu laiku, skolā jutāmies arī brīvi,” atceras M.Levans. Viņa mamma Marianna Levane mācījusi ķīmiju, bioloģiju un anatomiju. Citiem redzot un dzirdot, M.Levans mammu vienmēr uzrunājis par skolotāju, nevis mammu. “Kad mammas vairs nav šajā saulē, arvien vairāk saprotu, cik mani vecāki bija fantastiski un gudri. Gan mamma, gan tētis Arvīds Levans daudz laika veltījuši mums, bērniem. Es varu tikai priecāties par to, kādi viņi abi bijuši,” atzīst M.Levans.

Velomaratonā būs 3D reljefa karte
Maija beigās Apes motokrosa trasē notika leģendārais motokross “Vaidavas kauss”, kas ik gadu pulcē apmeklētājus gan no tuvākām, gan tālākām vietām. Tieši M.Levans ir viens no šī pasākuma organizatoriem, 30 gadus arī pats aktīvi piedalījies motokrosā. “Man prieks, ka varam nest Apes un Alūksnes vārdu Latvijā – šīs sacensības zina daudzi, un tas ir pagodinoši. Sajūtas bija lieliskas! Mums, apeniešiem, tas izdevās jau 45.reizi! Un radās pārliecība, ka, par spīti visam, mēs noteikti nonāksim līdz piecdesmitajam “Vaidavas kausam”,” stāsta viens no sacensību organizatoriem.
M.Levana hobijs ir riteņbraukšana. 8.septembrī Apes un Alūksnes novadu teritorijā, kā arī Igaunijas teritorijā norisināsies riteņbraukšanas sacensību seriāls “Vivus.lv MTB”, kas ir viens no prestižākajiem un interesantākajiem velomaratoniem. “Pārsvarā organizatori esam mēs, Apes cilvēki - visu gadu to plānojam. Pirmo reizi Latvijas vēsturē dalībnieki dosies 100 kilometru distancē, kas izveidota vienā aplī. Šīs sacensības veltīsim Latvijas simtgadei. Un plānots, ka ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu visi dalībnieki un līdzjutēji varēs distanci iepazīt reālajā reljefā – 3D reljefa kartē. Tajā varēs redzēt, kā distance ir savijusies starp Veclaicenes kalniem un ezeriem. Tas būs ļoti uzskatāmi un interesanti,” sola M.Levans.
Patīkamas sajūtas ik uz soļa
Kad vien ir iespēja, M.Levans brauc uz Api, jo šobrīd viņš strādā un dzīvo Rīgā kopā ar sievu Dainu un meitām Ramonu un Līvu. “Man ir sajūta, ka katru dienu es kaut ko domāju un daru saistībā ar Api. Es nevarētu nosaukt konkrētu vietu Apē, kas man ir vismīļākā, - braucu satikt draugus, tāpēc vietai nav nozīmes. Bet patīkamas sajūtas ir gandrīz ik uz soļa: vecāku dzīvoklī, motoklubā, pie Sančo, pie Kepo, pie Šumja, pie Luda, pie Astras infocentrā, estrādē, mototrasē, skolā, pie Kalekaura ezera, krodziņā, kapsētā un pie pārtikas veikala… Tur visur ir apenieši!” stāsta M.Levans un piebilst, ka viņš Apē neko nevēlētos mainīt. “Es Api nesalīdzinu – kā bija toreiz, kā ir tagad. Redzu, ka šajā pilsētā ir daudz kas attīstījies, bet man ir svarīga šī izjūta – Apes dvēsele nav mainījusies. Tas, ka ir uzliets jauns asfalts un sastādītas skaistas puķes, manuprāt, pašu galveno pilsētā nemaina – svarīgākais ir cilvēks un vieta,” uzsver M.Levans. Viņa sajūtas, esot Apē, bijušas patīkamas gan pirms 30 gadiem, gan šodien - te svarīgākā ir noskaņa un gaisotne. Nenoliedzami, ir lieliski, ka ir jauna sporta zāle, jauni veikali, bet M.Levanam ir sava Apes sajūta. “Es saku nevis tā, ka beidzot Apē kaut kas ir izmainījies, attīstījies, bet es priecājos, ka tieši man šīs mīļās sajūtas nav zudušas – es braucu uz savu pilsētu ar prieku!” atzīst M.Levans.

Apenieši – strādīgi un
asprātīgi
Katrā pilsētā iedzīvotāji nedaudz atšķiras. Kādi tad īsti ir apenieši? “Riktīgi labi cilvēki! Laikam jau tāpēc, ka daudzu apeniešu asinīs ir kaut kas no igauņiem un krieviem. Apes iedzīvotāji ir strādīgi, vienkārši, laipni, asprātīgi un izpalīdzīgi,” uzsver vīrietis. Viņš savai pilsētai novēl aktīvus cilvēkus un jaunas, stipras ģimenes. “Iedzīvotājiem vēlu novērtēt to, kas mums ir, un nedomāt par to, kā mums nav,” saka M.Levans. Ja kāds tā pamatīgāk vēlas iepazīt Api, tad M.Levans iesaka atrast kādu draugu vai drauga draugu no Apes. “Labi, ja ir iespēja “iefiltrēties” mūsu bariņā – ar apeniešu palīdzību tā kārtīgi var iepazīt pilsētu. Ja tas neizdodas, tad atbrauciet izbaudīt pierobežas īpašo sajūtu no nelielas distances. Gan jau sajutīsiet! Līdz šim gandrīz visiem tas ir izdevies,” atzīst M.Levans.


