Gada laikā nodaļā izsniedz 2931 jaunā parauga pasi

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes rajona nodaļa gada laikā, kopš sāka izsniegt jaunā parauga pases, izsniegusi 2931 pasi.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Alūksnes rajona nodaļa gada laikā, kopš sāka izsniegt jaunā parauga pases, izsniegusi 2931 pasi.
Starp tām ir 2819 Latvijas Republikas pilsoņa pases un 113 nepilsoņa pases. Nodaļā nav izsniegts neviens bezvalstnieka ceļošanas dokuments. "Šogad pirmajā pusgadā vērojama liela iedzīvotāju aktivitāte, jo daudziem beidzas pases derīguma termiņš," laikrakstam stāsta PMLP Alūksnes rajona nodaļas vadītāja Marga Svarupa.
Viņa atgādina, ka pase kļūst lietošanai nederīga, ja beidzies derīguma termiņš, mainījies personas uzvārds vai tiesiskais statuss, ja pase ir mehāniski bojāta. Pase nav derīga ceļošanai arī tad, ja aizpildītas ceļošanas atzīmēm paredzētās lapas. Turklāt pirms došanās uz ārvalstīm nepieciešams painteresēties, cik ilgi pase vēl būs derīga, lai varētu ieceļot šajā valstī. To var izdarīt attiecīgās valsts vēstniecībā.
"Lai saņemtu pasi sakarā ar 16 gadu vecuma sasniegšanu, personai jāiesniedz divas fotogrāfijas, dzimšanas apliecība un iepriekšējā pase, ja tāda ir bijusi," norāda M. Svarupa. Lai saņemtu pasi bērnam līdz 16 gadu vecumam, jāiesniedz divas fotogrāfijas, dzimšanas apliecība, iepriekšējā pase, ja tāda ir bijusi, un tēva vai mātes iesniegums. Iesniedzot pieteikumu, lai saņemtu pasi, bērns ir jāņem līdzi. Lai saņemtu pasi, ja iepriekšējā pase kādu iemeslu dēļ ir kļuvusi nederīga, jāiesniedz divas fotogrāfijas un iepriekšējā pase.
"Jāatceras, ka personām, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu, dokumentus pases saņemšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc 16 gadu vecuma sasniegšanas, jo tad valsts nodeva ir viens lats. Ja dokumentus iesniegs vēlāk, tad būs jāmaksā pieci lati," apgalvo nodaļas vadītāja.
No valsts nodevas par pases paātrinātu izsniegšanu atbrīvota persona, kura mainījusi uzvārdu pēc laulības noslēgšanas un dokumentus pases saņemšanai iesniegusi 30 dienu laikā pēc laulības noslēgšanas.
Valsts nodevas likme arī pases saņemšanai paātrinātā kārtībā būs pieci lati. No šā gada 1.jūlija mainījušies PMLP Alūksnes rajona nodaļas apmeklētāju pieņemšanas laiki: pirmdienās tā strādā no pulksten 10.00 līdz 18.00, otrdienās - no pulksten 9.00 līdz 17.00, trešdienās - no pulksten 9.00 - 17.00, ceturtdienās - no pulksten 10.00 līdz 18.00, piektdienās - no pulksten 8.00 līdz 15.00.
"Apmeklētājus pieņemam bez pusdienu pārtraukuma. Vairs nav paredzēti atsevišķi pieņemšanas laiki. Tas nozīmē, ka personas varēs iesniegt dokumentus, lai saņemtu uzturēšanās atļaujas, pases, apstiprinātu ielūgumus un izsaukumus, iesniegtu un saņemtu ziņas no Iedzīvotāju reģistra," uzsver M.Svarupa.
Latvijā gada laikā izsniegta 285 061 pase.

Citu datumu laikraksti

 • Nedēļu bez autotransporta

  Kopš ES valstīs uzsākta tradīcija ik gadu organizēt Eiropas mobilitātes nedēļu, krietni mainījusies cilvēku attieksme pret piesārņojumu, kuru ikdienā...

 • Vai tu esi ES eksperts

  1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents?1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents? a) Romano Prodi; b) Žaks Delors; c) Martijs Ahtisāri; d) Žaks...

 • Komisija grib redzēt tīrāku Eiropu

  Jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā secināts, ka lielākajās Eiropas pilsētās mirušo 60 tūkstošu iedzīvotāju nāves cēlonis ir ilgtermiņa gaisa...

 • Kam nevajadzētu augt dārzā?

  Ražo trīs veidu sēklas. Viena no uzmācīgākajām nezālēm ir baltā balanda, kas atšķirībā no nātrēm ravētājiem ir tīkamāka, bet, ļaujot tai sasēties,...

 • Pasmaidi!

  Draiskās spēles. Spēle "Modinātājs". Pieci cilvēki sarunā dienas gaitā visur iet kopā. Viens no viņiem ir modinātājs, kurš jebkurā vietā pilsētā...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes rajona Jaungulbenes pilī notiks "Pils svētki".Atpūtas pasākumi 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes...