Gadatirgū kopīgi gatavo Alsviķu Miķeļa salātus

Alsviķu Miķeļa gadatirgus piecu gadu jubilejā pārsteigumu netrūka - ikviens varēja piedalīties Alsviķu Miķeļa salātu veidošanā, iegādāties dažādus lauku labumus un izdancoties kopā ar čigāniem.

Alsviķu Miķeļa gadatirgus piecu gadu jubilejā pārsteigumu netrūka - ikviens varēja piedalīties Alsviķu Miķeļa salātu veidošanā, iegādāties dažādus lauku labumus un izdancoties kopā ar čigāniem.
Gadatirgus bija izdevies, netrūka ne pārdevēju, ne apmeklētāju. Ja pirms pieciem gadiem uz tirgu bija atbraukuši 16 tirgotāji, tad šogad to skaits sasniedza trīs desmitus. Alsviķu Miķeļa gadatirgū par tradīciju ir kļuvusi vietējo amatnieku piedalīšanās, izrādot amata prasmes. Arī šogad māku rādīja keramiķis Uģis Puzulis, kokgriezējs Harijs Buliņš un kalējs Laimonis Bāliņš.
Pasākuma rīkotāji uz gadatirgu īpaši bija aicinājuši 11 Miķeļus no Alūksnes, Gulbenes, Valkas un Balvu rajona. Aicinājumam bija atsaucies divus gadus vecais jaunlaicenietis Miķelis Grigorjevs kopā ar vecākiem, kā arī Miķelis no Gulbenes un no Tirzas. Viņi saņēma piemiņas veltes, varēja iemēģināt roku dažādās amatu prasmēs, vizināties zirga pajūgā un mieloties ar svētku labumiem.
Savukārt par pasākuma kulmināciju gādāja čigāni, kuru lomās bija iejutušies Ziemeru folkloras kopas dalībnieki. Viņi nekautrējās uzdancot, izgriezt dejā skatītājus, kā arī raudzīt, vai nevar ko "nozagt".
Malienas pagasta zemnieku saimniecības "Ziemeļi" īpašnieki Ināra un Roberts Zeltiņi gadatirgū piedāvāja pašu audzētas tējas. R.Zeltiņš atzina, ka visvairāk cilvēki pērk zināmas tējas - piparmētru, kliņģerīšu, aveņu lapu tēju un citas. "Cilvēki interesējas par tējām dažādu slimību ārstēšanai. Gadatirgū varēja iegādāties lazdu un kārklu mizu tējas, kas palīdz ārstēt augoņus un asinsvadu slimības," saka R.Zeltiņš.
Dažādu šķirņu trušus varēja iegādāties pie zemnieku saimniecības "Līgas" īpašnieces Ligitas Ozoliņas, "Lejiņu" īpašnieces Ivetas Jogures un Ineses Safranovičas no Trapenes. Netrūka arī augļu koku un rožu stādu, sīpolpuķu tirgotāju.
Pasākuma vadītāja - Krapacu Ļuce - tirgus apmeklētājiem zināja stāstīt daudz ticējumu. Piemēram, ja Miķeļdienā ozolos vēl ir zīles, tad Ziemassvētkos būs daudz sniega. Interesenti varēja vizināties Ilzes Kalniņas zirga pajūgā un piedalīties Alsviķu Miķeļa salātu veidošanā, ko pēc tam varēja nogaršot. Tie, kam kārojās saņemt balvas, piedalījās umurkumurā. Savukārt gadatirgus beigās birzītē pie Strautiņu pamatskolas tirgus apmeklētāji no ziediem izveidoja uzrakstu "Miķelim pieci gadi".
Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane piekrīt, ka gadatirgus izdevies, un ir gandarīta, ka to apmeklēja tik daudz interesentu.
"Paldies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes nodaļas vadītājai Margai Svārupai, kas palīdzēja sameklēt Miķeļus un uzaicināt uz gadatirgu. Ir gandarījums, ka ziemā guvām Alūksnes rajona padomes finansiālu atbalstu projektam "Alsviķu Miķelim pieci gadi pūriņā", kas ļāva šo pasākumu izveidot krāšņāku," saka M.Ramane.

Citu datumu laikraksti

 • Rajonā šogad izvietos 14 ceļa zīmes

  Tūrisma attīstības valsts aģentūra šogad uzsākusi īstenot projektu “Vienotas tūrisma informācijas ceļa zīmju sistēmas izveide”, kuram beidzies...

 • Rajonā būvniecības pārkāpumu ir maz

  Par patvaļīgu būvniecību vai tās renovāciju bez akceptēta projekta vai būvatļaujas, juridiskas personas varēs sodīt ar naudas sodu no 200 līdz 3000...

 • Uz semināru aicina sociālos darbiniekus

  Jaunalūksnes pagasta “Paideros” 23. un 24.septembrī notiek seminārs par cilvēku tirdzniecības problēmu, tajā aicināti piedalīties Alūksnes, Gulbenes...

 • Ikviens grib ievākt rudens ražu

  Rudenī lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ievāc darba augļus. Šogad dāsns rudens būs ne tikai zemniekiem, bet arī jaunajām māmiņām, skolotājiem un...

 • Ko tu zini par Kārli Skalbi?

  Rīgas Latviešu biedrība kopā ar Latvijas Rakstnieku savienību iecerējusi 7.novembrī plašā kultūras programmā “Gaismu sauca” atzīmēt Kārļa Skalbes...

 • Saņem novērtējumu par pagasta kultūrvidi

  Pagājušajā piektdienā Gulbenes rajona Lejasciema pagasta kultūras namā reizē ar vēl sešām pašvaldībām sumināja arī Trapenes pagastu.Pagājušajā...