Ieteiktie pretendenti sabiedrības balvai “Gada apenietis 2018” un jūsu labie vārdi viņiem

Dina Semjonova. Vēlos sabiedrības balvai "Gada apenietis" pieteikt mūsu Apes floristi Dinu Semjonovu. Dinas skaistie un brīnišķīgie floristikas darbi priecē mūs, apeniešus, jau daudzus gadus. Viņas radošā izdoma vienmēr pārsteidz un priecē gan apeniešus, gan mūsu pilsētas viesus. Piemēram, šovasar uz Līgosvētkiem darinātie jāņusieri, alus kausiņi - vienkārši un skaisti! Dina prot par minimāliem līdzekļiem uzburt lielas un skaistas lietas. Un kur tad vēl viņas darinātie vainagi - super! Esmu lepna, ka mums ir tik talantīga floriste, kuras darbi priecē ikvienu no mums. Uzskatu, ka Dina Semjonova būtu godam pelnījusi šogad saņemt balvu "Gada apenietis 2018".

Dina Meistere. Balvai "Gada apenietis" vēlos pieteikt Dinu Meisteri. Dina Meistere ir lieliska pedagoģe, kura savu sirds siltumu dāvā katram skolēnam. Cilvēcība un liela empātija piemīt Dinai Meisterei. Skolēni tiecas pēc pedagoga, kurš katrā laikā uzklausīs, palīdzēs, spēs saprast, iedrošinās, atbalstīs, un Dina ir šāds pedagogs. Dinai piemīt milzīgas darba spējas, gari vakari, brīvdienas tiek aizvadīti skolā, lai pildītu savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas ārpus sava darba laika. Dina Meistere ir ne tikai Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas direktore, viņa ir arī šīs skolas patriote, kurai ir svarīga skolas attīstība nākotnē. Dina ir arī lielisks cilvēks, kurš katrā dzīves situācijā saskatīs pozitīvo pusi, spēs to izcelt. Paldies, ka mums, apeniešiem, ir šāds cilvēks. Uzskatu, ka tieši Dina Meistere būtu pelnījusi šo balvu!


Astra Binde. Viennozīmīgi Astra Binde! Viņa visu laiku ir popularizējusi Api un novadu gan Latvijā, gan ārpus robežām.

Mairis Levans. Es sak` - Mairis Levans, jo motokrosa sacensības “Vaidavas kauss” “forever” (angļu val. - mūžīgi mūžos). Viņš ir tik daudz darījis, organizējis un piedevām vēl pats ir sportists!
Zita Uzkliņģe. Vēlos pieteikt sabiedrības balvai "Gada apenietis 2018” ģimenes ārsti Zitu Uzkliņģi. Atsaucīga, zinoša, jebkurā situācijā atradīs pareizos vārdus, lai izskaidrotu situāciju un nomierinātu. Ārsta praksē vienmēr valda miers, ienākot kabinetā, ir sajūta, ka tieši mani un tieši šajā brīdī ir gaidījusi daktere un visa viņas komanda!

Brigita Tetere. Vēlos ieteikt sabiedrības balvai “Gada apenietis 2018” Brigitu Teteri. Viņa ir vienreizējs cilvēks! Brigita ir pensionēta feldšerīte, kura Apes cilvēkiem ir tik daudz laba darījusi, ka vārdos nevar izstāstīt! Viņas devumu grūti novērtēt. Vairākus gadus viņa jau ir pensionējusies, bet viennozīmīgi – sirds cilvēks! Iesaka Ilze Baiba Iesaliņa no Talsiem.

Citu datumu laikraksti

 • Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Dāsna vasara, samtainas naktis pēc tveicīgām dienām. Debesis satumst, un parādās augusta zvaigznes, iespējams, pat zvaigžņu lietus. Nu ir visīstākais...

 • Baltijas ceļa atceres diena

  Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, 23.augustā notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums. Ierasts, ka, atceroties šo Latvijas neatkarības...

 • Uz salidojumu aicina Alūksnes bērnudārza audzēkņus

  Alūksniete Zigrīda Sināte aicina uz sirsnīgu satikšanos kādreizējā Alūksnes pilsētas 1.bērnudārza audzēkņus, kuriem viņa ir bijusi audzinātāja laika...

 • Meklējot sevī pateicīgu cilvēku

  Meklējot sevī pateicīgu cilvēku

  Svētki ir visnotaļ vienkārša padarīšana, ja skatāmies uz tiem, neiedziļinoties detaļās. Tas ir notikums, kurā kāda sabiedrības daļa tiek labi...

 • Nepilngadīgo noziedzība

  Likums paredz, ka bērniem vecumā no 14 līdz 18 gadiem par administratīviem pārkāpumiem primāri jāpiemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi,...

 • Pilsēta jāsāk kopt jau pie robežas

  Paldies par jaukajiem un skaistajiem Alūksnes pilsētas svētkiem! Paldies visiem, kuri strādāja, lai svētki notiktu un izdotos! Alūksnes pilsēta ir...

 • Pilsētai svētkos

  Mūsu skaistā miera osta Alūksne atkal svin svētkus, pulcējot alūksniešus un novadniekus, ļaujot piedzīvot priecīgu atkalredzēšanos. Un mēs,...

 • Lepni par savu pilsētu

  Alūksne kļūst sirdij tuvāka ik dienu, un šī apjausma savu augstāko punktu sasniegs tieši pilsētas svētku laikā. Kas noticis kopš aizvadītajiem...

 • Alūksnes pilsētas svētkos būs satiksmes ierobežojumi

  Alūksnes pilsētas svētku dienās – no 3. līdz 5.augustam - Alūksnē būs satiksmes ierobežojumi. Ņemot vērā notiekošos pārbūves darbus, satiksmei ir...